Sponzorováno

Co na sebe při podzimním sportování? 4.86/5 (7)

Co na sebe při podzimním sportování?Víte, co si oblékat na procházku po venku v chladném počasí? A co v případě, že se chystáte venku sportovat? Řekneme vám pár triků, jak se oblékat a udržet se v teple a pohodlí i venku, když teploměr klesne dolů. Sportování v tomto ročním období je naprosto skvělým lékem na podzimní depresi.

Důležité jsou vrstvy

Správný způsob, jak se oblékat do chladného počasí při sportu je vrstvení. Cvičení může způsobit pocit zahřátí, jakoby bylo venku o 30 stupňů tepleji, než tam reálně je. Pokud budete velmi oblečení, a budeme nosit jeden těžký svrchní oděv, způsobíte si zbytečné pocení. Vede to k vlhkosti, zimnici, svalovému napětí a nepohodlí.

Tím, že budete nosit několik vrstev, máte možnost odstranit jednu z nich, aby vám nebylo tak teplo. Pokud vám bude později zase chladno, můžete si vrstvu obléci zpět. Zůstat suchý je nejdůležitější, co můžete pro své zdraví udělat během zimního tréninku. Při výběru vrstvy si oblékejte materiály, které umí dobře odvádět pot. Zkontrolujte štítky na textilii, vybírejte si věci vyrobené z hedvábí nebo syntetických látek, jako je polypropylen. Vyhněte se bavlně, protože pohlcuje a zadržuje pot na kůži. Polyesterový oděv udržuje tělo v teple, ale nechává i volnost pohybu.

Sponzorováno

Izolační vrstva

Stejně jako izolace v domě, vnější izolační vrstva oblečení udržuje chrání tělo před zimou a vám je krásně teplo. Lehké, prodyšné svetry, bundy a vesty mohou být vyrobeny také z recyklovaného plastu, takže jsou také šetrné k životnímu prostředí.

Vnější vrstva oblečení

Pokud prší nebo je zvlášť větrno, přidejte ochrannou vnější vrstvu, například nepromokavou bundu. Vyhněte se materiálům vyrobeným z pryže. Zachycují teplo a brání odpařování, takže se zpotíte a bude vám jen zima.

Pozor obzvláště na končetiny

Cvičení táhne krev z rukou a nohou směrem k tělesnému jádru. To je důvod, proč je důležité, abyste si řádně zakryli hlavu, ruce a nohy. Většina tělesného tepla (až 40 procent) uniká hlavou. Doporučuje se nosit pletené čepice, které lze přetáhnout přes uši.

Tenké a lehké rukavičky by měly být vyrobeny ze syntetických vláken, což úplně stačí, abyste měli ruce v teple. Pokud si vezmete příliš teplé rukavice, nemusí vám sedět při sportu. Ponožky vyrobené z vlněné směsi by měly být tenké, aby se vám lépe sportovalo, ale aby jste si udrželi prsty suché.

Extra tipy

Používejte reflexní pásky na oblečení, abyste byli chráněni, pokud sportujete večer. Nezapomeňte si sluneční brýle, pokud sportujete na horách a opalovací krém, pokud se dostanete někam, kde je již sníh, který může odrážet sluneční paprsky.

Čtěte také: Jak vybrat vhodné běžecké boty?

VIDEO: Jak vybrat oblečení na běhání? Magazín TEMPO

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Co na sebe při podzimním sportování?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva