Sponzorováno

Léčba chřipky ruskými přírodními recepty 4.9/5 (58)

I v Rusku se na chřipku používá křen nebo česnek...

I v Rusku se na chřipku používá křen nebo česnek…

Chřipka je virové onemocnění, dobře známé i v našich končinách. K tomu, abyste se chřipkou nakazili, stačí zakašlání, mluvení nebo kýchnutí infikované osoby, případně si tento virus můžete „přinést“ z kontaminovaných předmětů (například kliky). V mnoha případech si však lidé chřipku zaměňují s obyčejným nachlazením, proto je dobré znát příznaky charakteristické pro chřipku – bolesti hlavy, kloubů či celého těla. Přidává se teplota, často spolu se zimnicí. Kromě toho je typická únava, vyčerpanost a nechutenství nebo zvracení. Později se může objevit i rýma s kašlem a bolestí v krku.

Na nic nečekejte a u prvních příznaků chřipky zahajte léčbu

U chřipky bývají velmi vysoké horečky (často až 40 stupňů), z nosu vychází hustý zelený hlen – bolí vás celé tělo. Tyto příznaky se obvykle objevují v noci nebo k ránu. Není na co čekat, je nutné okamžitě zahájit léčbu! Sdělíme vám metodu, která zatočí s chřipkou během jedné noci, ale s jednou podmínkou. Musíte začít s léčbou ihned, jakmile cítíte první příznaky nemoci. Pokud tento okamžik změškáte, léčba potrvá 3-5 dnů, ne méně.

Černý bez – keř života

Jednoduchý osvědčený způsob, ale musíte se předem zásobit sušeným černým bezem. Koupit lze v lékárně nebo u bylinkářů, v nejhorším případě, lze objednat online. Před mnoha staletími existoval v pohanských kulturách mýtus o keři života a smrti. Keltové se klaněli jeho rozkvetlým květům a hladili jeho kůru. Na jaře se sbírají květy, na podzim plody. Květy obsahují silice, slizy, třísloviny, glykosidy (sambunigrin a rutin), organické kyseliny (jablečnou, octovou, valerovou) a vitamin C. Plody obsahují cukry, kyselinu jablečnou, třísloviny, pektin, v čerstvém stavu vitamín C, ve slupce a semenech vitamín a a skupinu vitaminů B – B1, B2, B6, B12, také kyselinu panthotenovou. Listy obsahují pryskyřici, glykosidy, sambunigrin, sambucin a značné množství vápníku. Zatímco čaj z květů se používá při nachlazení, účinky plodů jsou mnohem výjimečnější. Dokážou pomoci i při takových onemocněních, se kterými si mnohdy neví rady i lékařská věda, jako je např. migréna, akutní nebo chronický zánět trojklaného nervu a poradí si i s bolestmi zad, kloubů, dokáže vyléčit ischias. Kromě toho zlepšuje látkovou výměnu a je výrazným pomocníkem v boji s nadbytečnými kily.

Sponzorováno

Jak rychle vyléčit chřipku?

Jakmile cítíte první příznaky chřipky, vložíme do šálku čaje suché barevné bezinky, zalijeme vařící vodou. Pokud máte černý bez z lékárny, potom použijeme 2 sáčky, nebo 1 polévkovou lžíci, necháme vyluhovat a vypijeme, další dávku si vezmeme o 3-4 hodin později, a jdeme do postele. Tato léčba je vhodná i pro děti, pokud není alergie na bez. Dětem vaříme čaj z poloviční dávky a sladíme medem.

Ruské lidové recepty k léčbě chřipky

Portské víno

Zahřejte půl sklenky bílého portského vína a poté do něho zamíchejte lžíci malinové marmelády, ještě lépe je použít domácí marmeládu z čajové růže (efekt je mnohem silnější). Ležet v posteli a pít najednou.

Křen

Vemte si:

 • 3 lžíce nastrouhaného křenu
 • 2 velké pomleté cibule
 • 1 palička mletého česneku
 • 1 nastrouhaná mrkev

Veškeré ingredience promícháme, mírně opepříme a osolíme, přidáme trochu jablečného octa a slunečnicového oleje. Použití – 1 lžíce během dne. Nedoporučuje se osobám s onemocněním zažívacího traktu!

Borovicový vývar s medem

Velmi dobrý lék proti chřipce a vysokým teplotám a celkové malátnosti. Nůžkami ostříháme jehličí z borovice, 3 lžíce jehličí zalijeme 1 litrem vroucí vody a vaříme 2 minuty, necháme vyluhovat, kryté po dobu asi 2 hodin. Pijeme s medem, půl šálku 4 krát denně. Nedoporučuje se u nemocí ledvin a močových cest!

Koňak s citronem

Upečeme v troubě do měkka tři citróny, poté z nich vymačkáme šťávu a do ní přidáme 1 lžíci koňaku, zředíme šálkem vroucí vody, potom přidáme 2 lžíce medu a zamícháme. Užívat 2-3 lžíce denně.

Mléko s medem, máslem a syrové vejce

Do sklenice teplého mléka zamícháme syrové vejce, přidejte lžičku medu a másla. Zamíchejte a pijte před spaním. Do rána onemocnění ustupuje nebo přináší výraznou úlevu.

Co si ještě přečíst o léčbě chřipky?

VIDEO: Chřipka. O příznacích, léčbě, ochraně a prevenci s doc. MUDr. Bohumilem Seifertem

VIDEO: CHŘIPKA, NACHLAZENÍ A HOREČKA. Jak na to přírodní cestou.

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva