Sponzorováno

Jídla, kvůli kterým stárnete – jsou to tyto! 4.5/5 (52)

Čím více cukru tělo má, tím více v těle probíhá proces, který je možné označit jako glykace.

Čím více cukru tělo má, tím více v těle probíhá proces, který je možné označit jako glykace.

Také chcete vypadat dlouho mladí? Pokud ano, nemusíte nutně utrácet mnoho peněz za různé kosmetické přípravky a další produkty. Je i jiná cesta, jak docílit toho, že budete vypadat mladě a také skvěle. A to taková, která je spojena s tím, že budete správně jíst. Cestou k mladému vzhledu je to, že eliminujete některá jídla, která nejenom zatěžují vaše tělo po zdravotní stránce, ale také způsobují to, že budete skutečně předčasně stárnout.

A jaká jídla to jsou? Podívejte se. Následujícím jídlům se vyhněte. Kvůli nim stárnete totiž o dost rychleji.

1. Eliminujte vše sladké

Prvním jídlem, které je skutečně problémové, je to, které obsahuje mnoho cukrů. Zvláště potom toho jednoduchého. Čím více ho tělo má, tím více v těle probíhá proces, který je možné označit jako glykace. Během tohoto procesu dochází k tomu, že dojde ke svazování molekul s proteiny. Výsledkem tohoto stavu je následné ničení kolagenu. Ten je přitom nedílnou součástí pokožky a dodává jí potřebnou elasticitu a také potřebnou pružnost. To je hlavním důvodem, proč ze stravy eliminovat sladká jídla, jako třeba:

 • Sušenky a jiné pochutiny
 • Zákusky
 • Klasické sladké pokrmy

Ruku na srdce, tyto potraviny nám nedávají nic dobrého. Pro tělo jsou spíše devastující. Takže se jim ideálně vyhněte nebo si je dávejte jen výjimečně.

2. Nejezte ani příliš slaného

Není to jenom sladké, jelikož je to také slané, co vám může škodit. I takových jídel se snažte vyvarovat. Zvláště u různých pochutin a polotovarů hrozí to, že jedna taková porce jídla může naplnit vaše tělo až celodenní solnou dávkou. Totéž může platit třeba i u uzenin, nebo jídel z konzervy, kde je sůl využívána právě jako efektivní konzervant.

Tím, že do svého těla budete dostávat velké množství soli, nastává problém s tím, že vaše tělo začne zadržovat vodu. A to mnohem více, než vůbec potřebuje. A co to znamená? Poměrně jasný stav, který je charakteristický tím, že můžete vypadat příliš opuchlí. Pokud se objeví primární znak, jako vaky pod očima, nebo velké prsty, rozhodně to není nic příjemného.

3. Pozor na moc kofeinu

Ten může v mnoha případech pomoci. Jak? Dokáže vám dodat potřebnou energii. Nadměrné množství kofeinu ale dokáže také škodit. Jedná se o látku, která má velký vliv na odvádění tekutiny z těla. Pokud už si chcete dát kávu, nebo třeba energetický nápoj, nezapomeňte je doplnit sklenicí vody. Když to neuděláte a na kofeinu budete doslova závislí, je to opravdu velký problém. Vaše tělo bude neustále dehydratované, což se negativně projeví tím, že pokožka nebude mít tolik vody, kolik potřebujete. Vlivem toho začne výrazným způsobem schnout. A výsledek toho všeho? Samozřejmě situace, kdy se budou vrásky objevovat mnohem častěji.

Sponzorováno

4. Alkohol je také zakázán

Dopřejete si občas sklenku červeného vína? Pokud ano, nemusí to být nutně na škodu. Jakmile se ale z pití stává něco pravidelného, je to problém. Zvláště, pokud nezůstanete jenom u malé sklenky vína, ale začnete to přehánět. Jak v množství, tak v rámci různých druhů. Kromě možných potíží s játry se můžou objevit i problémy s vaší krásou. Jednoduše začnete poměrně rychle stárnout. Pomoc je zde celkem jednoduchá – detoxikace těla a eliminace alkoholu. Pokud to neuděláte, pamatujte na to, že se obsah alkoholických nápojů může na vaší kráse podepsat různými způsoby. Mezi nejznámější je:

 • Akné
 • Prohlubování vrásek
 • Zašedlá a unaveně vypadající pokožka

Alkohol však dokáže výrazně prohloubit vaše stáří i tím, že umí změnit barvu vašich zubů. Výrazně napadá sklovinu, což se poté projevuje tím, že zuby mohou mít mnohem tmavší odstín, než je přirozená bílá. Podobný efekt nemusí vznikat jenom u alkoholu, jelikož stejně tak hrozí také u kávy. Celkově je pak váš zjev starý a každý vám tipuje o mnoho více, než vám ve skutečnosti je.

5. Zkuste omezit hlavně nezdravé maso

Maso je velmi zdravé, jelikož může obsahovat železo, bílkoviny a mnoho dalšího. Proto byste s konzumací masa rozhodně neměli přestávat. Roli však hraje hlavně to, jaké maso jíte. Dušené, nebo vařené rozhodně není žádným problémem a můžeme vám ho jenom doporučit. Co naopak nedoporučujeme, to jsou přípravy, jako je smažení, nebo třeba grilování. V obou případech vznikají látky, které mohou vést dokonce k zánětlivým procesům nebo k tomu, že bude ničený kolagen. Dále doporučujeme eliminovat také různé nezdravé produkty z masa. Již jsme zmínili, že typickým produktem mohou být například uzeniny. Ty nejsou pro naše těla vůbec dobré a zdravé.

Zaměřte se spíše na libové maso a jeho správnou úpravu. To je klíč.

6. Pozor na nápoje

Dáte si ráda svůj oblíbený nápoj? I když vypadá lákavě a velmi vám chutná, podívejte se raději na jeho složení. Proč? Jelikož může obsahovat mnoho špatného. Řada limonád obsahuje mnoho a mnoho cukru, o kterém jsme vám již říkali. Dále nezapomínejte ani na případný kofein. Problém může být také v celkovém složení, jelikož zde nemusí být výjimkou třeba konzervanty a jiné případné látky, které lidskému tělu opět velmi výrazně škodí.

Ideální pro vaši krásu i zdraví je prostě obyčejná voda, nejlépe teplá voda.

7. Cigarety

Sponzorováno

Ano, ty nepatří mezi potraviny a jsme si toho samozřejmě vědomi. Ale pro vaši krásu jsou to dokonalí zabijáci, proto je musíme také zmínit. Stačí jedno slovo: NEKUŘTE. Cigarety se opravdu obrovským způsobem podepisují na vašem vzhledu. A to dokonale negativně. Budete stárnout mnohem rychleji, když kouříte.

Co si na téma stárnutí ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva