Sponzorováno

K čemu je dobrá fitness zátěžová vesta? 4.75/5 (16)

Zkusíte zátěžovou vestu i vy?

Zkusíte zátěžovou vestu i vy?

Většina mužů touží po širokých ramenou a silných, vypracovaných paží, spolu s viditelně svalnatým hrudníkem. A není divu – pro ženy je to sexy a jakási podvědomá známka bezpečí. To je také jeden z hlavních důvodů, proč muži touží mít viditelně silná a široká ramena spolu s pažemi. Nejen pro zvýšení vlastního přirozeného sebevědomí, ale i pro možnosti zatraktivnění vlastního zevnějšku.

Jak tělo vypracovat

Svalstvo se samozřejmě vypracuje jedině vhodným a pravidelným tréninkem. Zatím není jiná možnost, jak toho dosáhnout, než právě fyzickou zátěží. A čím je zátěž silnější, tím se také svalstvo znatelně a lépe vypracovává. Samozřejmostí je potřeba brát zřetel na postupné zatěžování, a ne provádět okamžité přetížení, jak mnozí úplní začátečníci dělají chybu, že se při prvním tréninku maximálně přetíží, přičemž jejich svalstvo náhlou a nezvyklou zátěž nevydrží a v následujících dnech je (v nejmenším) postihují nepříjemné bolesti a svalové křeče.

Postupná zátěž

To, jak tělo jednoduše a postupně zatěžovat, aby síla byla rovnoměrná s možnostmi těla, a přitom byl brát zřetel na konečný výsledek, může pomoci zátěžová vesta. Výrobci sportovního vybavení se zaměřením na posilování, mají jistě ve své produkci i různé zátěžové vesty, jež mají i daná určení. Pokud jste jako nováček a s tréninkem začínáte, není nutné vestu pořizovat. Jenže jestliže již nějakou dobu cvičíte, vaše svalstvo se zpevňuje, obecně je silnější, tudíž snese i vyšší zátěž. V tomto okamžiku je taková vesta přímo potřebným prvkem.

Sponzorováno

Zátěžová vesta – na co je dobrá?

Tyto vesty mají obvykle hned několik kapsiček, kam se ukládá závaží podle potřeb a postupným zatěžováním tak vaše svalstvo opět o něco více roste, vzhledem k tomu, že je nuceno poradit si s vyšší zátěží, váhou, než dříve. Navíc taková zátěžová vesta je přizpůsobena tělu a samotné konstrukci tělesné schránky tak, aby případně nepřetěžovala jistá místa, obzvlášť páteř. Pakliže si totiž chcete takovou zátěžovou vestu doma „vyrobit“, je nutné brát v potaz, že nacpání běžné vesty kamením, není tím pravým a dobrým řešením. Obzvlášť pokud to přeženete, můžete si nepříjemně ublížit.

Výrobci zátěžových vest cílí na rovnoměrné zatížení tak, aby bylo dosaženo kýženého výsledku a žádná část lidského těla nebyla zbytečně přetěžována. Takto můžete bez obav a na základě doporučení u jednotlivých vest postupovat v rámci vlastního tréninku, aniž by hrozilo náhlé svalové vypětí. Navíc jsou vždy vyrobeny z materiálu, který je příjemný na tělo a dostatečně prodyšný, aby odvedl nadměrnou vlhkost.

Na jaké sporty se zátěžová vesta hodí?

Především na všechny posilovací cviky, obzvlášť pak růstu svalové hmoty na pažích, zádové svalstvo a břišní, ale i všechny další. Dále se jedná o sporty, které obecně vyžadují překonávání zátěže, což jsou všechny posilovací a fitness cvičení, sporty aj. Někoho možná překvapí, ale zátěžové vesty jsou skvělé pro běhání. Ať se jedná o krátké tratě, tak obzvlášť ty dlouhé. Váš běh bude sám o sobě zatížen při tréninku a zlomit odpor tak bude mnohem usilovnější. Což se projeví na samotných závodech, kde budete nechávat svoji konkurenci za sebou.

Reflexní pruhy jako bezpečný prvek

Když tedy zvolíte tuto pomůcku, jak na rychlostní běh, nebo naopak vytrvalostní, vybírejte vestu s reflexními pruhy pro lepší viditelnost. Nebude tak problémem běhat i kolem cesty za horší viditelnosti – budete viděni z dálky a nehrozí tak nepříjemnému středu s možnými i tragickými následky.

Existuje několik druhů provedení samotných zátěžových vest. Při jejich pořizování tak vybírejte tu, která odpovídá vašemu tréninku a změření. Pakliže si nejste jisti, prodejci této speciální posilovací techniky vám jistě dobře poradí.

VIDEO: Jak využít zátěžovou vestu

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva