Sponzorováno

Pití teplé vody – pijete ji? Ne? Doporučujeme vám s tím začít 4.92/5 (12)

Pití teplé vody udělá vašemu tělu opravdu dobře.

Pití teplé vody udělá vašemu tělu opravdu dobře.

Také se snažíte každý den dodržovat předepsaný pitný režim? Pokud ano, nezapomínejte také myslet na to, co konkrétně pijete. Důležité je dostat do svého těla takové tekutiny, které neobsahují různé nežádoucí látky, jako jsou:

 • Cukry
 • Barviva
 • Dochucovadla

Jako ideální nápoj se proto jeví čistá voda z kohoutku. Máte v plánu, že si ji natočíte? Pokud ano, zkuste místo studené vody teplou.

Co se stane, když budete pít teplou vodu místo studené?

Z jakého důvodu? Na několik hlavních se společně podíváme.

1. Budete rychleji trávit

Prvním pozitivem konzumace teplé vody je to, že vám dokáže zajistit rychlejší trávení. Roli zde přitom nehraje jakékoliv složení, ale výhradně jenom teplota. Pokud konzumujete jakékoliv jídlo, může tuk z něho samotného ulpívat na stěnách žaludku, nebo ve střevech. A to z toho důvodu, že bude chladný. Teplá voda v trávicím traktu jednoduše zajistí, že se tuk začne z daných stěn jednoduše rozpouštět a tak bude putovat tím správným směrem. Tedy společně s potravou bude putovat skrz střeva. Aby bylo zajištěno co možný nejlepší a nejrychlejší trávení, doporučujeme vypít sklenku teplé vody zhruba 15 minut po jídle. Jedna sklenice teplé vody nedovolí, aby se tuky ulpívaly tam, kde být nemají.

2. Nebudete mít zácpu

S trávením souvisí i druhý důvod, proč pít teplou vodu. Dokáže velmi dobře bojovat proti zácpě. Roli zde může lehce hrát i výše zmíněný tuk, který v případě studených nápojů vytvoří téměř nepropustný špunt. A to rozhodně není ve vašem zájmu.

Druhým důvodem zácpy může být to, že se střevům jednoduše nechce tolik pracovat. Hlavně ráno. Právě teplá tekutina je doslova probere a jejich činnost se odstartuje chvíli po vašem probuzení. I to je důvod, proč doporučíme pít teplou vodu hned ráno. Jako alternativu lze přirozeně použít také čaj. Na závěr ještě dodejme, že takový dlouhodobý pitný režim dokáže velmi dobře bojovat i proti různým zdravotním obtížím. A jakým? Příkladem jsou tyto:

 • Nadýmání
 • Křeče v břiše
 • Hemeroidy

TIP: Jako alternativu ještě na zácpu můžete vyzkoušet přírodní projímadla.

Sponzorováno

3. Eliminujete bolest

Trápí vás časté bolesti? Možná ano. Pokud se jedná třeba o migrénu, pamatujte, že kromě klasických léků zde pomůže opět teplá životodárná tekutina. Stejně tak dokáže pomoci i při dalších bolestech – ve chvíli, kdy vás bolí břicho, stejně jako ve chvíli, kdy máte menstruaci. A jaký je hlavní důvod toho, že vám pomůže? Je poměrně prostý, jelikož teplá voda dokáže nejenom lidské tělo výrazně zklidňovat, ale dokáže také zajistit mnohem lepší prokrvování jednotlivých částí vašeho těla. A k čemu to vede? Pokud je nějaká část prokrvována, dochází k tomu, že se dokáže lépe uvolnit, stejně jako dochází k tomu, že se do daných orgánů a částí těla dostává také větší množství kyslíku.

4. Zhubnete

Hledáte dobrou dietu, při které byste skutečně zhubli? Pokud ano, zkuste opět teplou vodu. Samozřejmě vás nenabádáme k tomu, abyste několik dní jenom pili. To rozhodně není správný dietní režim – právě naopak. Základem by měl být správně sestavený jídelníček. Tekutiny v něm by však měla tvořit právě teplá voda. Jaký je ten hlavní důvod? Je to jistota nastartování vašeho metabolismu. Čím dříve začne fungovat naplno, tím dříve dojde k tomu, že se tuky začnou spalovat. Lepší než různé prášky je proto ráno, a potom i několikrát denně vypít sklenici teplé vody. Pokud ji obohatíte třeba i trochou šťávy z citrónu, rozhodně chybu neuděláte (vizte odkaz dole pod článkem).

5. Vyplavíte ze svého těla toxiny

Jak jsme uvedli výše, teplá voda má pozitivní vliv i na prokrvování lidského těla. Právě to způsobí nejenom uvolnění a eliminaci bolesti, ale tento stav zajistí také mnohem lepší vyplavování toxinů. Konkrétně těch v oběhovém systému. Krevním oběhem putují do orgánů, které si s nimi již dokážou poradit. Výsledkem tohoto stavu je to, že se budete cítit nejenom zdravější, ale můžete mít také více energie na běžný denní režim. Zde přirozeně hraje roli hlavně to, jaký byl denní režim, než jste začali s pitím.

6. Budete mladší

Že jsou k zamezení stárnutí pokožky nutné jenom různé krémy? Určitě ne, jelikož pomoci může také teplá voda. Opět se musíme vrátit k odplavení toxinů, stejně jako k prokrvování. Kombinace těchto dvou pozitivních jevů zajistí, že pokožka bude mnohem více elastická, a budou se na ni mnohem méně projevovat případné vrásky. Pravidelný pitný režim však dokáže dobře pomoci i při různých kožních problémech, které mohou být spojeny třeba s hormonálními změnami.

Kdy teplou vodu pít?

Již víte, jaká pozitiva může teplá voda mít. Podívejte se společně také na to, kdy ji pít. Ideální je začít hned ráno, nejlépe nalačno. Potom není problém kdykoliv v průběhu dne. Zvláště, pokud pociťujete různé bolesti, nebo také zdravotní problémy. Co však dále nesmíte opomíjet, to jsou vaše léky. U některých hrozí riziko toho, že se objeví v kombinaci s teplou vodou nežádoucí účinky. Takže na to pozor.

A co vy? Pijete teplou vodu? Budeme moc rádi za komentáře.

Co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: Voda, esence života

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva