Lidé s vysokým tlakem, pozor! Zelený čaj blokuje léky 4.75/5 (4)Zelený čaj blokuje lékyPůsobí uklidňujícím dojmem a příjemně osvěží organismus. Zelený čaj je stále oblíbenější nápoj i na starém kontinentu, ale lidé s vysokým tlakem by měli zbystřit pozornost. Pití zdravého nápoje totiž může zkomplikovat působení některých léků.

Japonští vědci zjistili, že zelený čaj zabraňuje vstřebávání léků zpomalujících srdeční činnost, které snižují krevní tlak. Autoři studie v časopise Clinical Pharmacology & Therapeutics podávali pacientům, kteří užívali lék proti vysokému tlaku, několik šálků zeleného čaje denně.

Čtěte také: Jak snížit vysoký krevní tlak

Podobně na tom byl i grapefruit

Rozbor jejich krve ukázal, že hladina léků byla oproti běžným hodnotám nižší. Test udělali lékaři jen s konkrétním lékem – nadololem.

Negativní účinky zeleného čaje na působení přípravku nejsou uvedeny v příbalovém letáku a lékaři doporučují, aby pacienti užívali medikament až čtyři hodiny po vypití čaje. Podobné problémy, když bylo omezeno účinkování léků, zaznamenali nedávno vědci i u grapefruitu.

TIP: Mrkněte na bylinky na krevní tlak

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva