Sponzorováno

Jak se dá odstranit tetování? Jaké jsou možnosti? 4.9/5 (10)

Laserové odstranění tetování patří mezi nejefektivnější.

Laserové odstranění tetování patří mezi nejefektivnější.

Máte tetování, na které jste pyšní, a které se vám skutečně líbí? Potom patříte mezi šťastlivce, kteří si jeho umístění nejenom dobře promysleli, ale které oslovili i zkušeného a dobrého tatéra. Ne vždy je ale pocit z tetování stejný. Je stále více lidí, kteří hledají možnost, jak odstranit tetování. Je to právě váš případ? A důvodem je to, že může hyzdit vaši krásu? Pokud ano, podívejte se s námi na několik metod, které dnes existují. Ty jasně ukazují, že tetování sice může být odstraněno, ale ne vždy je to úplně jednoduché a snadné.

Takže jaké metody a možnosti odstranění tetování v dnešní době existují?

Výbrus tetování

Myslíte si, že tento název je jenom orientační a reálně k vybroušení tetování nedochází? Omyl. Skutečně se jedná o metodu broušení, která může být zcela pochopitelně celkem bolestivá. Během ní dochází k tomu, že se používá speciální abrazivní papír, pomocí kterého je odstraněna horní vrstva kůže, a to až na tu, kam se vpravuje samotný inkoust během tetovacího procesu. Následně je odstraněna i tato vrstva a tak může dojít k tomu, že bude tetování odstraněno. Nutno ale říci, že pokud je barva umístěna ještě o něco hlouběji, nemusí být vybroušení zcela stoprocentní. Kromě této nevýhody nezapomínejte ještě na skutečně velkou bolestivost, nebo i na to, že tato invazivní metoda může někdy také způsobit celkem nemalé jizvy. Ty se tak stanou památkou na vaše neuvážené jednání.

Vyříznutí tetování

I zde název přesně odpovídá tomu, co vás čeká. Pokud neuvážené tetování hyzdí vaši krásu, můžete požádat o jeho odstranění tím, že požádáte o jeho vyříznutí. Pokud se podíváme na charakteristiku této metody, můžeme říci, že ji lze vykonat ambulantně, během jedné návštěvy. Nutno také říci, že během zákroku je vyříznuta celá oblast kůže a následně dojde k sešití jednotlivých okrajů. Pozitivem je to, že k odstranění tetování může skutečně dojít a nebudou po něm ani památky. Na vaší kráse se tento krok ale přece jenom podepíše. A to z důvodu, že vám zůstane jizva. Zde však musíme říci, že jsou metody, jak zajistit, aby byla téměř neviditelná.

Mezi nejvhodnější řadíme:

 • Pravidelné masáže
 • Aplikaci silikonu
 • Radiofrekvenční ošetření

Zajímavou moderní metodou je kryochirurgie

Jelikož je nevhodné tetování celkem palčivý problém mnoha lidí, je více než jasné, že se objevují i stále nové metody spojené s tím, jak by se dalo efektivně odstranit. Mezi jednu z takových metod rozhodně patří kryochirurgie.

Pokud jste někdy využili zákroku, který byl označený jako kryolipolýza, potom jistě víte, že právě slovíčko „kryo“ symbolizuje zmražení. Postup je takový, že je místo s tetováním skutečně zmraženo a následně dojde k tomu, že je oblast takzvaně vypálena, a to kapalným dusíkem. Tato metoda byla převzata ze segmentu vypalování bradavic, jelikož jak se ukázalo, dokáže celkem efektivně pomoci i v tomto případě. Drobným negativem tohoto zákroku je to, že následně může vzniknout omrzlina, což vede k nutnosti odstranění její svrchní vrstvy.

Sponzorováno

Na co však u této metody musíte myslet, to je fakt, že je účinná jenom u klasického černého tetování. S těmi barevnými si neporadí. Hlavně potom u barev, jako je:

 • Žlutá
 • Zelená
 • Modrá

Odstranění tetování pomocí krémů

Tato metoda láká hlavně proto, že je možné ji realizovat i v pohodlí domova, bez nutnosti navštívit lékařskou ordinaci, nebo speciální kosmetické salony. Na čem je založena? Jde o aplikaci speciálních krémů, které se pravidelně nanášejí na potetované místo. Dané krémy obsahují hlavně hydrokyseliny, nebo různé látky určené k bělení pleti. Cílem je nejenom vybělit kůži a zajistit, aby tetování vybledlo, ale jejich cílem může být i jeho celkové rozpuštění.

I když celý popis této možnosti vypadá velmi lákavě, musíme upozornit, že odstranění tetování pomocí krému není tak dokonalé, jak to vypadá. Když krémy obsahují málo účinných látek, tak se barva jenom lehce zesvětlí, ale vše na kůži i nadále zůstane. Pokud jich obsahují více, vede to ke vzniku celkem nepěkných jizev. Efekt, kterého chcete dosáhnout, tedy nikdy nenastane.

TIP: Co dělat s akné na tetování

Moderní laserové odstranění tetování

Lasery nejsou v kosmetickém segmentu ničím výjimečným a používají se v mnoha oblastech. A výjimkou není ani situace, kdy přemýšlíte nad odstraněním tetování, které může hyzdit vaši krásu. Jak laserové odstranění tetování funguje? V podstatě dochází k tomu, že laserové záření dokáže rozložit barevné pigmenty, tedy daný inkoust na skutečně velmi drobné částice. S nimi si tělo jednoduše samo poradí a jednoduše je vstřebá. A to bez obav z jakýchkoliv vedlejších účinků.

Dojde tedy k tomu, že daný obraz jednoduše a v podstatě sám zmizí. S výsledkem nejsou spojeny ani jakékoliv jizvy, nebo případná bolestivost. Navíc lze paprsky laseru celkem dobře cílit na přesná místa, kde mají být barvy rozpuštěny. Drobnou nevýhodou je to, že tento postup je nejefektivnější jenom u tmavých tetování. Dále nesmíme zapomenout na případné další negativum, které je spojeno s tím, že odstranění tetování laserem rozhodně nepatří mezi levné procedury. V porovnání s ostatními výše uvedenými se jedná o postup, který je vzhledem k výsledku pochopitelně nejdražší. Ale také často nejvíce efektivní.

Co dále si o odstranění tetování přečíst?

VIDEO: Odstranění tetování laserem – zákazník Radka F. – ošetření a rozhovor

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak se dá odstranit tetování? Jaké jsou možnosti?”

  1. Roman napsal:

   Dobrý den. Chtěl bych poprosit, nevíte kde by se dalo tetování jakýmkoliv, hádám vyříznutím, nejrychlejším způsobem odstranit? Nebo ta kryochirurgie? Hledám, volám všude možně, ale bohužel nemohu najít. Jdu 1.Října na výcvik do armády. Laserem jsem byl již 3krát, ale to je velice pomalý proces. Nezáleží mi na bolesti či jizvě, hlavně ať je to pryč

   Klidně mi zavolejte na č. 777 231 026.

   Děkuji mnohokrát
   Roman

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva