Případů cukrovky hodně přibývá, na prevenci má myslet již u dětí 4.71/5 (7)

Sponzorováno

cukrovka a prevenceCukrovka, která byla před sto lety téměř neznámý pojem, v současnosti trápí statisíce Čechů. I proto je podle předsedy České diabetologické společnosti Emila Martinku důležité, aby se děti učili zásadám zdravého životního stylu. „Dětský věk má specifikum, že se zde tvoří názory“ konstatoval. I proto se projekt na prevenci diabetu Modrý kruh zaměřil na děti základních škol.

TIP: Vhodný jídelníček při cukrovce.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu, do kterého se zapojilo 55 škol, je snížit výskyt nemoci účinnou prevencí diabetu 2. typu. Modrý kruh proto děti aktivně zapojoval do poznávání cukrovky, jejích příčin, následků a zejména do vymýšlení a realizace forem prevence. Děti si tak samy zvolili aktivitu, jakou upozorní na nutnost zdravého životního stylu a zvýší povědomí o příčinách i důsledcích cukrovky.

Sponzorováno

Deset vítězných projektů se dnes představilo v Bratislavě před veřejností. ☝ Například v Základní škole s mateřskou školou Podbiel se žáci zahráli na novináře. Spolužáci rozdali anketní lístky a zjišťovali, jak se stravují. Výsledky vyhodnotili a jejich prezentaci připravili v grafickém programu. Na bratislavské spojené škole Tilgnerova zorganizovali sportovní den, na kterém se tancovalo, sportovali na několika stanoviscích a nechyběla ani přednáška o zdravém životním stylu.

TIP: Kokosový olej a cukrovka

Diabetes mellitus v Evropské unii postihuje 10 procent populace. Je hlavní příčinou slepoty, selhání ledvin s potřebou dialyzační léčby a také amputací dolních končetin. Jak upozornil Martinka, v případě diabetu 2. typu se zaznamenává prudký nárůst. „Nárůst chceme zastavit“ řekl s tím, že proto je například snahou odborníků dostat do osnov pro školáky nauku o životním stylu.

Dále si můžete přečíst následující články

VIDEO: O dětské cukrovce

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva