Sponzorováno

Bramborová šťáva a zdraví 4.97/5 (30)

Zkusíte i vy pít bramborou šťávu?

Zkusíte i vy pít bramborou šťávu?

Bramborová šťáva je přírodní prostředek pro léčbu gastritidy (záněty žaludku). Za tímto účelem se doporučuje, abychom jednu lžíci bramborové šťávy zředěnou s trochou vody užívali půl hodinu před snídaní, obědem a večeří. Doporučuje se to hlavně při léčbě vředů a dvanácterníku.

Bramborová šťáva a její příznivý účinek

Lékaři tvrdí, že bramborová šťáva má příznivý účinek na snížení hladiny cukru v krvi, stejně jako při léčbě plicních onemocnění a dýchacích cest. Každodenní pití bramborové šťávy může významně přispět k vyléčení vysokého tlaku a jiných závažných onemocnění. V poslední době brambory stále nabývají na významu jako účinný nástroj v boji proti onemocnění jater a ledvin, srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku, cukrovky, revmatismu atd. Bez ohledu na pozitivní účinky při léčbě závažných onemocnění, pití bramborové šťávy je vynikající nástroj pro posílení imunitního systému. Také pomáhá při odstraňování opakující se bolesti hlavy a menstruačních bolestech.

Výhody bramborové šťávy:

 • posiluje imunitní systém
 • čistí tělo od toxinů
 • zbavuje nás kožních problémů
 • používá se jako součást léčby rakoviny
 • pomáhá při gastritidě a jiných žaludečních potížích
 • snižuje hladinu cukru v krvi
 • pomáhá s játry a ledvinami
 • bojuje proti kardiovaskulárním onemocněním

Bramborová kůra je přírodní prostředek pro detoxikaci organismu a je zdrojem mnoha živin, jako jsou sacharidy, bílkoviny, vitamíny C a B6, draslík, železo, hořčík a zinek. Mimo jiné je brambora velmi účinná při problémech s péčí o pleť a poskytuje jasný a zářivý vzhled bez akné a černých teček. Díky svým antiseptickým vlastnostem je vynikající čistící prostředek na problematickou pleť, protože obsahuje vysoký podíl vitamínu C a škrobu a tak vyživuje pokožku a zabrání jejímu starnutiu. Kromě toho nám brambora může pomoci v boji proti celulitidě. Za tímto účelem stačí použít syrové plátky brambor pro pravidelnou masáž v kritických oblastech.

Sponzorováno

TIP: Bramborový džus a zdraví

Náš tip

Syrová bramborová šťáva smíchaná se šťávou karotkovou a celerovou je požehnáním pro všechny, kdo trpí žaludečními, nervovými a svalovými potížemi, například podagrou a ischiasem. V těchto případech odezní potíže v překvapivě krátké době, jestliže pijeme půl litru shora uvedené směsi denně spolu s půl litrem šťávy z karotky, tuřínu a okurek a současně nejíme maso, drůbež a ryby.

Pár pravidel pro konzumaci

Pozor na zelené brambory!

Nikdy nejezte brambory, které jsou byť z malé části zelené. Syrové zelené brambory jsou dokonce jedovaté, a mohly by vám způsobit vážné potíže.

Stačí jedna syrová brambora týdně!

I když jsou syrové brambory zdravé, nejezte je moc často. Hrozí vám bakteriální onemocnění a trávicí potíže, naše tělo totiž není na syrové brambory příliš zvyklé.

Odšťavněte si je!

Šťáva z brambor vám zachutná, můžete ji kombinovat třeba s mrkvovou nebo jablečnou šťávou, navíc se brambory v tekutém stavu snadněji tráví.

Pár tipů k syrovým bramborám na konec

 • samotná šťáva z brambor pomáhá ke snížení krevního tlaku, je to lék na podráždění žaludek, nechutenství i únavu
 • když k ní do odšťavňovače přidáte lněné semínko, získáte přírodní projímadlo
 • šťáva z brambor v kombinaci s citronovou šťávou snižuje překyselení organismu
 • k bramborám přihoďte červenou řepu, posílíte imunitu

TIP: Na co se dají využít bramborové slupky?

VIDEO: Bramborová šťáva a zdraví

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  5 Komentářů u článku “Bramborová šťáva a zdraví”

  1. Jana napsal:

   Dobrý den, mám dotaz. Nebavilo mě každý den strouhat si brambory, proto jsem si udělala do zásoby do sklenice, jenže druhý den šťáva zčernala. Chci se zeptat, jestli má zčernání nějaký vliv na účinky této šťávy nebo jestli je to popřípadě ještě v tomto stavu konzumovatelné.
   Moc děkuji za Vaši odpověď.

  2. Jozef Sloboda napsal:

   Dobrý deň. Prosím o informáciu. Aké množstvo brambor sa má oštqvit a ako často sa má užívať-množstvo/ Ďakujem za pomoc.

  3. Brambořík napsal:

   Mohu pít bramborovou šťávu denně? Piji každé ráno před snídaní s trochou citronové šťávy a vody. Potřebuji si vyléčit žaludeční polypy. O tom, jestli mohu šťávu pít trvale /cítím se lépe/ jsem se zatím nikde nedočetla. Děkuji za vaši odpověď. Libuše

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva