Homeopatika při porodu – mohou vám velmi pomoci 4.83/5 (6)

Sponzorováno

Vyhledáte pomoc homeopatik při porodu také vy?

Vyhledáte pomoc homeopatik při porodu také vy?

Utišit bolest a povzbudit kontrakce se dá i bez chemie. A bez vedlejších příznaků! Odmítáte do sebe při porodu „nalít“ kopu farmaceutik, ale nechcete v případě problémů nic nechat náhodě? Spolehněte se na homeopatii. Dokáže vám udělat podobnou službu jako epidurál nebo syntetický oxytocin, ale na rozdíl od nich nijak neuškodí vám ani miminku. „Těhotenství a porod jsou fyziologické období, tedy neuplatňujeme léčbu samotnou, ale při komplikacích je často velmi vděčné použití homeopatik o to dříve, že v těchto obdobích, podobně jako během kojení, jsou mnohé chemické léky kontraindikováno,“ říká homeopatický lékař.

Ne na vlastní pěst

Rozjet se hned do lékárny vám však příliš nepomůže. Je sice pár preventivních homeopatických léků speciálně na porod, ale to neznamená, že budou vhodné i při tom vašem. „Předpis homeopatických preparátů má svá pravidla a mezi prvními je pravidlo podobnosti mezi známým obrazem léku a souborem symptomů, které pozorujeme na pacientovi. Co se týče osvědčených indikací, homeopatika podáváme v nízkých dávkách a s častějším opakováním,“ vysvětluje odborník. To znamená, že úplně jiný lék budete potřebovat, pokud trpíte nesnesitelnými bolestmi, jiný, pokud porod nepostupuje nebo trpíte jinými příznaky jako chlad, teplo, přecitlivělost na vjemy. Výběr léku závisí také na tom, jak porod zvládá vaše psychika: jste agresivní, podrážděná nebo spíše apatická a ospalá? Nedá se tedy říci, že ta a ta lahvička vám pomůže perfektně a bezbolestně odrodit. Důležitější je, jaké konkrétní příznaky nastoupí a se kterými léky souvisejí. Při komplikacích však doktor doporučuje osvědčené homeopatika.

„Pro usnadnění porodu při rigiditě děložního čípku známe několik velkých pomocníků, mezi které patří Gelsemium, Caulophyllum, Cimicifuga, při nadměrném krvácení Phosphorus a základní lék na jakékoli trauma je Arnica.“ V každém případě platí, že ten nejvhodnější lék vám může naordinovat jen zkušený homeopat, proto se raději na „ověřené“ recepty z internetu nespoléhejte.

Miminko neohrozíte

Oproti standardním koktejlům, které do maminek a miminek v porodních sálech s oblibou dávkují, si při homeopatických lécích můžete být jistá, že drobečkovi neublíží a vám nezkomplikují porod. „Homeopatika předepsané v souladu s pravidly, zejména dávce léku a četnosti jeho podávání v závislosti na přetrvávajícího problému, jsou bezpečné a nehrozí žádné poškození v souvislosti s podaným homeopatik. Samozřejmě, informaci z homeopatika registruje i organismus dítěte. Zde však platí obecné pravidlo, pokud je informace užitečná, pomůže. A v případě, že organizmus ji nepotřebuje, nic se nestane, čili informace zůstane nevyužitá,“ ujišťuje odborník.

Sponzorováno

V praxi je to někdy problém

V porodním sále, kde je často problém respektovat základní potřeby rodiček i miminek, však můžete narazit na problém. Pokud nerodíte právě v pokrokovější porodnici, z „oháněním“ se homeopatiky vás může personál vysmát. Na jedné straně by měl přitom lék odpovídat vašemu rozpoložení, na druhé vám ho nemůže podat kdokoliv. „Ideální je lék předepsat až na vzniklý problém. Souvisí to se základním pravidlem podobnosti. Zde je pak třeba, aby byl v sále někdo, kdo umí správně homeopatikum podat. Nejlepší by byla přítomnost homeopata spolupracujícího při porodu. v Česku to však, bohužel, není běžná praxe,“ konstatuje lékař. Zůstávají vám tedy tři možnosti: „objednáte“ si porodníka, který využívá i homeopatii, nebo se vám podaří do sálu propašovat homeopatka jako doprovázející osobu při porodu, případně se spolehnete na užívání homeopatik ještě před porodem.

TIP: Co si vzít sebou do porodnice?

Začněte už v těhotenství

Klidnému a bezproblémovému průběhu porodu pomůže i to, v jaké pohodě se na něj připravujete a jak prožíváte samotné těhotenství. Pokud se harmonicky nastavíte už předem, je dost možné, že porod půjde bez jakýchkoliv komplikací i bez léků v sále. „Pokud má žena již z období před těhotenstvím nalezen správný lék, obvykle nebude potřebovat nějaký nový, stačí ho opakovat v intervalech, které si určí sám organismus. Nejčastějšími léky, které se ordinují na psychické změny v období těhotenství, bývají Pulsatilla, Sepia, Lachesis a některé další. Na těhotenskou nevolnost známe kolem 80 léků. Nevolnost až zvracení zapříčiněné pachy můžeme vyléčit léky jako Colchicum nebo Sepia. Nadměrné slinění výborně reaguje na lék IPEC. Vážnější komplikace v podobě rozestupu stydké spony dokáže ve většině případů ovlivnit lék vyrobený z rostlinky Trilium pendulum,“ vyjmenovává lékař.

TIP: Mohou homeopatika pomoci při alergii?

Na co účinkuje homeopatie:

 • nesnesitelné bolesti
 • nedostatečné kontrakce
 • nadměrné krvácení při porodu
 • časté nucení na močení
 • nepříjemná nálada až agresivita
 • silné pocení
 • úzkost, strach, panika
 • plačtivost až hysterie
 • smutek, deprese
 • bolest hlavy
 • přecitlivělost na vjemy, zvuky, světlo, pachy
 • slabost až pocit na omdlení
 • ochromení, paralyzaci
 • ospalost, nezájem, apatie

I po porodu

Homeopatie zná i léky k léčbě poporodních zranění, po nástřihu nebo natržení hráze, při velkém krvácení, pro obnovu močení, při císařském řezu, také na podporu kojení, zánětu mléčné žlázy či nedostatku spánku.

Kam dál? Co dále přečíst?

Přečtěte si také toto:

VIDEO: Jak na bezbolestný porod?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva