Sponzorováno

Kouření alkoholu: Nový způsob opíjení Vás zabíjí stejně jako drogy 4.67/5 (3)

Kouření alkoholu: Nový způsob opíjení Vás zabíjí stejně jako drogyPři opíjení se jsou lidé stále kreativnější. Ale nová forma pití známá jako „kouření“ alkoholu vzbuzuje u lékařů obavy. Co se stalo se starým dobrým „kopáním“ panáků? Jakékoliv nadměrné pití je nebezpečné, ať už je to přes pivní bongo nebo lití do oční jamky. Ale nyní někteří konzumenti propadli „kouření“ alkoholu. Sporná metoda, která má potenciálně děsivé důsledky, má už i různé obměny.

Jak kouření alkoholu funguje?

Člověk může nalít alkohol na suchý led a vdechovat ho přímo nebo přes brčko, či doma vyrobit odpařovací soupravu z cyklistické pumpy. Alkohol se nalije do láhve, která je uzavřena korkem, jehla pumpy se zastrčí do korku. Do láhve se napumpuje vzduch, aby se alkohol vypařoval a uživatel ho mohl inhalovat.

Kvůli kaloriím cokoliv

Již v roce 2004 lidé v USA experimentovali s alkoholem bez tekutin, ale zařízení na jeho přípravu zakázali. Téměř o deset let později lékaři měli před sebou několik případů vysokoškoláků a dospívající mládeže. Inhalování alkoholu je populární zejména mezi lidmi, kteří chtějí zhubnout, a tak se vyhýbají kaloriím v alkoholu.

„Lidé si myslí, že je to skvělý způsob, jak dostat účinky alkoholu bez přibírání na hmotnosti, protože alkohol má obrovské množství prázdných kalorií. Nemůžete přijímat mnoho alkoholu, pokud jste na dietě a chcete zhubnout,“ řekl dr. Deni Caris z programu na pomoc s chemickými závislostmi a poruchami příjmu potravy.

Sponzorováno

„Myslím, že adolescenti jsou zvláště náchylní to vyzkoušet, protože to je nové a vzrušující,“ dodal Caris. Po inhalaci výparů alkoholu omamné látky směřují přímo z plic do mozku a krevního oběhu, a tak se lidé velmi rychle opijí. Protože alkohol obchází žaludek a játra, není metabolizován a neztrácí nic ze své účinnosti.

Riziko pro celé tělo

Opilost se dostaví téměř ihned, ale rizika jsou také mnohem vyšší. Lidé, kteří kouří alkohol, jsou v mnohem větším nebezpečí otravy alkoholem a potenciálního předávkování. Když lidé pijí příliš mnoho alkoholu, mají tendenci zvracet. Jde o způsob, jakým se tělo brání předávkování alkoholem, ale když alkohol obejde žaludek a játra, tělo ho nemůže vyloučit. Je mnohem těžší zjistit, kolik alkoholu jste do sebe dostali, protože se to nedá změřit. Pokud se šálek alkoholu nalije do láhve a pak se odpařuje, uživatel nezjistí, kolik alkoholu vdechl, protože kapalina zůstává v láhvi.

„Je to také škodlivé pro vaše plíce a nosní dutiny,“ vysvětlil Caris . „Plíce nejsou určeny k inhalaci něčeho, co se dá vrátit do kapalného stavu.“

Těmito trendy se začínají chlubit i některé bary. Na webových stránkách tvrdí: „Má to tu výhodu, že nepřijmete žádné kalorie, žádné sacharidy, žádné nečistoty a účinky konzumace alkoholu pocítíte okamžitě, což usnadňuje zodpovědné pití.“

Naštěstí jsou tyto nápoje obvykle konzumovány v širokém poháru, takže účinek není tak koncentrovaný. Přesto tato metoda lékaře znepokojuje. „Je úžasné, co lidé udělají pro to, aby se opili,“ řekl doktor Caris. Vezměte jeho varování vážně a alkohol v žádném případě nevdechujte.

TIP: Existuje nová metoda léčby závislosti na alkoholu

VIDEO: Kouření alkoholu je nebezpečné

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva