Sponzorováno

Posilňování imunity organismu 4.78/5 (9)

Posilňování imunity organismuMnozí z nás se během svého života nejednou setkají se zdravotními problémy typu nachlazení, chřipka či bakteriální infekce. Není žádným překvapením, že v těchto případech bychom měli hlavního viníka hledat zejména v oslabeném imunitním systému. Proto, abychom našli možnosti jak předcházet těmto nepříjemnostem, je důležité pochopit, co to vlastně imunita je a na jakých principech funguje.

Co je to imunita?

Zjednodušeně řečeno, imunita je schopnost našeho organismu odolávat vnitřním a vnějším vlivům, jako jsou nemoci, cizí látky a neměli bychom zapomenout ani na stres. Imunitu dělíme na vrozenou a získanou, kdy vrozená imunita se formuje v průběhu vývoje organismu, imunitu získanou posilujeme během celého svého života. A právě možností, jak podpořit náš oslabený imunitní systém, je několik. V případě prevence před vznikem různých nemocí je to očkování, zda překonání určité nemoci, při které si tělo vytvoří protilátky. Kromě toho jsme schopni efektivně podpořit imunitu obecně zdravým životním stylem. V tomto případě by měla být základem rozmanitá a vyvážená strava bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu (odborníci doporučují minimálně 5 porcí denně), které nám kromě vitamínů a minerálních látek dodají i široké spektrum tzv. fytoživin. Tyto jsou schopny ovlivňovat různé chemické procesy v našich tkáních. Některé z těchto látek podporují tvorbu antioxidačních enzymů a nepřímo tím posilují naši imunitu. Pravidelný spánkový režim a pohybová aktivita spojená s otužováním jsou další faktory, které se spolupodílejí na posilování imunitního systému.

Sponzorováno

V případě, že obranyschopnost našeho organismu, podkopává užíváním antibiotik, hormonálních přípravků, analgetik, zda stravou neodpovídající představám racionálního stravování, je vhodné poohlédnout se po doplňku schopném účinně podpořit imunitu.

Sponzorováno

Nejúčinnější přírodní přípravky ovlivňující imunitní systém jsou produkty s obsahem echinacey. Tato bylina obsahuje účinné látky, které dokáží efektivně krátkodobě stimulovat obranyschopnost našeho těla. Podporují tvorbu a funkci některých buněk imunitního systému, které pak v našem organismu lépe bojují s cizorodými látkami.

Co si u imunitě ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva