Sponzorováno

Bokwa – fitness cvičení v rytmu afrických tanců 4.82/5 (11)

Bokwa - fitness cvičeníKdyž zkombinujete box, africké tance a prvky z znakové řeči, budete moci kreativně hubnout kdekoliv na světě! Představujeme Vám novinku kondičního cvičení – bokwa. Kondiční trénink, který v sobě spojuje silové prvky z boxu a tanec, je vhodný pro všechny věkové kategorie. Nemusíte se ho obávat ani v případě, že vás trápí bolesti kolen.

Jak bokwa vypadá?

V prvnní řadě je potřeba si zodpovědět otázku, co to vlastně Bokwa fitness je a kde se vzal. Jeho zakladatelem je tanečník Paul Mavi pocházející z Jihoafrické republiky. A právě tamní hudební žánr Kwaito, populární především mezi jihoafrickou mládeží, se spolu s prvky lehkého boxu stal inspirací pro Maviho při vytváření zcela odlišného typu skupinového cvičení.

A v čem že je tedy ona revolučnost tohoto cvičení?

Především v tom, že během cvičení není potřeba dodržovat žádné pevně dané choreografie či kroky, každý tanečník se řídí svými vlastními pocity a rytmem hudby. V rámci Bokwa fitness rozhodně nehrozí žádné monotónní cvičení stále se opakujících prvků, právě naopak! Rukama, nohama i celým tělem budete za doprovodu hudby „obkreslovat“ nejrůznější čísla či písmena. A částečně přičichnete i k prvkům brazilské capoeiry a kickboxu, který Paul Mavi do tance také zakomponoval. Vzhledem k absenci pevně dané choreografie lze Bokwa po návštěvě několika lekcí tancovat i doma bez dohledu instruktora. Navíc jsou všechny kroky univerzální a mezinárodní, tudíž není problém si zatancovat Bokwa kdekoliv na světě bez toho, aniž byste se museli učit taneční kroky, které jsou typické pro danou oblast. Tanec doprovází nejmodernější skladby současné populární a taneční hudby. Důraz je kladen na současné energické hity, které navozují dobrou náladu.

Sponzorováno

Bokwa může být velmi náročnou hodinou, kdy spálíte až 1200 kalorií za lekci, ale také si můžete jen příjemně zatančit spolu s ostatními. Intenzitu si totiž volíte sami a přitom neztratíte s ostatními krok. Bokwa není určena jen pro tanečně, či fyzicky zdatné a zkušené sportovce. Díky své jednoduchosti ji mohou provozovat děti od 4 let až po 75ti leté, baleťáci i ti s „oběma nohama levýma“ a to klidně v jedné taneční hodině. Bokwa se postupně rozšiřuje po celé České republice, v současné době si ji můžete zacvičit nejen v Praze, ale také v Plzni nebo v Přerově. Je určena pro každého, kdo se jednodušše rozhodl rozhýbat tělo v tom správném rytmu. Na věku totiž nezáleží, neboť hlavním mottem Bokwa fitness zůstává pozitivní energie a radost ze cvičení. Tak neváhejte a běžte do toho!

Jak vypadá hodina na bokwa fitness?

„Hodina je stavěná prostě, choreografie nejsou složité. Základ je kondiční, tanec dělá hodinu kreativnější. Výskoky a poskoky jsou přirozené. Pokud máte potíže, stačí je dělat méně intenzivně. Nemusíte nohy ani odlepit ze země,“ vysvětluje trenérka Lucia Medeková. Lekci doprovází hudba, kterou běžně slyšíte v rádiu. Žánr je pestrý od rocku přes pop až po r’n’b. Přidanou hodnotou je, že při bokwě se cvičí podle písmen. „Využíváme znakovou řeč. Na každé písmeno, které ukážu, se váže choreografie. Bokwa má svůj univerzální jazyk a můžete si ji zacvičit kdekoli na světě.“

Hodina samozřejmě obsahuje i rozcvičku a strečink. Jelikož taneční vsuvky nejsou složité, zvládne je opravdu každý.

VIDEO: Ukázka bokwa fitness

VIDEO: Bokwa fitness

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Bokwa – fitness cvičení v rytmu afrických tanců”

  1. […] Čtěte také: Taneční cvičení Bokwa […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva