Sponzorováno

Patříte mezi alergiky? Pořiďte si pračku s parní funkcí 4.71/5 (7)

Parní pračky eliminují bakterie, zvířecí alergeny, prachové částice roztoče a pyl (až z 99 %), takže jsou vhodné pro alergiky.

Parní pračky eliminují bakterie, zvířecí alergeny, prachové částice roztoče a pyl (až z 99 %), takže jsou vhodné pro alergiky.

Alergie v současné době není nic neobvyklého. Dá se jí léčit i částečným způsobem předcházet. Patříte mezi ty, kteří v alergické sezóně každoročně trpí nebo pro vás návštěva domácnosti s domácími zvířaty znamená oteklý obličej ještě několik dní poté? Pak je dobré přemýšlet nad tím, jak problému co nejlépe předcházet.

Jak alergiím předcházet?

Kromě pravidelného užívání léku a vyhýbání se situacím, které alergické záchvaty spouští je dobré také při příchodu do budovy pravidelně omývat obličej studenou vodou a pravidelně zbavovat oblečení alergenů. S tímto nejlépe pomohou pračky s parní funkcí, které jsou díky páře schopné oděvy desinfikovat a odstranit z nich téměř veškeré alergeny, které se ve vláknech usadí.

Pračky s parní funkcí jsou na trhu již běžně dostupné, nejde tedy o žádný luxus, který by měli pouze prémiové modely. Pára je schopná likvidovat roztoče, plísně, viry, bakterie i další alergeny a zároveň desinfikuje. Zároveň také rovná pomačkaná vlákna, díky kterým látka vypadá rovně a udržovaně. Kromě hygienické funkce má tedy pračky i další výhodu, nemusíte po usušení oděvy ještě žehlit. Umí také zregenerovat a osvěžit prádlo. Pokud tedy například strávíte nějaký čas v místnosti s domácím mazlíčkem nebo se budete pohybovat v prostředí plném pilu, není nutné jinak čisté oblečení ihned vyprat. Můžete ho vložit do bubnu pračky a pouze do pomocí páry očistit a osvěžit.

Sponzorováno

Nejmodernější pračky začleňují do většiny pracích cyklů páru, aby se prádlo čistilo a nemačkalo.

Pračky s parní funkcí na trhu často najdete pod označením Steam, což je anglický výraz pro páru. Pokud se rozhodnete pro nákup takového spotřebiče, pak nejprve doporučujeme pročíst recenze praček s parní funkcí.

Parní funkci mívají i sušičky, která je stejně jako pračka s parní funkcí, vhodná pro všechny alergiky a astmatiky. Pára v ní má totiž stejné účinky jako v pračce. Další možností jsou pak také žehličky, které se dříve používali především proto, že vysoká teplota a pára kromě narovnání prádla zároveň také látku desinfikovala a byla schopná zničit škodlivé látky.

Jak vlastně fungují parní pračky?

Pára v podstatě zvyšuje teplotu uvnitř bubnu pračky, což vede k uvolnění vláken a efektivnější absorpci vody, čímž se uvolňují hluboké nečistoty a skvrny. Prací prostředek se rychle rozpustí a lépe pracuje i při vyšších teplotách, které také efektivněji ničí bakterie a alergeny.

Další zajímavé informace k parním pračkám

 • Jsou více ekologické, než tradiční pračky. Protože parní myčka zvyšuje čisticí výkon pomocí páry, vyžaduje k tomu méně vody. Například dle statistik jeden model používá méně vody o 9 litrů než tradiční pračka. Čtyřčlenná rodina má průměrně 400 pracích cyklů ročně, takže se zde ušetří neuvěřitelných 3 600 litrů vody.
 • Použití méně vody také znamená, že k ohřevu vody je potřeba méně energie.

A co vy? Používáte doma parní pračku? Jak se vám s ní pere? Budeme moc rádi za komentáře ke článku.

VIDEO: Jak funguje LG parní pračka?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva