Sponzorováno

Jak léčit přírodními postupy chronicky zvětšené lymfatické uzliny u dětí 4.87/5 (15)

  • Chronicky zvětšené lymfatické uzliny u dětí vyžadují pečlivé vyšetření a diagnózu od kvalifikovaného lékaře. Pokud bylo stanoveno, že zvětšení uzlin není známkou vážného onemocnění, mohou být následující přírodní postupy užitečné k podpoře zdraví a imunitního systému dítěte.
  • Zdravá strava: Zajistěte, aby strava dítěte obsahovala vyvážený příjem živin, včetně dostatečného množství ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin a kvalitních bílkovin. To pomůže posílit imunitní systém a zlepšit obecné zdraví.
  • Hydratace: Ujistěte se, že dítě dostává dostatečné množství tekutin, zejména čisté vody. Dobrá hydratace pomáhá udržovat správnou funkci lymfatického systému.
  • Fyzická aktivita: Podporujte pravidelnou fyzickou aktivitu u dětí. Pohyb a cvičení mohou stimulovat lymfatický systém a pomáhat v jeho správném fungování.
  • Zdravý spánek: Zajistěte, aby dítě mělo dostatek kvalitního spánku. Během spánku se tělo regeneruje a imunitní systém se posiluje.
  • Prostředí bez toxických látek: Minimalizujte expozici dítěte toxickým látkám ve svém prostředí. To zahrnuje omezení kontaktu s chemikáliemi v domácnosti, znečištěným ovzduším a jinými škodlivými látkami.
  • Doplňky stravy: Některé byliny a doplňky stravy mohou podpořit imunitní systém. Je však důležité se poradit s lékařem nebo lékárníkem ohledně vhodné volby a dávkování případných doplňků stravy pro dítě.

Jak léčit přírodními postupy chronicky zvětšené lymfatické uzliny u dětíPokud nejste typ rodiče bezvýhradně důvěřující lékařům, kteří mnohdy sami nevědí jak toto onemocnění léčit, pak určitě hledáte řešení. Tento článek sice nenabízí zaručené řešení, ale pokouší se nabídnout ve vašem snažení pomocnou ruku.

Přírodní léčba chronického zánětu uzlin

Jelikož příčinou zvětšených uzlin jsou záněty a infekce, léčba by měla být zaměřena právě tímto směrem. Ta by měla stát na těchto třech pilířích:

  • Detoxikace pomocí enzymů
  • Strava a posilování imunity
  • Jiné užitečné postupy

1. Detoxikace pomocí enzymů

V případě zánětů se v jejich místě vyskytuje množství metabolických zplodin, toxinů a odumřelé viry a bakterie. Na odstraňování těchto látek jsou vhodné enzymy. Jelikož v tomto případě se jedná o děti, nelze jim podávat obvyklé preparáty určené pro dospělé. Například vitamin C může být malým dětem podáván tak, že se tableta rozdrtí na prášek a ten se pak rozpustí v tekutině.

Tu i malé děti bez problémů vypijí. V případě enzymů to však není možné. Řešením zde může být podávání přírodních rostlinných enzymů, které jsou odolné vůči žaludeční kyselině.

Potraviny bohaté na takové enzymy

Zde patří různé druhy ovoce. Jejich nejjednodušší podávání pro děti je ve formě čerstvých odšťavněných džusů. Džusy jsou v tomto případě vhodnější než celé ovoce. Sice budou o něco chudší na vlákninu, ale v tomto případě jsou enzymy důležitější než vláknina. A ve formě džusů je mohou děti přijmout mnohem více, než kdyby konzumovaly celé ovoce nebo zeleninu. Použít se dají různé druhy ovoce – jablka, hrušky či pomeranče a přidat můžete i některou zeleninu, jako například mrkev. Obzvláště doporučeným v tomto případě je ananas – ten obsahuje velké množství kvalitních enzymů. Pozor na pasterizované potraviny, zde se žádné enzymy nenacházejí.

Sponzorováno

2. Strava a posilování imunity

Obnova rozházení imunity po očkování je neméně důležitá. Detoxikace je podstatná, neboť v případě nedostatečné imunity a špatné stravy by se onemocnění znovu vrátilo. Za tím účelem se v zdrojích alternativní medicíny uvádějí tyto prostředky:

  • bylinné čaje nebo tinktury: pískavice řecké seno, šipky, lékořice, echinacea, zázvor, divizna, pískavice, olivové listy, lopuch, pampeliška, svízel
  • vitamíny: A, C a D (dostatek slunce), minerály: selen a zinek
  • hydratace – ujistěte se, že dítě pravidelně přijímá dostatek tekutin, nejlépe čisté vody
  • jednoduchá alkalická strava – slepičí polévka, zeleninové džusy, listová zelenina vařená v páře. Takové jídla odlehčí trávicí systém a přenechají více energie imunitnímu systému
  • omezení kyselinotvorných jídel, přispívajících k formování hlenu, jako například mléčné výrobky, cukr a potraviny z pšenice. Pokud již pšeničné, tak raději celozrnné pečivo jako bílé. Také některé obiloviny (proso nebo pohanka) jsou zásadotvorné
  • prospěšné potraviny, jako je zázvor, chilli a křen. Jelikož se ale jedná o malé děti, jejich použití v tomto případě bude zřejmě omezeno
  • probiotika obnovující zdravou střevní mikroflóru. Toto je obzvláště důležité, pokud bylo dítě předtím „léčeno“ antibiotiky
  • olej z tresčích jater (bohatý na výše zmíněné vitaminy A a D)
  • jód, který je velmi důležitý pro činnost štítné žlázy a produkci dalších důležitých hormonů a enzymů nezbytných pro metabolismus a imunitu
  • kurkuma, která je jednou z nejsilnějších přírodních protizánětlivých látek. Síla protizánětlivého účinku kurkumy je srovnatelná se steroidními kortikoidy, ale bez jejich vedlejších účinků.

3. Jiné užitečné věci a postupy

Mezi některé další doporučené věci, vhodné při odstraňování projevů a také napomáhající léčbě zvětšených lymfatických uzlin, patří následující:

  • Jemná masáž postižených lymfatických uzlin pomocí mandlového, jojobového nebo ricinového oleje
  • Být v teple a nedovolit, aby dítě prochladlo
  • Vyhýbat se alergenům, na které je dítě alergické
  • Dostatek spánku

Pamatujte, že tyto přírodní postupy by měly být používány jako doplněk k lékařskému odbornému posouzení a doporučeným léčebným postupům. Je nezbytné konzultovat s dětským lékařem, který bude mít přesný přehled o zdravotním stavu dítěte a může poskytnout přizpůsobené rady a doporučení.

A jaké zkušenosti se zvětšenými lymfatickými uzlinami máte vy? Napište nám do komentářů.

VIDEO: O lymfatickém systému

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: , ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva