Sponzorováno

4 zázračné účinky česneku: Jak ovlivňuje česnek plod v děloze? 4.88/5 (8)

4 zázračné účinky česnekuSprávný růst a vývoj plodu v děloze je rozhodující pro pozdější zdraví miminka a ovlivňují jej různé faktory. Experimentálně bylo prokázáno, že česnek má velké ochranné účinky.

Klinické studie zkoumaly vliv česneku na plody březích zvířat, ale také možný vliv na lidskou placentu.

 

 

1. zabraňuje embryotoxicitě

Pro účely výzkumu byla březím krysám podána forma organické rtuti. Některé z krys pak dostaly na ochranu česnekovou šťávu. Toxickým účinkům rtuti bylo zabráněno. Česnek také zvýšil možnosti fetálního přežití.

V krvi a orgánech potomků těchto zvířat bylo nalezeno i méně rtuti. Vědci došli k závěru, že aminokyseliny v česnekové šťávě váží rtuť, což umožňuje, aby se dostala ven z těla. Tento ozdravný způsob chránil důležité enzymatické systémy potkanů a jejich potomstvo. Tím také chránil i mozek před absorbcí toxické rtuti.

Sponzorováno

2. Pomáhá předcházet malformací

Vědci se rovněž domnívají, že česnek pomáhá předcházet malformací (vývojová odchylka ) během rychlého organogeneze (proces tvorby orgánů), první dny klíčového vývoje plodu.
Plody, i s menšími vadami obvykle vykazují nižší tělesnou hmotnost, protože jsou méně schopné správně absorbovat a využívat živiny. Naopak, česnek vytvářel prostředí, ve kterém k organogenezi docházelo bez jakýchkoliv překážek, což ostatně vedlo ke zdravé hmotnosti plodu.

3. Zabraňuje intrauterinní růstové retardaci

Jde o stav, kdy plod není schopen růst a rozvíjet se správně, růst a vývin se zpožďuje o 3-4 týdny. Vědci přidali česnekový extrakt do lidské tkáně placenty (v laboratorních podmínkách).
Zjistili zvýšení aktivity prospěšných dýchacích plynů. Domnívají se, že česnek může být bezpečný způsob, jak léčit tento stav, takže plod správně přibírá na váze.

4. Zvyšuje růst

Česnek může pomoci optimalizovat růst plodu. Když byl česnekový extrakt a alicin podáván březím prasatům, jejich potomci byli větší než u prasat, které česnek nedostaly. Studie vedla k závěru, že česnek pomáhá k lepšímu vývoji zažívacího ústrojí a zvyšuje růst plodu.

Upozornění
Zatímco normální množství česneku ve stravě není škodlivé v průběhu těhotenství, nikdy byste neměly brát žádné doplňky stravy nebo léky během těhotenství bez konzultace s lékařem.

Sponzorováno

TIP: Med a česnek – super kombinace

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “4 zázračné účinky česneku: Jak ovlivňuje česnek plod v děloze?”

  1. […] Bylo zjištěno, že česnek pomáhá při sklonu nenarozených dětí k pozdější nadváze, působí pozitivně ještě když jsou v děloze. Jak ještě ovlivňuje česnek plod v děloze?. […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva