Sponzorováno

Příčiny, proč se občas probouzíte s bolestí hlavy 4.91/5 (11)

Příčiny, proč se občas probouzíte s bolestí hlavyBolesti hlavy se mohou objevit v různých částech, od krku až po vlasovou pokožku. V závislosti na typu, rozlišujeme od mírných bolestí až po těžké, které mohou být doprovázeny zvracením, napětím ve svalech, bolestí očí nebo jinými příznaky.
Lékaři se podívali na vlastnosti, jako je načasování, četnosti a umístění typu bolesti hlavy a vytvořili i léčebný plán. Vzhledem k tomu, že tělo produkuje v ranních hodinách více adrenalinu a méně endorfinů, je přirozené, že se bolesti objevují ráno.

Čtěte také: Nejčastější příčiny bolestí hlavy.

Záněty dutin

Některé bolesti hlavy jsou způsobeny zánětem dutin v oblasti nosu a očí. Bolest je pak příznačná na přední části obličeje a hlavy a zhoršuje se, když se pacient nahýbá dopředu a po probuzení a změně polohy. Pacienti si stěžují na bolesti v krku, teče jim z nosu. Léčba primární alergie nebo infekce dutin zmírňuje příznaky.

Sponzorováno

Nadužívání léků

Užívání léků na bolesti hlavy více než dvakrát týdně, může vést k ještě větší bolesti z nadužívání. Symptomy zahrnují probouzení se s bolestí hlavy na obou stranách. Léky, které nejčastěji způsobují roztažení bolesti na celou hlavu, jsou aspirin, paracetamol, ale i kofein a spousta léků na migrénu. Zastavení užívání léků obvykle zmírňuje příznaky, i když tento proces trvá několik týdnů.

Napětí a deprese

Napětí, bolesti hlavy a pocit, jako byste ji měli ve svěráku. I toto prožívají někteří pacienti denně. Epizodicky (příležitostně) může tento stav vyvolat stres, úzkost nebo hněv. Chronická, denní forma může být spojena s depresí. Dochází k ní v časných ranních hodinách nebo pozdě večer.

Silný zvuk

Sponzorováno

Bolesti hlavy umí také vyvolat zvonění budíku. Začne náhle a trvá jen krátkou dobu, ale pacient může trpět takto ráno i každý den po několik týdnů nebo měsíců.
S bolestmi hlavy může být pacient bez příznaků po celé měsíce, dokud bolest nezačne znovu. Dostatek čerstvého vzduchu a změna životního stylu či vysazení léků pomáhají zmírnit a předcházet zákeřným útokům bolesti hlavy.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva