10 nejdůležitějších minerálů pro lidské zdraví a kde je můžeme najít 4.8/5 (5)10 nejdůležitějších minerálů pro lidské zdravíMinerály naše tělo bezesporu potřebuje v pravidelných dávkách. Ale kde tyto minerály najít? V jakých potravinách se vyskytují? Podívejte se na zdroje minerálů v našem výpisu:

Draslík – nachází se zejména v meruňkách, rajčatech, sušeném ovoci, rozinkách, fazolích, citrusech, melounech, listové zelenině, slunečnicových semínkách, banánech, bramborách, zda ananasový melounu.

Hořčík – najdeme ho například v tmavé zelenině, v různých druzích masa, celozrnných obilovinách, mléce, luštěninách, máku, banánech, mandlích, fících, zda ořeších.

Chrom – nachází se například v pivovarských kvasnicích, ale také v pšeničných klíčcích, kuřecím mase, zda droždí, telecí pečeni, kukuřičném oleji, zda v zdravých mořských plodech.

Jód – také ho můžeme najít v mořských plodech jako ústřice, mořské ryby, také v mořských řasách, houbách, mořské soli, cibuli, ale i zelenině a obilovinách pěstovaných na půdách bohatých na jód.

Měď – pokud ji potřebujete svému tělu dodat, sáhněte po kukuřici, sóji, avokádu, bramborách, fazolích, hrachu, švestkách, celozrnných obilovinách, plodech moře, ale nachází se například i ve vnitřnostech.

Selen – vysoký obsah tohoto minerálu se nachází zejména v obilovinách a obilných klíčcích, tuňákem, ledvinách a játrech, mořských plodech, luštěninách, kokosu, cibuli, rajčatech, brokolici, česneku a také v přírodní hnědé rýži.

Sodík – najít jej lze v mrkvi, stolní soli, artyčoky, červené řepě, fazolích, ledvinách, ale například i ve slanině.

Vápník – asi nejznámější minerál, který znají už i malé děti. Nachází se zejména v pro nás dobře známých mléčných výrobcích, sóji, tofu, játrech, ořeších, petrželové nati, slunečnicových semínkách, fazolích, brokolici, sardinkách a lososu.

Zinek – obsahuje ho cibule, mořské plody, například ústřice a ryby, pšeničné klíčky, droždí, melounové jadérka, špenát, játra, houby, různé druhy masa, vejce a nízkotučné mléko.

Železo – nejzákladnějšími přírodními zdroji tohoto důležitého minerálu, jehož nedostatkem trpí množství lidí, je červené maso, žloutky, celozrnná mouka, zda sušené ovoce, ale obsahují ho i řeřicha, petrželová nať, pažitka, droždí, brokolice, špenát, ovesné vločky, broskve, chřest, ořechy, mořské plody, kokos, či melasa.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva