Sponzorováno

Zahoďte žiletky! Laserová epilace je trvalým řešením. 4.89/5 (9)

Zahoďte žiletky! Laserová epilace je trvalým řešením.Ochlupení je pro člověka přirozené. Naše tělo chrání před nepříznivými vlivy okolního prostředí a má i další důležité funkce. Pokud jej však máme na těle příliš a je výrazné, umí nás pořádně potrápit. A nejen dámy mají s nadměrným ochlupením problém. Znepříjemnit život dokáže i mužům.

Výrazné ochlupení je nepříjemnné

Ženy trápí zejména tehdy, když se vyskytuje nad horním rtem, na bradě, kolem prsních bradavek, kolem pupku, na vnitřních stranách stehen, mužům zase způsobuje starosti například na zádech nebo na hýždích. Moderní doba s sebou přinesla i možnost epilace oblastí, které jsou přirozeně ochlupené – například intimní oblasti u žen ale i u mužů.

Tento obvykle estetický problém může způsobit výrazné snížení sebevědomí a velké komplexy. Genetika někomu nadělila tmavé, hrubé chlupy, jinému miniaturní blond chloupky. Nadměrné ochlupení může být však i zdravotním problémům. Nejčastěji se tak projevují různé hormonální poruchy.

Jak říká dermatoložka MUDr. Alexandra Novotná, PhD: „Nejtěžší formou nadměrného ochlupení je hirsutismus. Projeví se tehdy, když je v ženském těle příliš mnoho mužských pohlavních hormonů a chlupy rostou tam, kde většinou rostou mužům. Pokud chlupy rostou úplně všude, jde o hypertrichózu, která má také různé formy od lehčích až po ty nejtěžší. Těchto extrémních případů je velmi málo, ve většině případů jsou chloupky pouze kosmetický problém.“

Moderní odstranění chloupků laserem

Obecně platí, že chlupy se nám prostě na některých místech nelíbí a chceme je co nejrychleji a nejefektivněji odstranit. Jelikož klasickým žiletkám už téměř odzvonilo, na řadu přišli depilační krémy, voskové pásky, či elektrické strojky. Jejich účinky však nejsou trvalé, chloupky dříve či později znovu narostou. Navíc někdy způsobují zarůstání chloupků do kůže a to může vyvolat zánětlivé procesy. Metody trvalého odstraňování ochlupení jsou dnes mnohem žádanější. Nejefektivnější z nich je laser.

Sponzorováno

I v tomto případě je však velmi důležité obrátit se na odborníky, kteří používají kvalitní moderní lasery.

Ty nejmodernější přístroje nepoškozují pokožku, protože ji před zákrokem chladí a svým působením se dostávají přímo ke kořínku. Podmínkou laserové epilace je alespoň minimální přítomnost pigmentu v chloupku, tedy laser neodstraní bílé, blond nebo šedivé chloupky. Pokud je k dispozici kvalitní, výkonný a bezpečný laser s co nejefektivnějším chlazením, je možné použít vyšší energii a zákrok se stává účinnějším.

Princip, na kterém laser funguje, se označuje jako selektivní fototermolýza. Laser produkuje světelné záření jedné vlnové délky. Lasery používané za účelem epilace produkují světlo citlivé na barvivo vlasového chloupku – melanin. Laser svým působením reaguje s barvivem chlupu, zahřeje ho na extrémně vysokou teplotu a spálí.

Barvivo melanin obsahuje i kůže. Čím je kůže přirozeně tmavší, nebo opálenější, tím více laserový paprsek zahřívá pokožku. Takže při tmavé kůži je nutné použít nižší energii laserového paprsku, takovou, při níž nedojde k poškození kůže. Tato nižší energie je však méně efektivní pro definitivní odstranění vlasové cibulky. Ideální je tmavý hrubý chlup a světlá kůže. Čím je větší rozdíl mezi barvou chlupu a barvou pokožky, tím je laserová epilace účinnější.

Počet opakování na docílení definitivního odstranění chlupů je individuální a kromě rozdílu mezi barvou pokožky a barvou ochlupení závisí na množství zasažených či poškozených chlupů v aktivní – růstové fázi chlupu. Jen v této fázi je kořínek citlivý na zásah laserovým zářením.

Laserový paprsek pronikne ke kořínku chlupu, zachytí se na tmavém pigmentu a tepelným účinkem ho spálí. Chlup se po několika dnech / cca týden / z kořínku uvolní a vypadne.

VIDEO: Laserová epilace

VIDEO: IPL – laserová depilace

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva