Sponzorováno

Kiwi a zdraví – jaké má na nás účinky? 4.96/5 (26)

Kiwi a zdraví - jaké má na nás účinky?Hledáte nějakého přírodního pomocníka, který by vám pomohl přenést se přes chřipkové období, aniž vás složila do postele vysoká teplota a bolest svalů? Zaměřte se tedy na ovoce a zeleninu, které má vysoký obsah vitamínu C, který působí při infekčních chorobách jako nejlepší prevence. Jedním z nejlepších zdrojů je chutné kiwi, na které se v našich končinách někdy zapomíná. Abyste dokázali využít jeho sílu, hledejte dobré zralé plody. Pokud byste v obchodě koupili tvrdší kousky, nechte je na okně, kde postupně přirozeně dozrají.

Jedno kiwi pokryje denní dávku vitamínu C

I když se všude prezentují jako bohatý zdroj vitamínu C citróny, kiwi ho má ve skutečnosti mnohem více. Dokonce desetinásobně předčí citrusový plod a stává se tak skvělou volbou právě v kritickém období virových a infekčních onemocnění. Na to, abyste si dopřáli denní potřebnou dávku tohoto vitaminu, postačí vám sníst jeden kousek kiwi. Více není nutné, protože jinak by to bylo kontraproduktivní.

Dalšími vitaminy jsou B1, B2, E. Kiwi obsahují i karoten, železo, fosfor, hořčík, vápník a draslík. Je velmi důležitým antioxidantem. Snižuje dokonce i hladinu cholesterolu v krvi. Má výborný účinek při respiračních onemocněních.

Konzumovat byste ho měli i když máte zvýšenou teplotu. Výborné je i při nachlazení, protože dodá do těla velkou dávku vitamínu C. I když se může tepelně zpracovat formou různých dezertů, měli byste upřednostňovat raději syrové ovoce, které si dokáže uchovat více vitamínů.

Kiwi pomáhá i při vysokém tlaku

Možná jste nevěděli o tom, že kiwi je vynikající i na srdečně – cévní systém. Posiluje stěny cév a pomáhá i při počátečních stádiích křečových žil. V krizových situacích, kdy jsou nohy velmi namáhané a začnou vás víc bolet, si dopřejte více kousků kiwi a tyto příznaky rychle ustoupí. S kiwi si můžete pomoci i při vysokém krevním tlaku. Jejich pravidelná konzumace snižuje jeho hodnoty a pomáhá upravit i ostatní nepříznivé věci s ním spojené.

Sponzorováno

Kiwi na růst kostí

Podporuje také růst kostí, vhodné je tedy i pro malé děti. Užít byste ho měli i při svalové únavě. Zlepšuje také trávení, ale pokud trpíte žlučníkové kameny, musíte být obezřetní, protože drobná zrníčka ucpávají žlučovody. Kiwi často jedí i sportovci, protože zlepšuje elasticitu a odolnost vaziva. Snižuje se tak riziko zranění.

Dobré na kosti i snižování stresu

Pokud máte náběh na osteoporózu nebo jí už trpíte, určitě byste neměli vynechat z vašeho jídelníčku právě kiwi. Kosti jsou totiž díky němu silnější a pevnější. Druhou stranou pomoci tohoto ovoce je psychické uvolnění. Jeho složení totiž ovlivňuje psychickou vyčerpanost a nastavuje tělo na pozitivnější pocity. Používá se dokonce i při vystavení vysoké dávce stresu.

Doporučuje se tedy i pro studenty ve zkouškovém období. Zbavuje totiž tělo zároveň negativních látek a toxinů, čímž se jejich mysl více uklidňuje. Na zrak má dokonce větší vliv než tolik propagovaná mrkev. A vhodné je i pro lidi s náběhem na paradentózu. Kiwi kromě dásní pomáhá zlepšit i stav chrupu.

Kiwi zredukuje i vaše kilogramy

No kiwi není prospěšné pouze pro naše zdraví. Za jeho konzumaci vám poděkuje i vaše krása. V první řadě se to odrazí na vaší figuře. Pomocí kiwi totiž spálíte více kalorií, zrychlíte metabolismus a zbavíte se nadbytečných tuků. Vhodné je i na různé druhy pokožky, kromě té citlivé, když ji výborně tonizuje, hydratuje a dodá jí dostatek vitaminu E, který slouží na hloubkovou regeneraci.

Sponzorováno

A co vy a kiwi? Dáváte si ho občas?

Co si ještě přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Kiwi a zdraví – jaké má na nás účinky?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva