Sponzorováno

Jak na jizvy nejenom po operaci – poradíme vám 4.71/5 (24)

Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy...

Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy…

Nevzhledné jizvy nemůžou těšit žádného člověka, naštěstí existuje mnoho možností na hojení, odstranění a korekci jizev. Ať již se jedná o jizvu po chirurgickém zákroku, jizvu po císařském řezu, zjizvení tkáně po akné nebo z jiného důvodu, vždy můžete vyzkoušet různé masti, náplasti, masáže, plastické nebo jiné estetické zákroky. Některé z nich vám nyní představíme.

Odstranění jizev laserem

Při tomto výkonu dochází za pomoci laserového paprsku postupné odpařování zjizvené tkáně. Jedná se o šetrný zákrok k lidskému tělu, u kterého nedochází ke vzniku větších otevřených ran. Z toho důvodu je možná rychlá rekonvalescence. Laserových přístrojů na korekci jizev existuje celá řada, přičemž jejich použití se může odlišovat i podle druhu jizvy. Obvyklá doba hojení je u většiny těchto zákroků mezi 2 a 4 týdny.

Laserový zákrok je vhodný pro vystouplé jizvy, jizvy s různými výčnělky, ale také pro jizvy po akné. Tyto zákroky poskytují různé kliniky plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Odstranění / korekce jizvy za pomoci plastické operace

Tento krok je vhodný pro jizvy, u kterých se vyskytly problémy a záněty během hojení. Výsledkem by mělo být výrazné zlepšení vzhledu jizvy, což ovšem nutně neznamená, že jizva zcela zmizí, i když i to se může téměř podařit. Vždy závisí na konkrétní jizvě, proto je důležité se obrátit na zkušeného plastického chirurga. U odstranění jizvy dochází k vyříznutí původní zjizvené tkáně a její nahrazení novým a preciznějším sešitím.

Sponzorováno

Pro úplnost dodáváme, že po zákroku je potřeba počítat s obdobím 3 – 6 měsíců, kdy dochází k úplnému zhojení místa po zákroky. Po tuto dobu je potřeba dodržovat pokyny lékaře, jinak se může stát, že výsledek nebude uspokojivý.

Konzervativní možnosti

Konzervativních možností léčby a podpory hojení jizev existuje celá řada. Vedle oblíbeného promazávání jizev různými mastmi, přičemž nejoblíbenější bývá vepřové sádlo a měsíčková mast, je dále možné koupit např. silikonové náplasti. Silikonová kompresní náplast svým složením a účinkem také podporuje hojení jizvy.

Vhodná je i pravidelná tlaková masáž, kdy prstem zatlačíte na jizvu, až vám zbělá kůže pod nehty, tlačíte cca 30 vteřin a povolíte. Tuto masáž provádějte 5 – 10 minut 3x denně po dobu 3 měsíců. Tlakovou masáž neprovádějte ihned po zákroku, její začátek a možnosti použití konzultujte s vaším lékařem.

V případě, že vás zajímají další informace o korekcích jizev, úpravě vzhledu a estetické dermatologii, můžete se je dočíst na magazínu o plastické chirurgii.

Na úplný závěr vás musíme upozornit, že pokud má být jizva co nejméně viditelná, vždy je nutné ji do úplného zhojení chránit před sluncem!

TIP: Jak na výživu před a po operaci?

VIDEO: Jaké jsou nejvhodnější krémy na jizvy?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva