Ořechy a jejich účinky na zdraví – pomohou s obezitou i kvalitou spermií 4.9/5 (10)

Sponzorováno

Vlašské ořechy - superpotravina plná zdravého tukuJe to velmi zajímavé. Ačkoli ořechy obsahují obrovské množství tuků, pomáhají regulovat vaši hmotnost. A to ne tím směrem jako rychlé občerstvení s půllitrovým slazeným nápojem, ale směrem dolů.

Výsledky studie hovoří jasně – lidé, kteří pravidelně konzumují ořechy, mají nižší riziko nadváhy než ti, kteří kolem ořechů ani neprošli. Výzkum americké vlády zaměřený na stravu si zkontroloval více než 12 tisíc lidí. Zjistili, že lidé, kteří pravidelně jedli ořechy, měli BMI (poměr hmotnosti ve vztahu k výši) o 5% nižší než lidé, kteří ořechy nejedli.

Je možné, že výsledky byly trochu zkreslené, protože se nebral ohled na jiná jídla, které pravidelně tito lidé jedli. Možná ti, kteří konzumovali ořechy, se obecně stravovali zdravěji a kolem rychlého občerstvení procházeli se zavřenýma očima a zadrženým dechem. Ale tak či tak, ořechy mají ideální směs vlákniny, bílkovin a tuku, který pomáhá potlačit hlad.

Kromě toho organismus neabsorbuje rozžvýkané ořechy úplně, což znamená, že jsou spolu s tukem vyloučeny z těla. Například arašídy obsahují dokonce i resveratrol. To je antioxidant, který působí jako prevence před obezitou. Najdete ho i v červeném víně, ale pokud jste si po posledním večírku řekli, že už nepijete, protože se cítíte jako po týdenní chřipce, tak nemusíte pít násilím jen proto, že potřebujete antioxidant. Najdete ho i v ořeších.

I přes všechny tyto výhody to s ořechy nemusíte přehánět, například nesnězte kilo místo oběda. Denně se doporučuje 20 až 40 gramů.

Sponzorováno

Zažeňte infarkt pomocí ořechů

Výzkumy jednoznačně ukazují, že ořechy bojují s kardiovaskulárními onemocněními. Podle jedné studie starší muži a ženy, kteří alespoň pětkrát týdně jedí ořechy, mají riziko smrtelného infarktu o 39% nižší. Všechny ořechy snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, ale nejlepší jsou v tomto směru lískové oříšky. Jsou totiž nejlepším zdrojem srdci prospěšných nenasycených tuků. Kardiovaskulární systém chrání i omega-3 mastné kyseliny, na které jsou bohaté vlašské ořechy. Nasucho opražené arašídy jsou zase bohatým zdrojem kyseliny listové, vitaminu B3, vitaminu E a dalších, které také pomáhají v boji proti kardiovaskulárním chorobám.

S vlašskými ořechy zůstane chlap chlapem

Pokud si chlapi dávají pravidelně vlašské ořechy, starají se vlastně o svou mužnost. Výsledky jedné studie říkají, že pokud muži jedí trochu ořechů každý den po dobu 12 týdnů, výrazným způsobem se starají o tvar, ale i vitalitu svých spermií. Ve všem mají prsty zřejmě mastné kyseliny.

Potvrzuje to odborná studie

Odborníci si posvítili na 117 mužů. Všichni byli ve věku od 20 do 35 let. Rozdělili je do dvou skupin, přičemž první skupina dostávala každý den 175 gramů vlašských ořechů. Druhá skupina z toho vyšla nasucho. Všichni se ale stravovali zcela běžným způsobem, i první, i druhá skupina a nic ve svých zvycích neměnili. Ukázalo se, že skupina, která jídla ořechy, se postarala o vitalitu svých spermií, zatímco druhá skupina jim na životnosti velmi nepřidala.

Vyhněte se infarktu, postarejte se o krásné křivky a o mužskou pýchu. Stačí jen pár ořechů denně. Tak si je dejte, uděláte tím něco pro své zdraví.

Co si ještě o ořeších přečíst?

VIDEO: Ořechy: výhody, nevýhody a pět tipů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva