Osho dynamická meditace – jak na to? 4.88/5 (16)

Sponzorováno

 Zvyšte hladinu kyslíku v těle a aktivujte se hned po ránu. Osho meditace vám s tím pomůže.

Zvyšte hladinu kyslíku v těle a aktivujte se hned po ránu. Osho meditace vám s tím pomůže.

Osho dynamická meditace je jeden z nejvíce hravých způsobů meditace. Je to vlastně způsob, jak se dostat do stavu, který je bezstarostný, blažený, osamocený, přesto jste spojeni se všemi kolem sebe. Jedná se o hodinový proces s pěti etapami, které zahrnují:

 1. intenzivní dýchání,
 2. očištění (katarzi),
 3. zpěv mantry,
 4. ticho,
 5. oslava.

Jak funguje Osho dynamická meditace v kostce?

Tento celý proces nejdříve probudí vaši vnitřní energii dýcháním a pak vás zavede do procesu hluboké očisty mysli a srdce prostřednictvím katarze, aby ve vás, jako v prázdné nádobě dokázala odrážet (rozléhat) mantru „hoo“ uvnitř, tak intenzivně, že vaše kundaliní energii – spící energie se probouzí a stoupá do vyšších nervových center. Toto přináší ticho a blaženost dohromady. Tato meditace má být ideálně dělána brzy ráno, kdy se celá příroda probouzí, noc odešla, slunce se blíží a vše se stane vědomým.

Tato meditace trvá jednu hodinu a má pět etap. Každá setapa je vymezena hudbou, která byla speciálně vytvořena pro tuto meditaci. Mějte oči zavřené celou dobu meditace. Osho meditaci můžete provádět sami, ale může být ještě silnější, pokud meditujete i s ostatními.

Každopádně je to individuální zážitek, takže byste měli zapomenout na ostatní kolem sebe a udržovat oči zavřené po celou dobu. Nejlepší je mít prázdný žaludek a nosit volné a velmi pohodlné oblečení.

Osho meditace a jejich 5 etap

Nyní se podíváme na jednotlivé etapy osho meditace:

1. Dýchání – 10 minut

Chaoticky dýchejte nosem, dech je intenzivní, hluboký, rychlý, bez rytmu, bez nějakého vzoru – a vždy se soustředíte pouze na výdech. Tělo se postará o vdechnutí.

Sponzorováno

Dech by se měl pohybovat hluboko do plic. Dělejte ho tak rychle, jak jen můžete. Využijte své přirozené pohyby těla, abyste vám pomohly vybudovat energii. Klíčem pro dynamickou meditaci je „nepravidelné“ dýchání.

2. Očištění – 10 minut

Nyní musíte explodovat! … Pusťte ze sebe všechno, co by mělo být vyhozeno. Sledujte své tělo. Dejte svému tělu svobodu, aby vyjadřovalo, co v něm je. Křičte, plakejte, skákejte, kopejte, třeste se, tančete, zpívejte, smějte se. Nic v sobě nezadržujte – držte celé tělo v pohybu. Nikdy nenechte svou mysl zasahovat do toho, co se děje. Vědomě se zblázněte. Trošku v tento okamžik zešilte.

3. Zpěv mantry – 10 minut

Se zvednutýma rukama nad hlavou skákejte nahoru a dolů a křičte mantru: „Hu! Hu! Hu!“ Pokaždé, když přistanete, na plochách vašich nohou, nechte hluk bušit hluboko do sexu centra. Dejte do toho vše vše, co máte – úplně se vyčerpejte.

Tichá verze: Pokud váš meditační prostor brání vzniku hluku, můžete dělat tuto tichou alternativu: ve třetí fázi zvuk „Hu!“ může být tichý, jakoby uvnitř.

4. Ticho – 15 minut

STOP! Zmrazte se, ať jste kdekoli, v jakékoliv poloze, kdekoliv se ocitnete. Nijak tělo nearanžujte – žádným způsobem. Kašel, nějaký pohyb, cokoli, rozptýlí tok energie a vaše úsilí bude ztraceno.

Buďte jen svědkem všeho, co se vám děje. 15 minut budete jen v tichu (hudba).

5. Oslava – 15 minut

Je čas slavit! Hudbou a tancem vyjádřete to, co je potřeba tak, jak to cítíte. Dejte do toho celou svoji vášeň. Hudba je pomalá, tancujte. Oslavujte.

Co si dále o meditaci přečíst?

VIDEO: O Osho meditaci

VIDEO: Názorný průběh Osho dynamické meditace

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva