Sponzorováno

Jak bojovat s chřipkou přírodně a bez chemie? 4.79/5 (24)

Myjte si ruce, to je dobrá prevence chřipky a různých nemocí.

Myjte si ruce, to je dobrá prevence chřipky a různých nemocí.

Každý rok pravidelně s ochlazením a přicházející zimou se objeví strašák jménem chřipka. Té se začíná velmi dobře dařit, jakmile rtuť teploměru klesne k nule, ale přesto nemrzne. Letošní zima je tedy pro chřipku a jiné nemoci téměř ideální. Bacily nemají šanci zmrznout, velké teplotní výkyvy, přechody z tepla do zimy a naše oslabená imunita.

Je vůbec možné se chřipce vyhnout? Zejména pokud jsme nuceni den co den dojíždět veřejnou hromadnou dopravou? Odborníci radí očkování, to ale není zdaleka proti všem druhům chřipky a mnoho lidí na samotné očkování reaguje dost nešťastně. Zkuste bojovat přírodní cestou, poradíme vám, jak na to!

Účinné zbraně proti chřipce a nachlazení.

Mytí rukou

Mytí rukou patří k základním hygienickým návykům. Nicméně není mytí jako mytí. Pokaždé když přijdeme zvenku, je dobré si pustit teplou vodu, namydlit si ruce až po zápěstí a pořádně smýt. Viry jsou totiž pořádně odolné a není snadné je vždy z rukou dostat. Vhodné jsou také antibakteriální gely.

Vyměňte ručník za papírové ubrousky

Ručníky bývají přímo rájem virů. I po nejdůkladnějším umytí rukou nemůžete zabránit dalšímu šíření virů a bacilů. Mnohem lepší je používání jednorázových papírových utěrek, které je vhodné používat zejména na veřejných záchodech, ale také doma.

Horký vývar umí zázraky

Polévka je grunt, to nám říkaly už naše babičky a měly pravdu. Pomáhá nejen, když jsme nachlazení, ale téměř při všech chorobách. Zejména, pokud chybí chuť k jídlu. Vývar je lehce stravitelný, obzvlášť pokud jej připravíme z kostí. V kostní dřeni se totiž nachází tuk, který podněcuje organismus k produkci bílých krvinek a tím nás chrání před nemocemi a infekcemi.

Jděte ven

Jakmile přijdou plískanice a nevlídné počasí, máme tendenci zachumlat se do peřin a chodit ven jen minimálně. To je ovšem chyba. Efekt bývá opačný, příliš často se zdržujeme v uzavřených prostorech, kde se to viry jen hemží. Na čerstvém vzduchu je menší riziko nákazy, navíc je dobré trochu se hýbat, procházky nebo některý sport. Nejvíce pro své zdraví uděláte, když v zimě vyrazíte na hory.

Zázvor je všelék

Zázvor má v sobě více než tucet látek, které umí účinně bojovat s viry způsobujícími chřipku a nachlazení. Lidé jej využívají pro jeho antibakteriální účinky, neboť je to také výborná prevence proti infekci. Lze jej užívat čerstvý, ale také sušený. V zimě je vhodné si z něho vařit čaje, nejlepší je strouhaný zázvor v kombinaci s citrónem a medem. To je přímo vitamínová bomba.

Sponzorováno

Sex

Milujte se alespoň dvakrát týdně a podle vědců budete mít v těle více imunoglobulinu A, který vás ochrání před nachlazením a infekcemi. Proč nespojit příjemné s užitečným?

Zvlhčujte doma vzduch

S příchodem topné sezóny se většině lidem hůře dýchá. Na vině je suchý vzduch, který vysušuje naše sliznice a jejich imunitní schopnost. Proto se snažte, co nejvíce to jde vzduch zvlhčovat. Vlhké prostředí dutin zvyšuje obranyschopnost našeho organismu. K tomuto účelu je naprosto dokonalá Vincentka, můžete s ní proplachovat nosní dutiny, kloktat ji, pít ji nebo nalít do zvlhčovače vzduchu a inhalovat. Udržujte v bytě alespoň částečnou vlhkost, uvidíte, že se vám bude mnohem lépe dýchat.

Buďte pozitivní

Pozitivní myšlení má vliv na to, jak se cítíme. Když máme splín nebo jsme ve stresu, naše tělo je více oslabené a hůř se brání útokům virů.

Jezte moudře

V boji proti chřipce vám jistě pomůže také dostatek vitamínů, jezte ovoce a zeleninu v dvojnásobném množství, hýbejte se, otužujte se a sportujte. Velmi důležitá je také strava, jídelníček by měl být pestrý a bohatý. Hodně spěte a v době chřipkové epidemie se pokud možno vyhýbejte větším kolektivům. I když pokud jste odkázáni na veřejnou hromadnou dopravu, tak to příliš nejde.

Nepřecházejte, ležte

Nicméně pokud vás chřipka stejně dostane, určitě jí nepřecházejte. Doporučuje se zůstat minimálně týden v posteli, ze všeho nejdůležitější je pořádně ji vyležet. Pokud to neuděláte, může mít i obyčejná chřipka fatální následky.

A jak léčíte chřipku vy? Budeme moc rádi za rady v komentářích. Každý má svoji metodu, tak se o ni s námi podělte.

A co si dále o chřipce přečíst?

VIDEO: Jak vyléčit nachlazení PŘÍRODNÍ CESTOU

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva