Sponzorováno

Overball – skvělá rehabilitační pomůcka 4.88/5 (17)

OverballOverBall má omyvatelný, neklouzavý, pružný povrch a snese zatížení do 100kg. S průměrem cca 26 cm je možné míč používat plně nebo částečně nafouknutý. Využívá se na rehabilitačních ambulancích jako pomůcka k léčebné tělesné výchově, při cvicích posilovacích, protahovacích a kondičních, při manipulacích, balančních cvičeních, relaxačních cvičeních a dalších rehabilitačních technikách. Lze ho použít také jako podkládací pomůcku např.při cestování autem, letadlem či vlakem, při sezení na židli v práci i ležení na lůžku.

Overball byl vyvinut firmou Ledraplastic především pro dechová cvičení. Umožňuje zvětšování objemu plic, hlavně u dětí. Další z funkcí bylo zlepšování motoriky ruky, jak po úrazech, tak i u zdravých osob např. při zkracování šlach. Rehabilitace a fyzioterapeuté začali využívat tohoto míčku při nápravném cvičení. Balanční pomůcka, jakou je Overball, zapojuje hluboký stabilizační svalový systém – dno pánevní, šíjové svalstvo, hluboké ohýbače krku a hluboké svaly zádové, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř ve správné poloze.

Sponzorováno

Overball – informace přímo od výrobce

Cvičení s malým měkkým míčem – overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií a to jak při protahovacích tak posilovacích cvicích. Overball je měkký míč, průměru 26 cm, který je možno přiloženou trubičkou či ústy nafouknout do požadované velikosti. Můžete cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost – 120 kg.

Vhodný pro rehabilitaci i sportování

Tato pomůcka se z hlediska účinnosti cviků a téměř dokonalého protažení svalů, které mají při běžném způsobu života tendenci se zkracovat, stává neobvykle populární. Vyplývá to především z rozmanitosti použití, které sahá od fyzioterapeutických zařízení až po domácnost, či dopravní prostředky.

Pro lehký aerobik je ideální nafouknout míček do poloviny až dvou třetin. Čím více jej nafouknete, tím intenzivněji při cvičení zvýrazníte balanční polohy, při kterých se aktivuje hluboký stabilizační svalový systém, cviky jsou pak obtížnější.

TIP: Podívejte se na cviky s overballem

VIDEO: Cviky s overballem

VIDEO: Cviky s overballem

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Overball – skvělá rehabilitační pomůcka”

  1. […] opakování, ale i zvětšování zátěže, které je možné dosáhnout použitím gum, činek, overball apod., Které dělají cvičení intenzivnějším i […]

  2. […] nejen charakteristickým “léčivým” krokem, ale i jako nestabilní plošina či overballu. Pokud si dítě sedne na koňský hřbet správně, jeho pánev se bude pohybovat ve třech […]

  3. […] různých seniorských zranění. Namísto činek však zvolte raději jiné pomůcky, například overbally, či gumy na […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva