Sponzorováno

Propolis na pleť – na akné i další problémy pokožky – jak ho použít? 4.8/5 (10)

  • Stručně řečeno, propolis je vosková látka tvořená kombinací mízy stromů a včelího vosku, kterou včely používají k vytváření svých hnízd.
  • Řada studií prokázala, že propolis má řadu antimikrobiálních vlastností, ale především ve vztahu k lidskému zdraví. Četné publikace například uvádějí jeho účinnost proti virům, bakteriím a dokonce i rakovinným buňkám.
  • Je také známo, že propolis má následující příznivé vlastnosti, pokud jde o lidské zdraví: Antivirové, Protiplísňové, Protizánětlivé, Antibakteriální
  • Propolis údajně díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem urychluje proces hojení ran.
  • Propolis je také údajně účinný při snižování projevů oparů. Propolis údajně zklidňuje drobné popáleniny.
  • Propolis je šetrný k citlivé pokožce a může dokonce pomoci snížit zarudnutí. Toto zarudnutí může souviset s akné, protože propolis je údajně prospěšný pro jedince s mírnou až střední formou akné. Propolis může snížit výskyt vrásek a vyhladit pokožku.

Propolis na pleť - na akné i další problémy pokožky - jak ho použít?Pokud máte, stejně jako já, rádi přírodní doplňky pro vaši krásu a zdraví, možná jste již slyšeli o propolisu a o tom, že extrakt z propolisu má léčivé vlastnosti, které mohou posílit váš imunitní systém.

Pokud jde o péči o pokožku, propolis skvěle funguje také jako složka pro péči o pleť, aby byla vaše pleť zdravější, jasnější a mladší.

Tak od začátku – co je to propolis?

Propolis je přírodní látka, která pochází z pryskyřic sbíraných včelami při stavbě úlů. Propolis je vlastně směs pryskyřičných látek, včelího vosku, balzámů a éterických olejů. Má řadu příznivých účinků v ochraně buněk těla zvířat i lidí. Vzhledem k tomu, že včelí propolis je proslulý svými léčivými vlastnostmi, není náhoda, že se propolis začal dostávat do centra pozornosti jako přírodní složka krásy, která napomáhá hojení a zklidnění citlivé pokožky.

Jak tedy propolis konkrétně může pomoci vaší pokožce?

1. Bojujte s akné

Jak již bylo zmíněno, je prokázáno, že propolis může zvýšit imunitu a mnoho vědeckých výzkumů nadále uvádí vliv propolisu na zvýšení buněčné imunitní odpovědi. Díky své velmi antibakteriální povaze může být propolis také našimi věrným vojákem v boji proti bakteriálnímu akné.

Užívání propolisu vede ke snížení počtu a závažnosti pupínků. Propolis je účinný při hašení akné u osob s citlivou pokožkou se sklonem k akné. Propolis je silný nástroj v boji proti akné nejen díky své antibakteriální povaze, ale také pro své protizánětlivé vlastnosti. Zmírňuje zarudnutí pokožky a zklidňuje pokožku ochlazením teploty pokožky. Jinými slovy, propolis vás nejen zbaví již existujícího akné, ale také zabrání rozvoji dalšího akné.

2. Kontrolujte odumřelé kožní buňky

Dalším důvodem vašeho akné může být neodlupovaná odumřelá kůže, která blokuje vaše póry a brání přirozené rovnováze vaší pokožky. To je důvod, proč jste náchylní k akné, i když máte suchou pokožku a nedostatečně ji hydratujete (obvykle se mylně chápe, že k akné mají sklony pouze lidé s mastnou pletí). Ačkoli propolis nemusí mít ve skutečnosti exfoliační účinky, propolisová ampule nebo esence může být skvělým produktem péče po peelingu.

Sponzorováno

3. Chraňte před volnými radikály

Další známou vlastností propolisu je jeho role v boji proti volným radikálům. Propolis chrání pokožku před poškozením škodlivým prostředím, kterému se v našem každodenním životě nevyhneme, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření a záření.

Už třeba jen tím, že chodíme po celý den na přímém slunci, se vystavujeme vysokému riziku poškození kůže. Volné radikály, které vznikají v důsledku takového znečištění životního prostředí, poškozují pokožku, dělají změny barvy pleti (vady a hnědé skvrny na kůži) až vedou i k oslabení pokožky (vrásky a předčasně stárnoucí pokožka). Volné radikály poškozují pokožku tím, že chytnou další elektron z atomů v kůži. Antioxidanty v propolisu chrání pokožku tím, že darují elektrony těmto volným radikálům.

Propolis, bohatý na antioxidanty, chrání pokožku před volnými radikály a udržuje vaši pleť mladistvou a zářivou.

4. Hojení pleti a péče po akné

Propolis si získal velkou pozornost jako lék díky své terapeutické a hojivé povaze a svým účinkům na léčbu popálenin a zvýšení kapacity růstu kožních buněk. Pozitivní účinky, které má propolis proti volným radikálům, se také ukázaly jako účinné při léčbě popálenin a hojení ran.

Spolu s kolagenovou bariérou vytvořenou z propolisu, která vám pomáhá najít správnou rovnováhu vody a oleje, propolis urychluje proces hojení vytvořením zdravé bariéry na vaší pokožce. Máte-li neatraktivní hnědé skvrny na pleti či jizvy po akné, propolis vám může pomoci začít nejen s prevencí a léčbou akné samotného, ​​ale i následků vašeho akné.

Vědci říkají, že propolis je jedna z mála látek na světě, o které je známo, že obsahuje téměř všechny vitamíny a živiny potřebné k udržení života.

Jak přidat propolis do vaší rutiny

Propolis se běžně vyskytuje v pleťových sérech a pleťových tonerech nebo esencích. Propolisové produkty bývají bohaté, výživné a někdy dokonce lepkavé. Ale ať vás to neodradí. To právě je to, co z propolisu dělá skvělý produkt, který udržuje pokožku hydratovanou a chrání pokožku. Vždy se však najde výjimka, ne všechny propolisové produkty jsou husté, lepivé nebo těžké. Zkuste do své péče o pleť přidat propolis, vaše pleť si ho ráda oblíbí!

Odkud propolis pochází?

Na rozdíl od medu se propolis získává z mízy jehličnatých stromů, jako jsou borovice a jedle, které nikdy neztrácejí listy. Včely dokáží tuto mízu přeměnit na lepkavou pryskyřici, která může údajně mít barvu od hnědé po zelenou.

Včely pak používají propolis jako lepidlo, aby udržely svůj úl pohromadě. Může být v úlu také použit k záplatování děr nebo otvorů vytvořených nepříznivým počasím nebo cizími útočníky; jako je hmyz a dokonce i medvědi.

Podle mnoha zdrojů mohou včely používat propolis také k inhibici růstu škodlivých patogenů, jako jsou bakterie a houby, uvnitř úlu a kolem jeho struktury.

KDO BY MĚL PROPOLIS POUŽÍVAT

Obecně odborníci říkají, že klidně ti, kteří nejsou alergičtí na tuto složku a chtějí léčit mírné rány nebo léčit jizvy, pigmentaci a texturu způsobenou akné – ti všichni by mohli mít prospěch z používání propolisu.

A jak často

Aplikace propolisu závisí na konkrétním produktu a na tom, na co se používá. Pokud nemáte alergii na propolis, je bezpečné jej používat denně. Úplně v pohodě.

Sponzorováno

Zkoušeli jste propolis na pleť? Jaké s ním máte zkušenosti? Budeme rádi za komentáře.

Dále si o propolisu přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva