Sponzorováno

O dítě se snažila pět let. Otěhotněla, ale až když se vzdala chleba 4.75/5 (8)

Julii Cummingsové diagnostikovali syndrom polycystických ovarií. S manželem chtěli podstoupit umělé oplodnění, ale nakonec otěhotněla, když se vzdala jídel obsahujících kvasnice.

Beznadějná touha po dítěti

Julie poznala svého manžela v roce 2004. Pár toužil po dětech, ale marně. Nepomohly ani léky na zvýšení plodnosti. Před podstoupením umělého oplodnění si naordinovala zdravou stravu – samozřejmě bez chleba a jiných potravin obsahujících droždí. Pro dailymail.co.uk vysvětlila: „Vzdala jsem se brambor, chleba, toastů, a jídla jsem především ovoce, zeleninu a výživové doplňky. O dva měsíce později se dostavila změna – byla jsem těhotná.“

Po devíti měsících po svatbě byly Cummingsovi stále bez potomka. Julie návštěva u Lear nepotěšila – diagnóza zněla syndrom polycystických ovarií. „Řekli mi, že budu potřebovat s těhotenstvím pomoc. Na doporučení lékařů jsem šla na kliniku plodnosti v Hertfordshire, kde jsem začala s léčbou.“

Sponzorováno

Pomohla zdravá strava

Paní Cummingsová brala léky na plodnost, které mají pomoci obnovit rovnováhu hormonů v těle, aby se zvýšila šance na ovulaci. Ale uběhly dva roky, a Julie stále nebyla matkou. Další možností bylo umělé oplodnění. Ale když navštívila doktorku Caroline Sprouleovou, odbornici na výživu a alergie související s plodností, zjistila, že trpí i infekcí kvůli přemnoženým plísním Candida albicans.

Tato infekce znamená, že potraviny, které obsahují kvasnice, jako je chléb, jí způsobují zdravotní potíže. Jeden z vedlejších účinků byly menstruační problémy, včetně jejího úplného zastavení, což brání otěhotnění. Díky správné léčbě dostala v březnu 2010 menstruaci a v dubnu téhož roku už byla těhotná.

Sponzorováno

„Opravdu jsem byla ochotná jít do centra asistované reprodukce, jen abych mohla mít dítě. Naštěstí jsme nemuseli jít touto cestou. Jen to dokazuje, že špatný životní styl – mnoho alkoholu a nevhodná strava – je třeba změnit. A uděláte něco dobrého pro své tělo“ dodala Julie.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva