Sponzorováno

Kolik kilojoulů má žvýkačka bez cukru? 4.83/5 (6)

Kolik kilojoulů má žvýkačka bez cukru?Víte, jaký je energetický rozdíl mezi žvýkačkou s cukrem a bez cukru? Pomůžou vám žvýkačky s umělými sladidly nebo s nimi získáte jen méně zubních kazů?
Tipnete si jaký je rozdíl mezi jednou žvýkačkou bez cukru a tou s cukrem?
A, Žvýkačka bez cukru má o 10 kJ méně než žvýkačka s cukrem.
B, Žvýkačka bez cukru má o 100 kJ méně než žvýkačka s cukrem .
(Odpověď se dozvíte na konci článku.)

Žvýkačna zuby nevyčistí

Nemyjte si zuby hned po jídle, které obsahuje kyseliny. Po riskantním jídle zřeďte kyselé prostředí v ústech sklenicí čisté vody a zuby vyčistěte nejdříve za půl hodiny. Zubní sklovinu vystavujte působení kyselin co nejkratší dobu, džusy a slazené, sycené a barvené nápoje pijte brčkem. Po jídle pomůže i žvýkačka bez cukru.

Sponzorováno

Žvýkačky rychle zlepší chuť v ústech a osvěží dech. Zvyšují produkci slin a ty neutralizují kyselost v ústech a mohou pomoci odplavit kousky potravin ze zubů.

Časté žvýkání však přetěžuje čelistní kloub a nadměrně ho opotřebuje. Může mít na svědomí i opotřebený zubů na žvýkacích ploškách a na hranách. Lidské zuby nejsou přizpůsobeny na stále žvýkání. Žvýkačku je třeba chvilku rozžvýkat a vyplivnout, abychom si zlepšili chuť v ústech.

Pamatujte, že žvýkačka zubní kartáček nikdy nenahradí! Dokáže i mechanicky očistit některé zubní plochy. Ale rozhodně nevyčistí mezizubní prostor ani jiná těžko dostupná místa,

Uhodli jste?

Správná odpověď na otázku z úvodu našeho článku je: A, Žvýkačka bez cukru má o 10 kJ méně než žvýkačka s cukrem. Proto se nemusíte obávat, že z ní přiberete! Důležitý je jen její dopad na zubní sklovinu, ačkoli pokud ji budete žvýkat chvilku a máte zdravé zuby, neublížíte si.

* Jedna žvýkačka bez cukru má 10 kJ.

Sponzorováno

* Jedna žvýkačka s cukrem má 20 kJ.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Kolik kilojoulů má žvýkačka bez cukru?”

  1. Jiří napsal:

   Dobrý den, žvýkačka má málo kilojaulů určitě, ale také podporuje trávení a zvyšuje množství slin. Díky žvýkačkám také zapomínáte na sladké. Jen to vyzkoušejte. Když si pokaždé, kdy budete mít chuť dáte žvýkačku – nevědomky vám to pomůže.

   Je možné kupovat taky zdravější žvýkačky, které je možné v dnešní době relativně snadno získat.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva