Sponzorováno

Kolostrum (colostrum, mlezivo) na imunitu i pro děti 4.86/5 (7)

kolostrumKolostrum – tekutina, která se vylučuje z mléčných žláz savců jen během tří dnů po porodu. Přijímá ho každý novorozenec a tato látka mu na určitou dobu poskytuje dokonalou ochranu před viry a bakteriemi. Obsahuje totiž množství unikátních látek stimulujících imunitu. Tento zázrak je však naštěstí dostupný i pro všechny ostatní. Kolostrum není žádná novinka. O jeho pozitivech věděli už dávné národy, jako například staří Řekové, Inkové, Egypťané, ale i Keltové, či Germáni. Velmi si ho cenili a v těch dobách bylo určeno pouze pro nejvyšší panovníky, aby se dožili vysokého věku. V Řecku s ním zas rozmazlovali olympijské sportovce a podporovali tak jejich výkonnost.

Kravské kolostrum je silnější

Kolostrum, které si můžete koupit v lékárně, se získává z mléčných žláz krav, přičemž tento druh kolostra je ještě mnohem více účinnější než to lidské. Obsahuje totiž až o 30 – 40% více účinných a biologicky aktivních látek.

Jaké druhy kolostra jsou na trhu dostupné?

Původní kolostrum – mlezivo, které se získává z mléčných žláz, je přirozeně v tekuté formě. I v lékárně si můžete kolostrum koupit v tekuté formě. Je určeno zejména k akutní záněty v těle, silně oslabenou imunitu, resp. na okamžitou pomoc a vyléčení zdravotních problémů.

Kolostrum však seženete i v práškové formě, které je nadávkováno v tobolkách. Stejně je zastoupeno i v některých imunitu podporujících tabletkách na cucání, přičemž tento druh se vstřebává přímo přes sliznice. Vynikající je však každé kolostrum a je prakticky jedno, v jaké formě ho budete užívat.

Sponzorováno

Jak kolostrum pomáhá?

Kolostrum je výjimečné zejména svým složením. Skládá se z množství aktivních imunoglobulinů, které dokáží neuvěřitelně posílit oslabenou imunitu a přímo napadnout záškodníky v lidském těle. Tyto látky je však umí nejen porazit, ale pokud si s nimi samy nevystačí, upozorní na ně slabě fungující imunitní systém, který tak zrychlí své obranné reakce a posílí se.

Kdy je užívání kolostra vhodné?

Kolostrum je kromě slabé imunity účinné i při regeneraci organismu, zpomalování procesu stárnutí, růstu svalové hmoty, či dokonce i při spalování tuků. Vhodné je však například i při herpes, onkologických onemocněních, srdečně-cévních onemocněních, alergiích, průjmu, zánětu žaludku, krevních chorobách, cukrovce, depresích, zda kožních problémech, ale i při chorobách kostí. Většinou se jeho cena pohybuje od 200 – 300 Kč za 30 tablet, ale v akci ho seženete i levněji.

Pochází z našeho okolí?

Někteří doporučují kupovat kolostrum, které pochází z mleziva krav chovaných v co nejbližším okolí vašeho bydliště. A to z toho důvodu, že většina kolostra se vyrábí v Americe, kde jsou přítomny úplně jiné mutace či druhy bakterií a virů. Mohlo by se pak stát, že protilátky, které jsou obsaženy v kolostru z druhého konce světa, nebudou v našich podmínkách dobře účinkovat.

Čtete: Zajímavosti o mateřském mléce

Co kolostrum obsahuje?

 • imunoglobuliny – IgG, IgM, IgA, IgD, IgE
 • růstové faktory – důležité při procesech hojení, např. zlomenin
 • vitamíny – A, B, C, E
 • minerály – vápník, fosfor, draslík
 • laktoferin – zabezpečuje transfer železa v těle a je považován za hlavní regulátor obranyschopnosti organismu
 • 26 aminokyselin
 • interferony – brzdí růst nádorových buněk
 • peptidy – regulují činnost imunitního systému

VIDEO: Colostrum (Kolostrum) a jeho účinky

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Kolostrum (colostrum, mlezivo) na imunitu i pro děti”

  1. […] týdnů těhotenství, typicky ale v jeho druhé polovině, může z prsů samovolně odtékat mlezivo (kolostrum), což je vazká žlutavá tekutina. Po porodu vlivem poklesu ženských pohlavních hormonů […]

  2. […] mléko a kolostrum (první mléko) zajišťují adaptaci novorozence na nezávislý postnatální život (po porodu). Složení […]

  3. […] kolostrum – látka, kterou obsahuje mateřské mléko a má silné imunostimulační účinky. Seženete ho ve formě tablet, buď z kravského nebo kozího mléka. Doporučujeme kozí kolostrum – je sice dražší, ale také účinnější. Po čase byste měli sami pocítit, že vás bacily a bakterie jen tak lehce neskolí […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva