Přírodní barvení vlasů bez chemie – jak na to? 4.82/5 (11)

Vlasy se dají obarvit čistě přírodně, bez chemikálií

Vlasy se dají obarvit čistě přírodně, bez chemikálií

Ať už snažíte překrýt šediny nebo jen toužíte po změně, nabarvení vlasů z vás dokáže udělat úplně nového člověka. Když se však podíváte seznam chemických složek v barvách na vlasy, vaše nadšení může být velmi rychle pryč. Barvy na vlasy totiž obsahují až 5000 chemikálií, z nichž mnohé jsou známé karcinogeny. Naštěstí existuje mnoho přírodních způsobů, jak zlepšit barvu vašich vlasů.

A my se podíváme na přírodní metody barvení vlasů.

1. Ze špinavé blond do zlatavé barvy vlasů

Tajemstvím této přeměny barvy vlasů je kombinace medu se skořicí. Med obsahuje peroxid vodíku s přirozeně bělicím efektem a skořice má zase schopnost dodat vašim vlasům zlatavý nádech.

Smíchejte přibližně stejné množství medu a skořice s olivovým olejem či kondicionérem. Naneste na hlavu a nechte působit přibližně hodinu. Stejný postup zabere i pro brunetky nebo černovlásky, které by ve své hřívě chtěly vidět nádech červené.

Jako u všech přírodních postupů barvení vlasů, i při tomto postupu budete možná muset postup několikrát opakovat, dokud požadovaného výsledku nedosáhnete. Barva bude však mnohem originálnější a zejména zdravější.

2. Světle hnědá na tmavě hnědou barvu vlasů

Skořápky z vlašských ořechů obarví vaše vlasy zřejmě nejtrvaleji ze všech přírodních způsobů.

Jednoduše je vařte ve vroucí vodě alespoň 30 minut, dokud nevznikne úplně černý vývar. Když vychladne, namočte do něj vlasy a nechte působit alespoň 20 minut, záleží na tom, jak moc tmavé chcete vlasy mít.

Dávejte však pozor na pokožku hlavy, zejména na hranici s tváří – tmavý ořechový vývar je totiž tak silný, že se po obarvení jen velmi těžko vymývá. Tuto oblast můžete chránit namazáním kokosovým olejem, který zabrání pokožce, aby směs nasákla.

Zkuste také tyto šampony

3. Přidejte do hnědé blond odlesky

Hlavní ingrediencí, kterou potřebujete, je heřmánkový čaj. Jednoduše ho uvařte, nechte odstát, aby vychladl, a po použití šamponu si jím opláchněte vlasy. Doporučuje se proces oplachování opakovat několikrát za sebou – zkuste čaj například zachytit do nějaké nádoby nebo lavoru, abyste ho mohli použít opakovaně a nemuseli ho zbytečně vyplýtvat příliš mnoho.

Nechte ho na vlasech působit alespoň hodinu a poté smyjte čistou vodou.

Můžete si dokonce vyrobit vlastní heřmánkový kondicionér přidáním medu a olivového oleje. Při pravidelném používání by se měly výsledky dostavit během 3 týdnů.

4. Vlasy přírodně do zrzava

Nezáleží na tom, jaký je nyní váš odstín, s tímto receptem i z vás může být ohnivá zrzka. Jeho klíčem je hena. Dosažený odstín se samozřejmě bude lišit v závislosti na aktuální barvě vlasů – může to být blond s malinovým nádechem až po tmavou červenohnědou.

Hena prášek se dá koupit například i online. Barva vydrží předtím, než bude potřebovat obnovu, až několik měsíců, což je přibližně stejný čas, jako u chemických barev na vlasy.

Smíchejte hena prášek s vodou a nechte odstát i pár hodin, aby následně ve vlasech pořádně působil. Další postup je podobný jako ten u chemických barev – rovnoměrně s pomocí rukavic nebo štětečku naneste na hlavu, nechte působit a omyjte.

5. Radikální změna – z blondýnky brunetka přírodně

Tento krok je poměrně velkým rozhodnutím, proto pokud jste se rozhodli podstoupit ho přírodní cestou, nic neuspěchejte. Přidáním indiga do hena prášku se vaše vlasy změní na extra tmavé, avšak lepší je nejprve během několika dní projít fázemi červené, než skočit hned do výsledného efektu. Je zde totiž riziko, že vaše vlasy naberou zelený odstín.

Zase zde platí totéž pravidlo – čím častěji budete barvení opakovat, tím tmavší budou vaše vlasy.

6. Zbavte se šedin přírodně

Zkuste použít šalvěj, ale pouze, pokud jsou vaše vlasy přirozeně tmavé. Tento postup nepřekryje šediny úplně, ale zmírní přechod mezi šedou a hnědou. Pro ztmavení vlasů se používá již století. Do odvaru můžete také přidat černý čaj, abyste zvýšili jeho účinky.

Postup je podobný jako při hnědé barvě s blond odlesky – přelijte vývar přes vlasy po našampónovaní, nechte pár minut vsáknout a opláchněte. Vaše vlasy ztmavnou až časem, ne hned po prvním použití, proto to hned nevzdávejte a zkuste postup nějakou dobu opakovat.

Čím dál se dají vlasy přírodně obarvit?

Mrkvová šťáva

Vyzkoušejte mrkvový džus, pokud chcete vlasům dát červenooranžový nádech. V závislosti na barvě vašich vlasů může odstín vydržet i několik týdnů.

Barvení vlasů mrkvovou šťávou:

 1. Smíchejte mrkvovou šťávu s nosným olejem, jako je kokosový nebo olivový olej.
 2. Aplikujte směs hojně na vlasy.
 3. Zabalte si vlasy do plastové čepice a nechte směs alespoň hodinu tuhnout a působit.
 4. Opláchněte jablečným octem. Pokud barva není dostatečně silná, můžete to opakovat další den.

Šťáva z řepy

Pokud chcete hlubší červený odstín s chladnějšími podtóny, rozhodněte se pro šťávu červené řepy.

Kroky pro použití řepné šťávy jako přírodního barviva na vlasy jsou podobné jako u mrkvové šťávy:

 1. Smíchejte džus z řepy s nosným olejem.
 2. Aplikujte směs volně na vlasy a poté je zabalte.
 3. Před vymytím nechte směs alespoň hodinu tuhnout.
Takto nějak mohou vypadat vlasy obarvené červenou řepou

Takto nějak mohou vypadat vlasy obarvené červenou řepou

Káva

Šálek uvařené kávy dokáže víc než jen posílení a povzbuzení kofeinem. Může také pomoci barvit vlasy o dva odstíny tmavěji a může dokonce zakrýt šediny ve vlasech.

Barvení vlasů kávou:

 1. Uvařte silný šálek tmavě pražené kávy.
 2. Smíchejte asi 1/2 šálku kávy se 2 lžícemi kávové sedliny a 1 šálek bezoplachového kondicionéru na vlasy.
 3. Naneste směs na čisté, vlhké vlasy.
 4. Nechte směs alespoň hodinu působit a až budete hotovi, omyjte ji.
 5. V případě potřeby opakujte.

Káva neposkytne vašim vlasům drastickou barevnou změnu a nevydrží moc dlouho. Pokud však potřebujete rychlou a cenově dostupnou metodu barvení vlasů, je toto fakt dobrá možnost.

A co vy? Máte nějaký svůj domácí tip pro přírodní barvení vlasů?

Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

O vlasech si také přečtěte

VIDEO: DIY ŽLUTÉ VLASY | Barvení vlasů kořením?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva