Sviští mast – na revma, artrózu i suchou pokožku 4.89/5 (9)Sviští mastAno, skutečně se získává z pravého svištieho tuku. Je velmi cenná a účinná díky svému výjimečnému složení a obsahu přírodních látek. Působí zejména na problémy s klouby a kostmi, revma, artrózu, ale pomůže i při obnově suché a zatvrdlé pokožky či psoriáze.

Pravá sviští mast pochází z Alp

Tento produkt se vyrábí v alpských oblastech, kde je těchto zvířat mnoho a jsou myslivci běžně loveny pro jejich léčivé tukové zásoby. Jejich vzácnost však spočívá i v něčem jiném. Ulovit takového sviště, není totiž vůbec jednoduché. Jedná se o velmi technicky a časově náročnou lov. Ale svišť je i přesto, v těchto oblastech jedním z nejvíce lovených zvířecích druhů. Pravá alpská sviští mast se vyrábí výhradně ve Švýcarsku, Německu a Rakousku.

Známe dva druhy svištího tuku

Svišť má ve svém těle dva druhy tuku. Bílý tuk se nachází pod srstí na zádech a žlutý tuk se hromadí mezi vnitřními orgány. Kvalitnější z nich je žlutý tuk, který se tvoří a hromadí v období od jara do podzimu. Právě na podzim má svišť ve svých útrobách největší zásoby tuku a proto se svišti loví zejména během podzimních měsíců.

Léčivá síla svištího oleje

Tuk sviště je vysoce cenný pro své fyzikálně-chemické vlastnosti. Obyvatelé alp ji používají již desetiletí jako účinné přírodní léčivo. Používá se zejména na bolavé, ztuhlé a přetížené svaly a klouby, bolesti zad, ramen, kolen, plotének a různé poruchy pohybového ústrojí. Kromě toho se tato mast používá také na:

  • revmatické problémy
  • prokrvuje pokožku
  • působí měkčeji na ztvrdlou pokožku
  • zajišťuje vláčnost pokožky
  • kožní onemocnění (např. psoriáza)
  • dnu
  • svalovou horečku
  • artrózu
  • při léčbě jizev
  • má protizánětlivé účinky

Sviští tuk obsahuje vitamíny a přírodní kortizon

Vysokou účinnost sviští masti předurčuje zejména její obsah, který tvoří vitaminy E a D, glukokortikoidy, jako například přírodní kortizon, hydrokortizon, kortikosteron či progesteron. Jejich množství jsou srovnatelné s množstvím a silou v běžně dostupných a synteticky vyrobených mastí z lékárny. Je vhodná jako náhrada syntetických mastí, obsahujících ketoprofen.

Koupíte ji s eukalyptem, ale i rašelinou, či bambuckým máslem

Sviští mast obvykle obsahuje také přimíchány bylinky, jako například eukalyptus, měsíček, mateřídouška, heřmánek, ale některé balení obsahují dokonce i rašelinu, elastin, či bambucké máslo (karité).

Mast se aplikuje na postižená místa alespoň dva krát denně a po 21 dnech takového používání by se měla udělat týdenní přestávka. Koupíte ji za cca 200 Kč.

TIP: Jak na krásné ruce a nehty?

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva