Sponzorováno

Top zdravý nápoj, který byste měli „exnouť“ nalačno po probuzení 4.91/5 (11)

Voda je nejzdravějšíZůstat v létě hydratovaní je životně důležité. Pokud jde o denní dobu a formu hydratace, budete mít pravděpodobně své preference. Můžete si po probuzení nejraději vychutnávat kávu nebo ovocnou šťávu, ale není nad osvěžující sklenici obyčejné vody! Pitná voda je, kdykoliv ji pijete, prospěšná pro vaše zdraví a měla by být vždy i první tekutina, které se ráno rty dotknete.

Výhody obyčejné vody

Voda je nezbytná tekutina pro náš život. Naše tělo je závislé na vodě, i všechny chemické reakce, které v něm probíhají. Ve skutečnosti tvoří zhruba 75 procent naší celkové hmotnosti. Voda je levná, široce dostupná, má přirozeně nízký obsah sodíku, je bez kofeinu, což je super jako první zdroj tekutin, když tělo po spánku potřebujeme zhydratovat.

Nezlobte žaludek

Během dne můžeme být tak zaneprázdnění, že se prostě zapomeneme zastavit a napít se, i když máme žízeň. A zapíjení jídla nemusí být ten nejlepší čas, protože si tím můžeme snížit množství trávicích šťáv a „naštveme“ si žaludek.

Důvody, proč pít vodu hned po probuzení

Proč by měla být voda první tekutina hned zrána? Váš žaludek je prázdný, takže voda nebude mít vliv na trávení.

1. Snižuje kyselost žaludku

I vy patříte k tisícům lidí, kteří trpí pálením žáhy? Stav obyčejně nastává kvůli vysokým úrovním kyseliny v žaludku. Váš žaludek je primárním zdrojem kyseliny chlorovodíkové, která se vylučuje celou noc. Pálení žáhy je proto více pravděpodobné v ranních hodinách. Pitná voda krátce po probuzení můžete snížit úroveň kyselosti v žaludku a pomáhá zmírnit příznaky pálení žáhy.

Sponzorováno

2. Pomáhá předcházet zácpě

Konzumace vody v ranních hodinách může pomoci stimulovat pohyby střev. Vaše tělo je závislé na rytmických kontrakcích, které se odehrávají v našem tlustém střevě a pomáhají rozpohybovat jídlo směrem ven z těla. Tyto kontrakce jsou závislé na tom, co je známé jako gastrokolický reflex. Jednoduše řečeno, když vyplníte žaludek novým jídlem nebo pitím, vaše tělo nasnímá nový přírůstek a odvysílá signály do střev, aby evakuovalo vše, co se v něm nachází. K dosažení tohoto cíle a lehké stolice je voda velmi dobrá volba, protože je osvěžující a bez kalorií.

3. Dodává nám energii

Pitná voda, zejména brzy ráno, má pověst absolutního dobíječe energie a zlepšuje metabolismus. Prakticky každý systém nebo funkce v těle potřebuje vodu, aby se daly do práce. Například, pokud jste dehydratovaní, můžete se cítit pomalí a unavení. I trávení může pracovat pomalu a neefektivně.

4. Pomáhá tělu zbavovat se toxinů

Je především úkolem ledvin odstraňovat různé toxiny a odpadní látky z těla. Ledviny však dobře fungují, pokud jsou neustále proplachovány. Tím i rychleji filtrují odpadní produkty z vašeho systému.

Kolik vody vypít za den?

Sponzorováno

Přesné požadavky se liší od člověka k člověku. Nicméně lidé, kteří jsou zvláště fyzicky aktivní by měli vypít vody více. Nebo i v letních vedrech potřebujeme vody více, protože se jednoduše více potíme. Dobrým pravidlem je pít dostatečné množství vody, abyste nikdy neměli pocit žízně a vaše moč by měla být téměř bezbarvá.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva