Sponzorováno

Trápí vás alergie či astma? V těchto lázních vám pomůžou 4.67/5 (12)

Priessnizovy lázně Jeseník

Priessnizovy lázně Jeseník

Alergie. V Česku jimi trpí zhruba 3 miliony lidí a toto číslo rok od roku roste. Někteří mají problémy jen na jaře a začátkem léta, jiní se s obtížemi potýkají celý rok. Patříte mezi alergiky také vy? Pak pro vás máme několik tipů na lázeňské pobyty, které vám od nemoci uleví. Minimálně na několik měsíců.

Překrásné lázně v srdci Jeseníků

Začneme lázněmi pro dospělé. Pokud byste se z Olomouce vydali asi 70 km na sever, najdete tu kousek od Bruntálu malebnou lázeňskou vesničku nesoucí název Karlova Studánka. Jedna z nejmenších obcí v Česku má sice jen něco málo přes 200 obyvatel, ale přijíždějícím turistům toho nabízí víc než dost.

Milovníci přírody mohou celé dny poznávat krásy CHKO Jeseníky, turisté si zase rádi vyšlápnou na blízký Praděd. A ti, co chtějí převážně relaxovat, mohou využívat zdejších lázní. Jmenují se stejně, jako celá obec. Karlova Studánka.

Lázně Karlova Studánka jsou pro alergiky a astmatiky doslova balzámem na duši. Díky umístění v srdci chráněné krajinné oblasti zde dýcháte tak čistý vzduch, že si připadáte jako na horských štítech Alp. Během pobytu úplně zapomenete na své starosti, budete provádět jednoduchá rehabilitační cvičení a koupat se v léčivých vodách. Zní to jako pohádková dovolená – a pobyt v místních lázních takovou dovolenou skutečně připomíná.

TIP: Toto je 10 nejčastějších alergií

Sponzorováno

Svůj podíl na tom má špičkové zázemí, které vás v lázních čeká. Plně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením a televizí, celodenní strava s možností přizpůsobení dietním potřebám nebo individuální rehabilitační plán vám budou každou sekundu připomínat, že tady si svých pacientů skutečně váží. Bez výjimky. Ověřeno tisíci spokojených pacientů.

Tip pro děti: lázně, ve kterých se léčil sám velký Gogol

Pokud byste se z Karlovy studánky vydali ještě pár kilometrů severozápadním směrem, narazíte na obec Jeseník, na jejímž okraji stojí jedny z vůbec nejslavnějších lázní v Evropě – Priessnizovy lázně Jeseník. Jestliže vám jméno Priessnitz něco říká, není divu. Tento rakouský léčitel je zakladatelem přírodního léčitelství a právě po něm byl pojmenován studený vodní obklad sloužící k lokálními prokrvení – tzv. Priessnitzův zábal.

Jeho lázně stojí na okraji Jeseníku už od roku 1837 a mj. se v nich léčil také ruský prozaik a dramatik Nikolaj Vasilijevič Gogol. Roku 1992 pak lázně otevřely své brány i všem dětem od 2 do 18 let, které se zde mohou léčit s alergiemi. A to úspěšně. Výsledky léčby v Priessnizových lázních patří dlouhodobě k těm nejlepším v republice.

Zásluhu na tom mají nejen tradiční léčebné postupy, ale také nádherná lokalita v srdci chráněné krajinné oblasti. Podle opakovaného monitoringu je mikroklima v lázních Jeseník třetí nejlepší na světě (hned za rakouským Bad Gasteinem a americkým Carlsbadem). Když k tomu přičtete špičkové vybavení, rodičovskou péči všech zaměstnanců a možnost mít celý pobyt hrazený pojišťovnou, jsou pro vaše děti Priessnizovy lázně Jeseník tou nejlepší možnou cestou k léčbě alergií. Stačí vyzkoušet – a přesvědčit se.

TIP: Na alergii také můžete zkusit alergenovou imunoterapii

VIDEO: PRIESSNITZOVI LÁZNĚ JESENÍK

Sponzorováno

Článek připravil: e-lazne.eu, Fotografie: Tomáš Soukup

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva