Bylinky na zdravotní problémy – jak je správně vybrat? 4.91/5 (11)

Sponzorováno

Jakou bylinku na jaký zdravotní problém? Poradíme vám.

Jakou bylinku na jaký zdravotní problém? Poradíme vám.

Pokud chcete dodat svému jídlu skutečný šmrnc a zajímavou chuť, je dobré sáhnout po různých bylinkách. A to nejenom těch místních, jelikož stejně tak není problém koupit i ty, které pocházejí z jiných koutů světa. Kromě toho, že pomocí nich své jídlo dokonale vylepšíte, mohou mít pozitivní vliv i na vaše zdraví. Je mnoho oblastí, kde ty správné mohou výrazně pomoci. Chcete vědět, jaké patří mezi nejlepší možnou volbu? Podívejte se společně s námi.

Trápí vás stres a psychické problémy? Zkuste bylinky.

Starosti doma, starosti v práci a k tomu všemu ještě pocit, že na vše máte skutečně málo času. Tyto starosti nejsou v dnešní době nic neobvyklého. Právě naopak. Psychické problémy tak nějak vyplývají ze současného hektického způsobu života. Pokud vám stres brání prožívat život naplno, a stálé přemýšlení dokonce i ovlivňuje váš spánek, je třeba tomu udělat jasnou přítrž. Jak?

Se stresem zatočí levandule…

Představme si první bylinku, kterou je levandule. Možností, jak ji využít, je celá řada. My doporučíme:

 • Využití v aroma lampě
 • Umístění oleje do zvlhčovačů vzduchu
 • Použití difuzéru

… a také meduňka

Kromě levandule, kterou je logicky ideální čichat, můžete zkusit také meduňku. Jak využít její unikátní pozitiva? Ani zde to není nic těžkého, jelikož si z ní můžete uvařit i čaj.

Na stres i čaj z kozlíku

Podobně vhodný je také kozlík lékařský. Ten nechte svařit a louhovat a následně si před spaním dejte několik doušků tohoto nápoje.

Chcete zhubnout pomocí bylinek?

Nejste spokojeni se svou postavou? Potom jistě víte, že cesta ke spalování tuků je spojena s kombinací správného jídelníčku a také pohybu. Nutno dodat i to, že správné je také využití různých bylinek, které dokážou třeba nastartovat váš metabolismus.

Zázvor pomáhá s hubnutím, ženšen, ostropestřec

Jednou z takových je zázvor, který nemusíte nutně kupovat jenom ve formě kořene, ale existují i jeho rozemleté varianty, které přidáte do jídla. Neméně vhodný je také ženšen, který je také dobrou volbou, pokud potřebujete váš metabolismus zrychlit, a tím zajistit rychlejší spalování vašich tukových zásob. Na metabolismus má vliv i to, když vaše vnitřní orgány fungují dobře, tedy tak, jak fungovat mají. Abyste zajistili i toto, zkuste třeba ostropestřec mariánský, stejně jako můžete zkusit také fenykl. Hodí se jak do jídla, tak i na přípravu zajímavého čaje.

Dobré fungování vašeho těla a zrychlený metabolismus má vliv na to, že tuky budou spalovány rychleji hlavně v klidovém režimu. Třeba jenom tak během dne. Tělo tak nemusí vydávat svou energii na jiné věci, a může se přímo soustředit na to, co tolik potřebujete i vy. Zde musíme připomenout, že právě na obsahu daných bylin jsou založené některé prášky na hubnutí. Obsahují jejich účinné látky, které pomáhají metabolismus lidského těla celkem efektivně a také celkem rychle nastartovat.

Sponzorováno

Podívejte se jaké další bylinky jsou vhodné na hubnutí.

Chcete vyčistit své tělo pomocí bylinek?

Je jaro, což je ideální doba na dokonalou očistu vašeho těla. Během zimy se v něm mohlo nahromadit mnoho škodlivin, které jednoduše musí pryč. Jak na to? I zde vám pomohou vhodné bylinky. Takové, které jsou označovány za antioxidanty, stejně jako takové, které jsou označovány za dokonalé pomocníky při detoxu. A o jaké bylinky se jedná?

Jejich škála je poměrně široká a velkou zajímavostí je i to, že některé z nich si můžete nasbírat sami, třeba během vaší příjemné procházky. Mezi naše hlavní tipy rozhodně patří:

 • Kopřiva dvoudomá
 • Smetánka lékařská – pampeliška
 • Kontryhel

Možnosti využití jsou různé. Ideální je vytvořit si výluh, který budete pravidelně popíjet. Nejde ale o jedinou možnost, jak využít účinky ve svém těle. Květy pampelišky se mohou velmi dobře hodit i do zeleninových salátů – pouze je nezapomínejte důkladně omýt. Do jídla se ale hodí i spařená kopřiva, která díky tomuto procesu přestane pálit. Kromě možnosti použití na salát není problém její využití třeba i do nádivky. Známá velikonoční nádivka kopřivy přímo potřebuje.

Jak prospět své kráse s pomocí bylinek?

Bylinky nemusí být nutně spojeny jenom s vaším zdraví, jelikož je můžete využít také ve chvíli, kdy je vaším cílem být dokonale krásní. Jak na to?

Heřmánek vaší kráse prospěje

Použijte osvědčený heřmánek, ze kterého připravíte chutný čaj. Díky pravidelné konzumaci docílíte toho, že budete efektivní a přitom nenásilnou formou čistit jak vaši krev, tak i kůži.

Měsíček lékařský si zamilujete

Neméně dobrou volbou je také měsíček lékařský, který taktéž blahodárně působí hlavně v oblasti kůže. Ostatně právě to je ten hlavní důvod, proč ho dnes obsahuje celá řada krémů. Takové si však z této bylinky dokážete vyrobit i doma, svépomocí.

A které bylinky jsou super pro vaše vlasy?

Když nebudeme zůstávat jenom u vaší kůže, můžeme se zaměřit také na vaše vlasy. Co pomůže jim? Zkuste třeba přesličku rolní, nebo řebříček obecný. Obě jsou byliny, které můžete využít ve formě odvaru a výluhu. Ten následně vmasírujte do vašich vlasů a nehte několik desítek minut působit. Stačí několik daných procedur a vaše vlasy budou silné, pevné, lesklé a pochopitelně také dokonale krásné. Pokud jako alternativu využijete běžnou kopřivu, kterou aplikujete stejným způsobem, můžete si být jisti tím, že se zbavíte tolik problémových mastných vlasů. Zde nezapomínejte také na aplikaci odvaru v oblasti vlasové pokožky, která dané maštění způsobuje nejvíce. Podívejte se také na další bylinky, které jsou vhodné pro vlasy.

VIDEO: 7 užitečných tipů pro sběr bylinek do smoothie a do zásoby na zimu

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva