Sponzorováno

Aqua aerobic (akva aerobic) – super kardio cvičení 4.89/5 (9)

Aqua aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které se cvičí ve vodě.

Aqua aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které se cvičí ve vodě.

Léto je ideální období na pohybové cvičení venku. Jestliže chcete udělat něco pro svou postavu, milujete vodu a zábavu, spojte všechno do jednoho!
Aqua aerobic bývá většinou i doplněk, který vám nabídne hotelové zařízení na dovolené. Pokud se vám toto cvičení zalíbí, můžete se mu věnovat i celoročně v krytých plovárnách.

V čem spočívá krása Aqua Aerobicu?

Aqua aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které se cvičí ve vodě. Je podobný tomu na suchu. Abyste vyzkoušeli toto cvičení, nemusíte umět ani plavat. Cvičení se provádějí v mělké vodě asi po pás, v přechodné úrovni (voda mezi pásem a rameny) a hluboké vodě bez kontaktu se dnem za použití nadlehčovacích pomůcek.

Jak začít?

Na začátku cvičení ve vodě postačí její přirozený odpor. Postupně je možné přidávat například vodní činky, gumové posilující pásy a podobně. Chvíli trvá, než člověk přizpůsobí svou koordinaci a zvykne si na ztížené dýchání způsobené tlakem vody na hrudník. Po čase se mohou postupně přidávat krokové kombinace. V základní přípravné části je nutné dostatečné zahřátí organismu, následuje hlavní část – aerobní cvičení a na závěr je důležitý strečink, jako při každém jiném cvičení.

Jaké jsou výhody aqua aerobicu?

 • prospívá srdečně cévnímu a dýchacímu systému a samozřejmě pohybové soustavě
 • tento sport je vhodný i pro lidi s nadváhou, těhotné ženy, pro lidi trpící bolestmi kloubů
 • ideální je také pro starší lidi
 • využívá se i tak prostředek rehabilitace
 • posílí kardiovaskulární systém, zpevní svaly, zvýší vytrvalost, pomůže při spalování kalorií a spolu s vodním prostředím uklidní i vaši psychiku

Znáte aqua zumbu?

Na aqua zumbě vás neminou tradiční prvky aqua fitness a pohyby rozpálené zumby. Mnozí přirovnávají zumbu ve vodě k bazénové party. Je doprovázena rytmickou hudbou, smíchem, dobrou náladou a stříkající vodou. Úžasné! Stvořené pro horké letní dny! Aqua zumba je intenzivní kardio aktivitou, která se odehrává při latinsko-amerických rytmech. Je zaměřena na posílení svalů celého těla i kardiovaskulárního aparátu. Na první pohled se zdá, že aqua zumba je méně náročná než tradiční zumba, protože taneční a fitness pohyby jsou pomalejší. Omyl! Nesmíme zapomínat na odpor vody, díky kterému je aqua zumba účinná při hubnutí i posílení těla.

Sponzorováno

Proč cvičit Aqua Aerobic

Fyzické výhody

Zlepšení fyzické síly a výkonnosti zlepšení flexibility a svalového tonu, zlepšení krevního oběhu a posílení srdce, rehabilitace svalů kontrola / redukce váhy a její následné udržení.

Psychologické výhody

Zlepšení pocitu ze sebe sama, cvičení nám navozuje příjemné pocity a pozitivní myšlení. Dodává nám energii odbourává stres a přispívá k relaxaci celého těla.

Sociální výhody

Cvičení ve skupině je zábavné a přináší radost. Seznámíte se s dalšími lidmi, což je také super.

Tělo potřebuje pohyb, aby si udrželo zdraví a pohodu, potřebuje vodu, aby mohlo plnit ty nejzákladnější funkce, a hudba … hudba je přece ten nejuniverzálnější jazyk, který nám přináší radost a pocit pohody, motivuje nás a je stimulem při cvičení.

Jedna zajímavost na konec: Americký výzkum zjistil, že těhotné ženy, které se takového cvičení zúčastnily, hlásily významně méně fyzického nepohodlí a lepší mobilitu a vnímání těla. Aquafitness je pro každého, zejména však pro ty, kteří se léčí ze zranění, těhotné ženy a seniory. Doporučuje se také lidem, kteří trpí artritidou nebo problémy s klouby. Je vhodné i pro ženy, které se stydí za své bříško nebo boky, a proto se vyhýbají posilovnách. Voda během cvičení totiž zakryje všechny problémové partie.

Byli jste někdy na aqua aerobicu? Jak se vám to líbilo? Napište nám do komentářů.

Co si dále o tomto cvičení přečíst?

VIDEO: AquaAerobic je super…

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva