Recept na zdravý domácí pribináček 4.86/5 (14)

Sponzorováno

Zkuste si doma udělat domácí pribináček ze zdravých surovin.

Zkuste si doma udělat domácí pribináček ze zdravých surovin.

Máte vy nebo Vaše děti rádi mléčné výrobky, ale nechcete dětem (nebo sobě) dávat ty z obchodu, které jsou mnohdy plné chemie a dalších divných přísad? Existuje jednoduché řešení: za 5 minut si vyrobte doma lahůdku, kterou si vy i děti zamilujete – domácí pribináček.

Stačí vám opravdu jen 5 minut a už si můžete pochutnávat. Děti vám můžou s výrobou pomoci nebo je pošlete na zahrádku natrhat jedlé květy, kterými tuto lahodnou svačinku nazdobíte.

Jak vyrobit domácí pribináček

Základní recept na domácí pribináček je zcela jednoduchý:

 1. Budeme potřebovat 1 tvaroh (lepší je měkký), 1 zakysanou smetanu (nebo smetanu ke šlehání), 2 lžíce medu, vanilkový lusk (cca 1 cm) nebo vanilkový cukr.
 2. Pokud používáme smetanu ke šlehání, tak ji nejdříve vyšleháme. Poté přidáme tvaroh (pokud používáme zakysanou smetanu, přidáváme ji s tvarohem současně), chvilinku šleháme, poté přidáme med a vanilkový cukr či rozdrcenou vanilku.
 3. Společně šleháme tak dlouho, než se vše spojí v hladkou směs (stačí půl minutky).
 4. Pokud budete potřebovat, můžete přisladit např. javorový sirup se hodí skvěle.
 5. Dáme do mističek a zdobíme jedlými květy, které jsme našli na zahrádce či na procházce. Jako jedlé květy můžeme použít např. sedmikrásky, okvětní lístky měsíčku lékařského, begónie, brutnák, pampelišky, šeřík a mnohé další.

Domácí pribináček můžete i trochu vylepšit

Pokud máte rádi např. skořici, přidejte si ji, stačí nahoře posypat, já to mám takto moc ráda.

Sponzorováno

Chcete-li spíše kakaovou či čokoládovou verzi, můžete přidat nepražené kakao či rozpuštěnou kvalitní čokoládu. Každý si zkrátka může přidat to, co má rád a co lahodí jeho chutím, domácí pribináček má spoustu variací a možností.

Dobrá rada na závěr

Asi všichni vnímáme jak to vypadá, voní, chutná a prospívá tělu, pokud dětem (ale i dospělým) nabídneme koupený „obyčejný“ pribináček či jinou „lahůdku“ a pak ten rozdíl, když je vše připraveno doma, z kvalitních surovin, s láskou, klidně s pomocí dětí a ještě nádherně nazdobeno.

Přeji dobrou chuť a věřím, že si bylinky a jedlé květy zamilujete tak, jako naše rodina.

Napište mi, zda jste tento recept vyzkoušeli, jak vám chutnalo a chcete-li, sdílejte tento recept se svými přáteli. Nebo máte vlastní recept na domácí pribináček? Podělte se s námi v komentářích.

VIDEO: Domácí pribiňáček – videorecept

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva