Sponzorováno

Jak na lámavé vlasy? 4.7/5 (27)

Jak na lámavé vlasy?Už zase je vana plná vašich vlasů? Podíváte do zrcadla a najdete kopu svých nádherných vlasů polámaných! Co s takovou katastrofou? Co to způsobilo, a hlavně jak lámavé vlasy zvládnout dříve než budete muset sáhnout po radikálním řešení? Ano, nůžky a nový kratší střih řešením rozhodně jsou. Nemusí však odstranit příčinu lámavosti vlasů, a tak je lepší zabojovat a vlasy ošetřit patřičným způsobem, jistě se vám za to odvděčí.

Co tedy s lámavými vlasy?

Vyživte je – a teď myslíme skutečně zevnitř, tedy ve fázi kdy teprve rostou. Pomohou vám k tomu vitamíny, které přijímáte v stravě nebo v podobě vitamínových doplňků. Mimořádně důležité jsou v této oblasti vitaminy skupiny B a jejich nedostatek nepříznivě ovlivňuje i kvalitu našich vlasů.

Mnoha ženám se osvědčilo užívání panthenolu, nezapomínejte však ani na dostatečný přísun ostatních vitamínů a minerálů, protože jen ve vyvážené míře dokáží přinést žádoucí efekt.

Co s vlasy rozhodně nedělat?

Pokud patříte k majitelkám vlasů, které potřebují náročnou úpravu a pravidelné fénování a žehlení, máme pro vás špatnou zprávu. Jistě jste si všimli, že právě tyto procedury, podobně jako chemické zásahy do vlasů například v podobě trvalé ondulace či barvení vlasy značně oslabují a napomáhají lámavosti.

Podívejte se na nejčastější důvody vypadávajících vlasů.

V případě, že se pravidelnému, či dokonce dennímu namáhání vlasů vyhnout nemůžete, rozhodně nešetřete při koupi kvalitního fénu či vysoušeče. Ve specializovaných prodejnách vám pomohou vybrat nejvhodnější model právě pro vaše vlasy. Pro dobrou radu neváhejte zajít i ke své kadeřnici, která již vaše vlasy zná. Pomůže vybrat šetrnou barvu či doporučí jiný způsob česání a kvalitní kartáč nebo hřeben, které budou vlasy poškozovat co nejméně.

TOP nejčastější důvody lámavých vlasů

Abyste odstranili tento problém, musíte zjistit, co ho způsobuje. To je základ vyřešení tohoto problému. Ale nečekejte, že existuje kouzelný produkt, který vám vyřeší tento problém na počkání. Je to dlouhodobý proces, díky kterému musíte získat zdravé a silné vlasy. Chcete-li krásné dlouhé vlasy, musíte proto hodně udělat.

TIP: 10 přírodních postupů jak na vlasy

Hydratace vlasů

Jednou z příčin lámavé vlasy je nedostatek hydratace vlasů. Pokožka hlavy vytváří maz, který promašťuje vlasy a tím je chrání. Rychlost, jakou se tento maz dostane až dolů ke konečkům, závisí na typu vašich vlasů.

Čím jsou vlasy tlustší nebo vlnitější, tím pomaleji se dostane ke konečkům. I když vaše pokožka hlavy produkuje dostatek mazu, můžete tuto tvorbu snížit nebo zamezit každodenním mytím hlavy bez používání kondicionéru.

Velký vliv má samozřejmě i počasí a vaše aktivity. Pokud plavete, chladné počasí v kombinaci s chlorovanou vodou z bazénu vám dokáže neskutečně vysušit vlasy.

Je důležité používat hydratační šampony na vlasy. K nejúčinnějším hydratačním a pečujícím látkám v šamponech a smývatelných přípravcích patří aloe vera, glycerol, panthenol, hedvábné a pšeničné proteiny. Díky svým molekulárním strukturám vážou tyto aktivní látky vláhu uvnitř vlasů, případně každý jednotlivý vlas obalí ochranným filmem. Díky tomu zůstávají vlasy hladké a kutikuly uzavřené a tím i schopné zadržet více vody.

Sponzorováno

Přetížení vlasů

Nejčastější příčinou lámavých vlasů je tepelné namáhání vlasů a chemikálie. Fénování, žehlení, kulmování atd. Pravidelným používáním těchto stylingových metod se vám spálí konečky a problém je na světě. Stejně tak škodí chemikálie v přípravcích jako jsou barvy na vlasy, trvalá, stylingové přípravky … Pokud toto všechno zkombinujete, umíte si představit, jak vaše vlasy trpí, stávají se křehkými až se zlomí. Takže se brzděte a nepřetěžujte vlasy.

Strava je pro vlasy důležitá

Špatná životospráva. Také jeden z faktorů, který způsobuje vypadávání nebo lámání vlasů. Pokud nebudete jíst co třeba, utrpí celé vaše zdraví, tělo čili i vaše vlasy. Pokud budete místo pořádného jídla jíst sladkosti, nebo různé jiné snacky, rozlučte se se zdravými vlasy. Jezte hodně ovoce a zeleniny.

Stres je zabiják

V poslední době je o něm stále slyšet. Stres se stal součástí našich životů a ničí naše zdraví, tělo i duši. Stejně tak může zato, že na nic nemáme pořádně čas, zanedbáváme péči o sebe, o naše tělo. Vše děláme narychlo, polovičatě. Nic pořádně. Stres je i zabiják kvality vlasů, takže pokud můžete, omezte stres na minimum.

TIP: Podívejte se na nejlepší oleje pro vaše vlasy

Řešení pro lámavé vlasy

No a co můžete tedy udělat, abyste nastartovali proces obnovení vašich vlasů? Okamžitě omezte manipulaci s vlasy. Nežehlete a nefénujte vlasy, pokud to opravdu není nutné, vyhněte se i nadměrnému česání vlasů. Každodenní mytí vlasů není dobré pro žádný typ vlasů. Naučte se je mýt každý druhý den a v případě potřeby použijte raději suchý šampon, nebo vlasy dobře ošetřete kondicionérem. Pestrá a zdravá strava je základem. Nejdůležitější je strava bohatá na bílkoviny. Voda je velmi důležitá při tomto problému, proto byste obzvlášť měli dbát na pitný režim. Snažte se minimalizovat stres, nezapomeňte, že je důležité pravidelně relaxovat. Taktéž je důležité vyživovat vaše vlasy. Vajíčka, jojobový olej, olej z hroznových zrníček a avokádo, jsou nejlepší pro lámavé vlasy.

Co se týče vlasových produktů, kupujte si ty, které jsou určeny pro vaše vlasy. Pokud máte jemné vlasy, používejte čiré šampony, protože krémové vám je splasknou a hydratace pořádně do nich nepronikne. Pokud máte hrubé nebo vlnité suché vlasy, měli byste pravidelně používat kondicionér.

A poslední rada – stříhání. Pokud máte lámavé vlasy, měli byste je pravidelně stříhat v intervalu 6-8 týdnů. Pokud budete dodržovat interval a pravidelnost zkracování konečků, vaše vlasy budou vypadat po čase podstatně lépe.

Tušili jste?

Tušili jste, že na lámavost vlasů mají vliv i takové faktory jako jsou kouření a celkový stres? Ano, tělo totiž ukládá do vlasů toxiny, aby eliminovalo jejich nepříznivý vliv v organismu.

Nic nepomáhá – zkuste lékaře?

Zkusili jste drahé šampony, šetrnou péči i různé vitaminové doplňky? Pokud se stav nezlepšuje, zkuste zajít za svým lékařem. Jedním z příznaků problémů se štítnou žlázou jsou právě i lámavé vlasy, nejednou ruku v ruce s poškozenými nehty.

Co si dále přečíst?

VIDEO: Jak UZDRAVIT zničené VLASY bez STŘÍHÁNÍ ?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Jak na lámavé vlasy?”

  1. gemerka napsal:

   Vyskúšala som všetko a vlasy sa mi lámu a štiepia. A mám problémy zo štítnou žľazou. Ak je vnútorný problém tak je to zbytočné :-( :-(.

  2. Petulik napsal:

   Na lámání vlasů jdu jedině s tabletkami Vlasové hnojivo od Maxivitalisu. Zachránily mi vlasy :) teď mám vlasy krásné, pevné, nelámou se a jsou dokonce hustější a rychleji rostou :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva