Sponzorováno

10 rad, jak spálit víc kalorií 4.85/5 (13)

Svižnější chůze zaměstnává velké svalové skupiny, a čím víc svalů člověk má, tím lépe spaluje energii.

Svižnější chůze zaměstnává velké svalové skupiny, a čím víc svalů člověk má, tím lépe spaluje energii.

Chcete spálit více kalorií? Inspirujte se našimi radami:

Jak spalovat kalorie?

Přidejte bílkoviny
Tělo má s bílkovinami nejvíc práce, ne jejich strávení spotřebuje až 25 procent energie. Ze 100 g získáme 300 kcal. Ideální je, pokud bílkoviny pocházejí z mléčných výrobků. V nich je totiž obsažen vápník, který významně přispívá k nastartování hubnoucího procesu.

Neležte, aspoň seďte!
Rádi si po obědě lehnete na gauč a zdřímnete? Zkuste raději sedět. Při odpočinku v sedě spálíte za hodinu asi 76 kcal, vleže je to o téměř 15 kcal méně.

Choďte pěšky
Jde o nejpřirozenější lidský pohyb. Svižnější chůze zaměstnává velké svalové skupiny, a čím víc svalů člověk má, tím lépe spaluje energii. Navíc na hubnutí jsou nejlepší aerobní aktivity. Svalová hmota patří mezi energeticky náročné tkáně – 1 kg svalů spálí i v klidové fázi 50 kcal za den. Čím více svalové hmoty, tím lepší bazální metabolismus a snadno zhubnete.

Hubněte s partnerem
Při sexu se spotřebuje dost velké množství kalorií. Když zvolíte poněkud náročnější způsob této příjemné aktivity, spálíte za deset minut až 200 kcal.

Studený odchov
Hodně energie se spotřebuje při udržování stálé teploty těla. Při studiích ženy ve vytopené místnosti na 25 stupňů spálily od 570 kcal denně méně, než testované osoby ve vytopené místnosti na 22 stupňů.

Šlapání do schodů
Výtah by měl být pro vás minulostí. Šlapání do schodů je energeticky velmi náročné. Spotřebujete při něm až 7x více energie než při chůzi po rovině.

Máte to rádi horké?
Ostrá jídla s výrazným kořením pomáhají neutralizovat trávení, zrychlují metabolismus a zároveň stimulují srdce, snižují hladinu krevního cukru a cholesterolu a uvolňují endorfiny. Budete nejen hubnout, ale navíc budete mít i dobrou náladu!

Co doma?
Vydejte se s přáteli na bowling nebo tancovat. Hodinou tance spálíte až 640 kcal a při bowlingu 330 kcal. Jde o příjemnou a sportovní zábavu, kde není tolik času pít drinky a tvrdý alkohol, který je kalorickou bombou.

Sedněte si na balón
Pokud sedíte u počítače, sedněte si na balón nebo si dejte pod zadek malý overball. Kvůli rovnováze se zapojí svaly kolem páteře. Zlepšíte zdraví svých zad, ale také energetická spotřeba stoupne přibližně o 5 až 10 procent. A po práci si na balónu můžete taky zacvičit. Nejlepší na hubnutí jsou aerobní aktivity.

Zpocená záda? Výborně
Na vyprodukování jednoho litru potu potřebujeme asi 600 kcal. V sauně se daří potit až 0,5 l tekutiny. Při cvičení se tepleji oblékejte, dbejte na pitný režim a spočítejte si svoji ideální tepovou frekvenci, při které nejlépe spalujete kalorie.

Sponzorováno

Spalování kalorií při sportování

Kolik spálíte kalorií při sportování? Mrkněte na naši tabulku:

Činnost Počet spálených kalorií za 1 hodinu Počet hodin na 1 kg váhy Výhoda
Chůze – rychlost km/h na rovné ploše od 330 do 420;
– do kopce od 660 do 900
– na rovné ploše od 16 do 21 hodin;
– do kopce od 7 do 10 hodin
Začněte pomalou chůzí 10 minut, která vaše svaly zahřeje. Poté střídavě choďte 5 minut rychle a 3 minuty pomalu. Nakonec intervaly prodlužujte. Rychlou chůzi vždy ukončujte pomalým chozením.
Bruslení na kolečkových bruslích od 500 do 600 od 7 do 8 hodin Bruslení vás dostane do formy, budete více pružní a zlepšíte si rovnováhu. při tomto sportu nikdy nezapomeňte používat potřebná bezpečnostní opatření (chrániče, helma).
Jízda na kole od 600 do 900 od 11 do 23 hodin Nejen, že budete moci sledovat ubíhající přírodu kolem sebe, ale také posílíte svaly na svých nohou, hýždích a břichu.
Tenis – od 560 do 660 při hře jednotlivců;
– od 420 do 480 při hře dvojic
– od 11 do 13 hodin při hře jednotlivců;
– od 14 do 16 hodin při hře dvojic
Tenis zlepšuje soustředění, koordinaci a reflexní reakce.
Plavání od 550 do 750 od 9 do 13 hodin Plavání má blahodárný účinek na všechny svaly vašeho těla, navíc uleví vaší páteři. patří k jedněm z nezdravějších sportů.
Veslování od 400 do 600 od 11 do 17 hodin Vytvaruje horní polovinu vašeho těla. Jestliže je váš postup správný, zaměří se tato činnost i na svaly na vašich nohou a trupu.
Badminton od 430 do 490 od 15 do 17 hodin Posílí jak horní část vašeho těla (nezapomínejte na důkladnou rozcvičku a protažení ramenních svalů a kloubů), tak i vaše nohy. Na rozdíl od tenisu tento sport můžete provozovat prakticky kdekoliv.
Plážový volejbal od 490 do 570 od 13 do 15 hodin Posiluje všechny větší svalové skupiny a je to ideální rekreační sport, především u moře.
Vrhání frisbee od 260 do 310 od 24 do 29 hodin Díky tomuto sportu budete obratnější, budete mít lepší reflexy a budete lépe koordinovat své ruce a nohy. Je vhodný pro každého, protože nevyžaduje žádnou speciální přípravu nebo předchozí znalosti.

 

A jak kalorie spalujete vy? Napište mi do komentářů.

VIDEO: Jak spalovat kalorie

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva