Sponzorováno

Masáž drahými kameny – co je to + kdy a jak se provádí 4.46/5 (13)

 • Masáž drahými kameny spojuje výhody masážní terapie s energií krystalů.
 • Masáž s drahými kameny neboli masáž krystaly, je druh masáže, při kterém se používají hladké, ohlazené drahé kameny nebo krystaly jako součást terapeutického procesu.
 • Takto se dělá zejména masáž obličeje.

Masáž drahými kameny

Masáž drahými kameny

Hledáte způsob, jak ještě o něco zlepšit a zdokonalit svou pleť? Odpovědí může být masáž drahými kameny! Toto ošetření znamená použití drahých kamenů k masáži a stimulaci pokožky. Tato masáž se používá zejména na pokožku na obličeji. Nejen, že taková masáž pomáhá zlepšit průtok krve, ale má to také další výhody, jako je snížení zánětu a zvýšení produkce kolagenu. V tomto příspěvku na blogu se budu věnovat výhodám péče o pleť (obličej) drahými kameny a o tom, jak si ji můžete udělat sami doma!

Masáž drahými kameny

Masáž drahými kameny (nebo masáž krystaly) je unikátní terapie, která kombinuje výhody masáže s mocnou energií krystalů – to vše pro podporu hlubšího pocitu z masáže. Většinou se masáže krystaly kombinují s použitím různých směsí aromatických olejů k vytvoření příjemného a harmonizujícího zážitku.

Objevte i vy léčivou sílu této pozoruhodné terapie – je super, uvolňující, relaxační a neskutečně příjemná.

Příjemně hladké drahé kameny či krystaly zde slouží jako masážní nástroje, které pomáhají uvolnit stres, napětí a disharmonickou energii v těle. Energie krystalů v kombinaci s uklidňujícími masážními technikami umožňuje větší pocit klidu a toku energie.

Který drahokam je dobrý pro pleť?

Kůže každého z nás je jedinečná, takže na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Nicméně tři drahé kameny, které se obvykle doporučují pro péči o pleť, jsou:

 • Nefrit
 • Růžový křemen – je to kámen lásky a sebelásky. Používá se k podpoře emocionálního uzdravení a otevření srdce.
 • Ametyst – ametyst je kámen spojený s klidem a uklidněním mysli. Používá se k podpoře relaxace a harmonie.
 • Akvamarín – dodává energii a přináší větší pocit rovnováhy a harmonie, obnovuje mír a štěstí.
 • Safír – tento modrý kámen je spojen s klidem a vitalitou. Vzhledem k tomu, že je spojen s oblastí krku, používá se také pro pacienty trpící bolestmi hlavy nebo krku a přináší pocit regenerace.
 • Jaspis – Jaspis je kámen spojený s uklidňujícími a harmonizujícími vlastnostmi. Je často používán k posílení pocitu stability.

Předpokládá se, že tyto kameny mají silné vlastnosti, které mohou zlepšit pleť a udělat ji zářivější.

Vězte ale, že tento seznam není úplný a existuje mnoho dalších drahých kamenů a krystalů, které se používají při těchto masážích. Každý kámen má své vlastní energetické vlastnosti a je vybírán podle potřeb a cílů jednotlivého klienta. Masáž drahými kameny může být relaxační, uklidňující nebo revitalizační, v závislosti na vlastnostech použitých kamenů a technikách masáže.

Ve studiích bylo zjištěno, že drahé kameny podporují fyzické zdraví, emoční stabilitu a dokonce i omlazení pokožky. Některé drahé kameny mají mimořádné vlastnosti, jako jsou antibakteriální, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, o kterých je známo, že navíc podporují hojení. Začleněním krystalů a drahých kamenů, které obsahují určité minerály, je možné revitalizovat pokožku se zlepšeným tónem, texturou a pevností. Tak třeba měď v malanitu například způsobuje zlepšení produkce kolagenu, zlepšení elasticity pokožky a redukci vrásek.

Stojí použití drahých kamenů na obličej za to?

Péče o obličej s drahými kameny jsou skvělým způsobem, jak ošetřit pokožku a cítit se uvolněně. Výběr kamenů může být přizpůsoben potřebám vaší pokožky, od snížení zánětu, posílení krevního oběhu a rozzáření pleti. Tento luxusní požitek je také známý tím, že má účinky proti stárnutí, jako je redukce vrásek, zlepšený tón a textura i pevnost pleti.

Jaký to je zážitek?

Sama jsem na masáži krystaly byla a je to fajn relaxační zážitek, který vám může nabídnout i mnoho zdravotních výhod. Pokud doufáte, že zvýšíte produkci kolagenu, zredukujete menší vrásky nebo zlepšíte svou pleť – zvažte přidání obličejové masáže kameny do vaší kosmetické rutiny!

Sponzorováno

Při pravidelné masáži kameny v průběhu času byste měli vidět zlepšení vaší pleti. Mě to hlavně přišlo jako super relax. Jasně, je to hodně podobné, jako když chodíte na klasickou masáž obličeje. Ale u toho si představujete a vizualizujete energii kamene vstupující do vaší pleti a je to opravdu příjemné. Ano, je to hodně založené i na tom mentálním prožitku, na vizualizaci, tím masáži hodně pomůžete.

Takže, proč takovou masáž nezkusit? Určitě nic nepokazíte. Naopak, můžete jedině získat. Zeptejte se masérky nebo maséra, jaký kámen používá a proč. Měl/a by to určitě vědět.

Výhody masáže drahými kameny

Masáž kameny nabízí řadu výhod určených k podpoře relaxace a zlepšení celkové pohody:

 • Úleva od každodenního stresu: Uklidňující masážní techniky v kombinaci se silnou energií drahokamů pomáhají uvolnit stres a napětí v těle. Hodně v tom hraje roli ta vizualizace energie z kamene, o které jsem se zmiňovala výše. Zkuste si vizualizovat energii, jak pěkně skrz pokožku vstupuje do vás. Tak to dělám já.
 • Energetická rovnováha: Světelná energie krystalů používaných při masáži drahokamů pomáhá obnovit harmonii a rovnováhu v energetických systémech vašeho těla. Opět nezapomeňte: vizualizace.
 • Fajn relaxace: Použití směsí olejů během masáže vytváří krásně uklidňující atmosféru, která ještě více umocňuje celkový zážitek.
 • Emoční pohoda: Masáž drahokamy může podpořit emocionální pohodu tím, že pomáhá uvolnit uložené emoce a negativní energii, takže se po takové masáži budete cítit vyrovnanější a v klidu.

Chcete-li dále zlepšit své zkušenosti s masáží drahými kameny a krystaly, můžete zvážit začlenění i dalších ošetření nebo terapií, jako jsou:

 • Aromaterapie: Přidání esenciálních olejů do vaší masáže krystaly může vytvořit uvolněnější atmosféru a poskytnout další terapeutické výhody.
 • Reflexní terapie: Tato cílená terapie může doplnit masáž drahokamy tím, že se masér zaměří na specifické oblasti nohou, rukou a uší, které odpovídají orgánům a systémům v těle. Pak je tato masáž naprosto super!

Různé drahé kameny jsou spojeny s různými vlastnostmi a přínosem, ovlivňují emocionální kvalitu a tok energie v těle, stejně jako fyzické výhody. Váš masér vám také může před masáží položit několik otázek o tom, čeho chcete od masáže dosáhnout, aby určil, které drahé kameny jsou pro vás nejvhodnější.

Nejčastěji se drahé kameny používají na masírování tváře, ale možná je i masáž zad krystaly.

Nejčastěji se drahé kameny používají na masírování tváře, ale možná je i masáž zad krystaly.

 

Jak probíhá masáž drahými kameny?

Masáž drahými kameny je terapeutická procedura, při které se používají hladké, ohlazené drahokamy nebo krystaly k provádění masáže a energetického vyvažování těla. Toto je obecný průběh této masáže:

 1. Příprava: Masér nejprve vytvoří prostředí vhodné pro relaxaci klienta. To může znamenat třeba tlumené osvětlení, relaxační hudbu a vůně esenciálních olejů.
 2. Výběr kamenů: Masér vybírá drahé kameny nebo krystaly podle potřeb a cílů klienta. Každý kámen má své vlastní energetické vlastnosti a je vybírán s ohledem na to, co klient potřebuje – uklidnění, energizaci, vyrovnanost atd.
 3. Kameny jsou ohřívány nebo chlazeny na příjemnou teplotu v závislosti na požadavcích klienta a terapeutických cílech. Teplé kameny pomáhají uvolnit svaly a zlepšit průtok krve, zatímco chladné kameny mohou snižovat otoky a záněty.
 4. Masér aplikuje esenciální olej nebo jemný masážní olej na tělo klienta, aby usnadnil pohyb kamenů po kůži a poskytl další hydrataci a relaxaci pleti.
 5. Masér pak používá drahé kameny k provádění masáže po těle klienta. Kameny jsou umístěny na určitých místech na těle nebo jsou pohybem vedeny po kůži ve specifických pohybech a směrech. To může zahrnovat krouživé pohyby, tření, tlakové body a lehké poklepání.
 6. Během masáže se drahé kameny také používají k energetickému vyvažování těla a harmonizaci energetických center (čakry). Masér či terapeut může pracovat s kameny v různých barvách a energetických vlastnostech, aby podpořil energetickou rovnováhu a blaho klienta.
 7. Masáž je zakončena relaxačními technikami a klient má čas na odpočinek a integraci terapeutických efektů masáže.

Sponzorováno

Masáž krystaly je jedinečný a hluboce uklidňující druh masáže – podporuje relaxaci, vyrovnává vaši energii a zvyšuje celkovou pohodu. Zkuste ji i vy a pak mi sem napište, jaké to bylo.

A dále si přečtěte

Studie a zdroje článku

 • Zdroj obrázku ve článku: nenetus / depositphotos.com

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva