Sponzorováno

Stravujte se jako Novak Djokovič 4.75/5 (8)

400px-Novak_Djokovic_Hopman_Cup_2011Novak Djokovič je neustále zaneprázdněn tenisovými turnaji, tvrdým tréninkem a při tom se musí o sebe starat. Jako vrcholový sportovec se přece musí stravovat zdravě a vyváženě. O tom, že učinil přechod na bezlepkovou stravu bez mléčných výrobků, ví jen málokdo. Stále je ve skvělé kondici a je vidna na něm chuť do života. Dokonce, i když si neumíte představit život bez pečiva, můžete si osvojit několik Novakových tipů.

Začněte svůj den s medem

Překvapení pro ty, kteří nemají rádi sladké. Novak ihned po probuzení sáhne po medu. Dvě lžíce sladké pochoutky dodají tělu dostatek fruktózy, která může za vysokou hladinu energie. A to sportovci potřebují. Med navíc udrží hladinu inzulínu stabilní, na rozdíl od jiných cukrů, které způsobují extrémní výkyvy.

Sponzorováno

Teplá voda

Led, studená voda? Spíše ne. Novak říká, že když budete pít chlazenou vodu, vaše tělo musí poslat více krve do trávicího systému. Tím, že ji přesměruje na trávení, přijdou o ni svaly. A bez krve není efektivní a výkonné sportování možné.

Zapomeňte na hrušky

Hrušky vypadají jako takové nevinné ovoce. Ale po bramborách a banánech, které mají nejvíce sacharidů z ovoce a zeleniny, jsou to právě hrušky, které jsou na seznamu zakázaných jídel. Zejména v nočních hodinách.

Kokosový olej do kávy

Zní to šíleně? Ale kokosový olej dodá kávě úplně jinou chuť, připomínajíc kávy bez rafinovaného cukru ze známých kaváren. Ale místo umělých sladidel má v sobě kokosový olej dostatek živin. Stejně jako losos, i kokosový olej zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu.

VIDEO: Diety a stravování top tenistů

Sponzorováno

Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Stravujte se jako Novak Djokovič”

  1. […] Zajímavost: Med k jídlu doporučuje i tenista Novak Djokovič […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva