Sponzorováno

Hypnóza: Co všechno prozradíte v hypnóze? 4.86/5 (7)

hypnózaBojíte se, že se z hypnózy neproberete, nebo budete během ní dělat věci, které nechcete? Chcete přestat kouřit, zhubnout nebo si jen vzpomenout, kam jste ukryli obálku s penězi? Hypnoterapie dokáže mnohem více – zbaví vás strachu, zlepší vám sebevědomí, napraví vztahy v rodině. Něco jste slyšeli od kamarádů, něco jste se dočetli na internetu. Ale čemu můžete skutečně věřit? „Mezi hypnózou a hypnoterapii je velký rozdíl“ objasňuje hypnoterapeutka Mgr. Andrea Bellayová.

„Hypnóza je technika, která se využívá pro jakýkoliv účel – i na předvádění či manipulování s lidmi. Hypnoterapie se však používá jen na léčbu.“

Víme, že mnozí mají i negativní zkušenosti, protože jsou lidé, kteří ji umí zneužít. „Manipulovat s vámi dokážou i bez hypnózy. Hypnotizér, či spíše manipulátor, je silná osobnost. Vždy si vybere submisivní člověka. Řekne mu, že si nebude nic pamatovat, a hypnotizovaný ztratí všechny zábrany. Zapomene, ale zejména proto, že to chce, aby se nemusel stydět, pokud něco udělá. Je to psychologicky promyšlená hra.“ Při absolutní moci jde o sílu osobnosti. Hypnotizér ji získá pouze tehdy, když mu ji dáte.

MĚ NEZHYPNOTIZUJETE!

Pokud si řeknete, že vás nikdo nezhypnotizuje, tak se to opravdu nikomu nepodaří. Ale jen v případě, že si hypnózu plně uvědomujete. Může se však stát, že vás zhypnotizují a vy o tom nebudete vědět. Tehdy jde o manipulaci. „Ani si neuvědomujete, kolikrát jste v hypnóze, když díváte reklamu“ míní o promyšlených psychologických hrách odbornice.

Pokud se neprobírá…

„Hypnóza není umělý stav, ale zcela přirozený. Když se díváte ven oknem a sníte, něco si představujete, jste vlastně v lehké autohypnózr. Tou v životě normálně procházíme“ uklidňuje A. Bellayová. U jednoho procenta lidí se však může stát, že mají problém probrat se. Trvá jim to déle, ale nakonec se jim to podaří. Nezůstanou žít v nějakém „jiném“ světě, nedívají se na svět „shora“.

Nic si nepamatujete?

„Některé odborné knihy tvrdí, že to je možné. Záleží však na hloubce hypnózy. Ve třetí, nejsilnější fázi, v takzvaném transu, si vědomí nemusí pamatovat. Některé věci v této fázi totiž paměť nezaznamenává. Neexistuje, abyste si nepamatovali vůbec ni , musíte vědět alespoň to, že vás někdo uváděl do hypnózy“ vysvětluje odbornice. Hypnoterapeut vám nikdy nevsugeruje, že si nebudete nic pamatovat. Je pro něj výhodou, pokud si zapamatujete co nejvíce. Se vzpomínkami totiž můžete pak pracovat.

Sponzorováno

Postačí jedno sezení

„Znám lidi, kteří podstoupili jednu terapii a zbavili se kouření. Když vás hypnóza na něco nastaví, nemusí vám to zůstat na celý život. Může přijít těžší období v životě a vy se vrátíte tam, kam jste nechtěli“ říká hypnoterapuetka.

Každý kuřák, který se chce hypnózou zbavit cigaret, má v sobě kousek, co kouřit chce. Vytvoření nového návyku trvá jednadvacet dní a velmi pomáhá autohypnóza. „I proto každé sezení nahrávám. Pokud nahrávku posloucháte před spaním, uložíte si nový návyk do podvědomí.“

Prozradíme co nechceme?

Bojíte se, že jako zhypnotizovaní prozradíte svůj PIN kód nebo horšího? „Takhle to nefunguje. Občas mi volá žárlivý manžel, abych zhypnotizovaně jeho ženu a zjistila, jestli ho podvádí. Možná někteří lidé v tom vidí naději, ale takhle to nejde. Pokud sami nechcete, při hypnóze nic neřeknete“ uklidňuje Bellayová. Manipulace má silnou moc, ale pokud víte, že toto neřeknete nikomu na světě, ani nejlepší hypnotizér to z vás nedostane. Občas její služby vyhledají i lidé, kteří si někde zapomenou klíče nebo ukryjí peníze, a neumí si vzpomenout.

„Problém je, že si tak moc chtějí vzpomenout, že se nedokáží uvolnit. Možná pokud si párkrát přehrají nahrávku a uvolní se, vzpomenou si.“

Co po hypnóze?

Několik dní po hypnoterapii se nemusíte cítit nejlépe. „Lidé mají různé pocity, ale to je důkaz toho, že se něco stalo. Podvědomí to musí zpracovat. Někomu se hůře soustřeďuje, někoho bolí hlava nebo je unavený. Jiný je naříkavý. Ještě sedm dní ze sebe dostává emoce. Všechny alternativní techniky jsou o tom, že když se vyvolá nějaká změna, tak chvíli doznívá“ vysvětluje Andrea Bellayová.

Co řeší hypnóza?

  • nespavost
  • bolesti hlavy
  • úzkost, strach, fobie a trému
  • deprese
  • poruchy koncentrace a pozornosti
  • problémy s učením a chováním
  • závislost na alkoholu, nikotinu a jiných drogách
  • příprava na bezbolestný porod
  • těhotenské zvracení
  • neplodnost podmíněna psychicky
  • noční pomočování
  • koktání
  • okusování nehtů
  • jakékoliv psychosomatické onemocnění

VIDEO: Jak na únavu pomocí hypnózy

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva