Sponzorováno

Buffaloberry – je novou superpotravinou? 5/5 (2)

800px-SilverBuffaloberrySbohem, goji, acai a podobné superpotraviny. Letos přichází něco nového. Buffaloberry. Malé, červené, sladké, ale i hořké bobule jsou původem ze Severní Ameriky. Jsou plné antioxidantu jménem lykopen, který bojuje proti rakovině. Používali je již původní Američané, ale nové poznatky o jejich zdravotním přínosu naznačují, že jde o velmi hodnotné plodiny.

Plody obsahují extrémně vysoké hladiny lykopenu, který najdeme i v rajčatech, ale i metyk-lykopenoátu, což je přirozené potravinové barvivo. Obsahují také hodně fenolických antioxidantů, které působí jako prevence rakoviny a oddalují stárnutí buněk. Kyselost plodů dokonce vede k myšlence, že by se z nich mohlo vyrábět i víno.

Sponzorováno

Komerční využití plodů buffaloberry je v současnosti omezené, ale dailymail.co.uk uvedl, že tato zázračná plodina má potenciál a svým nutričním obsahem dokazuje, že by měla být využita. Plody jsou zdrojem fenolických antioxidantů, sloučeniny odpovědné za jejich trpkostí aa také hrají roli v prevenci proti rakovině a zpomalování stárnutí buněk. Většina plodů jsou v podstatě malé červené bobule pouze některé samičí jsou žluté barvy. BuffaloBerry se dají konzumovat čerstvé i sušené.

Kulaté trnité keře mohou růst prakticky kdekoliv, dokonce i v suchém prostředí s nízkou kvalitou půdy. Dorůstají do výšky cca 3 až 6 metrů. Vyskytuje se hlavně v Jižní a Severní Dakotě, kde se nacházejí indiánské rezervace.

Co obsahuje BuffaloBerry – účinné látky

Fenolové antioxidanty, Methyl – lycopenoate (přírodní barvivo)

BuffaloBerry účinky na zdraví

 • snižuje riziko některých typů rakoviny
 • zpomalují stárnutí buněk
 • důležité antioxidanty a živiny prospěšné pro lidské zdraví

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Buffaloberry – je novou superpotravinou?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva