Sponzorováno

Hypnoterapie a hypnóza není totéž: Jaký je rozdíl? 4.88/5 (8)

Hypnoterapie a hypnóza není totéž: Jaký je rozdíl?Hypnoterapie dokáže zázraky – zbaví vás strachu, závislosti na cigaretách, zlepší vám sebevědomí, napraví vztahy v rodině a přinese zpět zapomenuté vzpomínky. Chcete se o ní dozvědět více?

„Mezi hypnózou a hypnoterapii je velký rozdíl. Hypnóza je technika, která se využívá pro jakýkoliv účel – i na předvádění či manipulování s lidmi. Při hypnoterapii se však používá pouze k léčbě,“ objasňuje hypnoterapeutka Mgr. Andrea Bellayová.

Moc hypnózy

Můžete objevit své vlastní vnitřní zdroje, které se dají využít jedinečným způsobem na řešení svých osobních, zdravotních či psychických problémů. Hypnóza představuje velmi silný nástroj, který může být použit k léčení, změnu návyků a zkvalitnění všech stránek života – od paměti až po vztahy. Stejně však může být i zneužit k ovládání a manipulaci. Mnohým brání ve využívání hypnózy formou hypnoterapie nebo autohypnózy strach a negativní informace šířící se prostřednictvím knih, médií a internetu. Při absolutní moci jde o sílu osobnosti. Hypnotizér ji získá pouze tehdy, když mu ji dáte.

„Manipulovat s vámi dokážou i bez hypnózy. Hypnotizérovi, či spíše manipulátorovi, stačí silná osobnost. Vždy si vybere submisivního člověka. Řekne mu, že si nebude nic pamatovat, a hypnotizovaný ztratí všechny zábrany. Zapomene, ale zejména proto, že to chce, aby se nemusel stydět, pokud něco udělá. Je to psychologicky promyšlená hra,“ vysvětluje Bellayová.

Sponzorováno

S hypnoterapií tváří v tvář

Hypnotický stav byl využíván již od nepaměti a v dějinách se nachází ve všech obdobích zmínku o léčení a uzdravování prostřednictvím síly myšlenek v uvolněném a rozšířeném stavu vědomí. Hypnoterapie je metoda, jež využívá stavu transu k léčení potíží, které nejsou v bdělém stavu řešitelné. Tato terapie umožňuje potlačit vědomí a vsugerovat pacientovi, že tělesné i psychické obtíže vymizely. Následně pak může lékař z podvědomí pacienta zjistit příčiny obtíží. Touto terapií se nejčastěji léčí různé druhy psychických poruchfobie, stres, deprese, ale také bolesti bez zjevné příčiny či těžko vyléčitelné problémy nebo závislosti.

Průběh hypnoterapie

Během hypnózy klient dosahuje maximální relaxace a uvolnění. Pomocí pozitivních návrhů uvádí hypnoterapeut klienta do hypnotického stavu intenzívního soustředěného vnímání. V tomto stavu hypnoterapeut pomocí hypnotických indukcí, metafor a transformačních technik aktivuje klientovu představivost. Klientova pozornost je zaměřená na pozitivní zážitky v našem nevědomí, které zažil a tím hluboko integroval. Za pomocí posthypnotických pokynů se pozitivní prožitek promítne do klientova chování v budoucnosti. Po skončení terapie je klient klidný a uvolněný, ale i nabitý energií k dalšímu řešení osobních záležitostí.

Hypnoterapie je specifická forma individuální terapie, která využívá možnosti ponoření klienta do hypnotického stavu. Hyponotický stav, je často popisovaný jako bdělý spánek, ve kterém se může hypnotizovaný pod vedením svého terapeuta zbavovat některých symptomů. Hypnoterapie proto může být vhodným doplňkem dlouhodobější terapeutické práce v omezeném počtu sezení (5-8 sezení). Ovšem, ne každý klient se do hypnotického stavu může ponořit, dovednost alespoň do středně hluboké hypnózy má v populaci asi polovina lidí, proto je nutné při prvním sezení vyzkoušet hypnabilitu klienta (schopnost ponořit se do hypnózy).

A co vy a hypnóza? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A dále si můžete přečíst

VIDEO: Hypnóza a očista mysli

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva