Sponzorováno

Mezera mezi stehny a vypracované ruce – nejsou pro každého 4.44/5 (16)

Mezera mezi stehnyKaždá žena prý chce to, co nemůže mít. Ale i když příroda, nebo geny, každé nedopřejí, to nezabrání ženám, aby se scházely v posilovně s vidinou cíle, který však na sobě nikdy v zrcadle vidět nebudou. Ideál krásy se neustále mění. V současnosti v naší kultuře převládá ideál štíhlosti, který doplňují různé výstřelky. Některé si dokonce vyslouží stránky na sociálních sítích. Nyní je to mezera mezi stehny a podobné módní záležitosti. Při cvičení a zdravé stravě dosáhnete mnoho, ale genetiku nepřelstíte. Stavba kostí vás za určitou hranici prostě nepustí.

Mezera mezi stehny

Když modelky Victoria Secret projdou po molu, aniž se jim o sebe otřelo stehna, nejedna žena zavzdychá závistí. Můžete se ale osvobodit od tlaku, protože mezera mezi stehny by byla pro mnoho žen na dosah ruky, jen kdyby si daly změnit kostru.

„Ne diety nebo fitness režim, chtělo by to změnu struktury kostí,“ řekla shape.com Polly de Milleová, fyziologička v nemocnici pro speciální chirurgii v New Yorku. Dokonce se šíří legenda, že užíváním antikoncepčních pilulek dodáte tělu dost estrogenu na rozšíření boků, díky čemuž získáte vytouženou mezeru. De Milleová ale namítá: „To ale nefunguje. Velikost boků ovládat nemůžete.“

Místo toho přijměte fakt, že jste fit a máte svaly. „Když se podíváte na modelky, zjistíte, že nemají vyrýsované svaly na nohou, jak ženy cvičící CrossFit,“ vyjádřila se doktorka Vonda Wrightová. Jinými slovy, aktivní dívky mají silné nohy vhodné pro sport a dobrodružství. A svaly jsou zdravější volba než vyhublost, ať je mezera mezi stehny jakkoli opěvována.

„V“ na břiše

Chlapci nejsou jediní , kteří touží po vypracovaném břiše. I ženy prahnou po výrazném “ V“ . Takovým ohromila i zpěvačka Pink. „Pink byla roky gymnastka, a tak si fit tělo vymakané už v dětství,“ vysvětlila de Milleová. Ve hře je však výrazně i genetika, protože ne každý má předpoklady k tomu, aby dosáhl na takové svaly.

„Lidé s postavou jako jablko nebudou nikdy dost štíhlí, aby viděli takto vyrýsované svaly. Mohou mít vypracované břišní svaly, a zároveň malou vrstvu tuku,“ dodala de Milleová. Hruškovitá postava má na vytoužené „V“ lepší vlastnosti. Tuk se jim ukládá více na bocích a stehnech, ale pás je štíhlejší. Nicméně, je možné, že hladina vašeho tělesného tuku bude muset až nezdravě klesnout. Pokud přestanete menstruovat, znamená to, že jste to přehnala. V tomto stádiu již trpí i vaše kosti.

Sponzorováno

Vyrýsované ruce

Za toto poděkujte Michelle Obamové či Madonně. Tyto ženy mají geneticky tendenci na hromadění tuku na zadní straně paží. Ale chce to jen šest týdnů silového tréninku, aby se mohly pochlubit výstavními tricepsy a bicepsy. A nemusí se bát svalů jako vzpěrači. Svalová vlákna se u nich totiž dosahují poměrně těžko.

„Pokud máte převážně pomalá svalová vlákna, budete mít dobrou výdrž při sportu, ale můžete zvedat činky, dokud nebudete modrá v obličeji, a ne a ne si vypracovat výrazné svaly na rukou,“ vysvětlila de Milleová. Na druhé straně, pokud máte většinou rychlá svalová vlákna, můžete se těšit na rychle dosažené svaly.

Podívejte se na svou rodin, abyste zjistili, jakých vláken budete mít pravděpodobně více. „Ženy prostě nemají dostatek testosteronu na dosažení kulturistické postavy,“ uklidňuje de Milleová. Pokud dáte svým ochablým pažím čas a pravidelné cvičení, změna se určitě dostaví. Ale zázraky nečekejte.

Vpadlé bříško

Jediný způsob, jak mít bříško vpadlé, je ztratit nezdravé množství váhy přes extrémní diety. „Přemýšlejte o tom, co je v břiše. Máte tam střeva, ve kterých je jídlo nebo vzduch, občas jsou dokonce nafouknutá. Zatímco břicho může být ploché, je nepravděpodobné, že by bylo při zdravé stravě propadlé,“ říká de Milleová .

Vpadlé břicho je stejně špatné jako pneumatika kolem pasu. Nedostatečná výživa způsobí oslabené nehty, vypadávání vlasů a problémy s hormony právě kvůli nedostatku tělesného tuku. Raději se stravujte zdravě a pravidelně cvičte.

Úzké boky a malý zadek

Zatímco Jennifer Lopez, Kim Kardashian a Christina Hendricks slouží jako ideál ženských křivek, jiné ženy touží po chlapeckých bocích a malém zadku, jak má Cameron Diaz. Ale ne každý je biologicky naprogramován tak, aby dosáhl jedno či druhé. Pokud máte křivky díky stavbě kostry, nemůžete udělat nic, abyste měli úzké boky. Je jen na vás, aby boky i hýždě vypadaly přitažlivě.

„Posílení zadku a snížení hladiny tělesného tuku změní obrysy vašeho těla, ať už jste typ jablko nebo hruška, právě díky svalům,“ říká de Milleová. Pravidelnost tréninku je klíčem k budování svalové hmoty, ať už pracujete na břiše, rukou nebo hýždích. Ideální na zadek je cyklistika nebo chůze do schodů.

A co vy? Máte nebo chcete mít pěknou mezeru mezi stehny? Budeme rádi za komentáře.

A dále si přečtěte

VIDEO: Jak na krásný zadek

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva