Sponzorováno

Priessnitzovy lázně v Jeseníku přináší mnohem více než čistý vzduch 4.89/5 (9)

Když v roce 1822 Vincenz Priessnitz začal na jesenicku s lázeňstvím a založil zde první vodoléčebný ústav, ve kterém nabízel svou unikátní metodu Priessnitzova zábalu, netušil, jaký bude mít úspěch. Sázel na sílu vody, vzduchu a přírody. To platí o lázních v podstatě dodnes, jesenické lázně cílí na léčbu respiračních chorob a místní klima je jedno z nejčistších v republice. Lázně se nachází v Jeseníku, přesněji řečeno asi 3 km od města Jeseník na Studničním vrchu, uprostřed hor. Díky tomu nabízí unikátní klimatické podmínky.

jesenik-lazne

V nabídce procedur pro lázeňské hosty máme desítky zábalů, masáží, koupelí, kosmetických procedur a mnohé další. Nechybí například pivní lázeň, kyslíková terapie, baňkování, akupunktura a samozřejmě kondiční cvičení. Výlety do okolní přírody jsou také velmi vhodné, aktivní pohyb nikdy neškodí. V okolí lázní je více než 70 pramenů. Procházku si můžeme udělat v lázeňské kolonádě, do Priessnitzova parku, po pramenech v okolí či jen tak do okolní přírody. Zajímavou návštěvou je také bylinková zahrada, kde se seznámíte s různými bylinkami a jejich vliv na zdraví.

Vlastní kulturní život

Lázně kromě procedur samotných nabízí ubytovaným mnoho možností, jak trávit volný čas. Kromě zmíněných procházek je k dispozici cukrárna, hřiště, tenisové kurty, dětské hřiště s prolézačkami, fitness centrum a mnoho dalšího. V lázních se také koná spousta kulturních akcí – například koncerty či taneční večery v kinokavárně Sofie. Zrovna dnes se v lázních koná maškarní na ledě pro děti na kluzišti a další dny je výtvarná dílna. Pro každého něco. Nesmíme vynechat jednu z hlavních atrakcí lázní – solná jeskyně Solvita, ve které zažijete unikátní zážitek a uděláte něco pro sebe k lepšímu dýchání. Unikátní atmosféra ticha, koncentrace soli s ionty a jeskynního osvětlení. Návštěva trvá 45 minut. Nevynechejte ani Stez

Sponzorováno

„Vodní doktor“ Vincenz Priessnitz založil první vodoléčebný ústav na světě. A i po více než 190 letech se zde lázeňství daří díky klimatu, pramenů a viditelnými úspěchy v léčbě. Nabízíme také tzv. „Lázně na zkoušku“, což jsou mimovíkendové pobyty za zvýhodněné ceny. Priessnitz má unikátní sousoší ve městských sadech, dílo Josefa Obetha.

jesenik-lazne2

Tam, kde voda léčí…

Na počest Priessnitzovi a lázeňství celkově se každoročně začátkem května koná Zahájení turisticko-lázeňské sezony provázané stánky, atrakcemi, koncerty a tradiční příjezd Vincenze Priessnitze v dobových krojích. Lázně dále těží ze své historie a vodoléčebné metody, která zde byla založena. Do lázní se dostanete z města linkovým autobusem či pěšky po slavné Muzikantské stezce s návazností na lázeňskou promenádu. Do centra města je tak možné se snadno dostat, nakoupit si či cokoli jiného. V lázních je však i pošta, avšak například do supermarketu je třeba se dostat do města samotného. Heslem lázní je: „Tam kde voda léčí a uzdravuje“.

jesenik-lazne3

Další podrobné informace o lázních, nabízených procedurách, možnostech vyžití a seznámení s historií lázeňství najdete na oficiálním webu Priessnitzových lázní. Priessnitz nám ukázal sílu vody ke zdraví a čerstvého vzduchu.

TIP: Jak mít doma čistý vzduch?

Sponzorováno

Zdroj fotografií: Tomáš Soukup

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva