Sponzorováno

5 příznaků, že vám stávkují játra 4.53/5 (17)

5 příznaků, že vám stávkují játraJátra jsou životně důležitý orgán, který je nezbytný pro naši vitalitu a zdraví. Pomáhá nám při trávení potravy, zbavuje nás toxických látek a vstřebává důležité živiny, které tělo potřebuje k přežití.

Někteří lidé se už rodí s problémy jater, zatímco jiní si ji během života poškozují tím, když se vystavují škodlivým chemikáliím, alkoholu. Časné příznaky problémů s játry by neměly být ignorovány. Zde jsou některé z nich:

1. Kožní změny

Jedním z viditelných problémů s játry jsou náhlé změny na kůži. Ta nezvykle mění barvu a drží jaký si nažloutlý odstín. Kromě pokožky vám zežloutnou nehty nebo špičky prstů. Důvodem je, že játra neuvolňují toxiny z těla správně a bilirubin začíná hromadit pod kůží.

2. Svědění nebo přecitlivělost kůže

Časné příznaky problémů s játry se mohou projevit i jako svědivá místa na kůži, které se postupně zhoršují. Kůže je na dotek přehnaně citlivá, teplá a velmi svědí. Je důležité udržovat ji po celou dobu dostatečně hydratovanou, což pomáhá zmírnit nepříjemné pocity.

Sponzorováno

3. Změny moči a stolice

Někteří lidé, jejichž játra nefungují správně si všimnou změny, když jdou na toaletu. V některých případech, může být moč tmavé barvy. Často se mylně domnívají, že jsou pouze dehydrovaní. Ale pokud pijete správné množství tekutin, vaše moč by měla být většinou jasná. Někteří pacienti s onemocněním jater brzy postřehnou také změny ve stolici, která může být bledá, krvavá nebo šedá.

4. Bolesti a otoky v břiše

Změny v oblasti břicha mohou poskytnout včasnou indikaci problémů s játry. Ty by mohly odstartovat křeče nebo bolesti v podbřišku, které doprovázejí pocity nafouknutí a tlak v břiše. S každým zhoršením a vývinem onemocnění se objevuje i otok.

Jedná se o nahromadění tekutiny v břišní stěně. Otok může narůst do gigantických rozměrů a vyvíjet tlak na plíce, takže člověku se hůře dýchá. Akutním řešením je punkce, která odstraní tekutiny z břicha.

5. chronická únava

Pokud se začnete cítit velmi malátné, přepadnou vás pocity extrémní slabosti nebo chronická únava, i to by mohlo být prvním příznakem problémových jater. V takovém případě byste měli zpomalit životní tempo a uvidíte, zda se vaše slabost neztratí. Pokud tyto příznaky přetrvávají a vyskytují se s jinými souvisejícími příznaky, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

TIP: Jak na zdravá játra?

VIDEO: Budeme játra v budoucnu tisknout?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “5 příznaků, že vám stávkují játra”

  1. Miriam napsal:

   Přítel má také velké problémy s játry. Nic nezabírá a doktoři mi mu nedokáží poradit. Tak se snažíme aspoň se podle toho stravovat, pár tipů jsme našli tady – http://www.pruvodcevyzivou.cz/nechte-odpocinout-jatra-pri-jaterni-diete/ zatím jsme žádný efekt nepozorovali, ale bude to chtít čas, než se to nějak projeví

  2. Kartofel napsal:

   Mě doktoři taky neporadili, proto jsem si nechal udělat rozbor z kapky krve u této paní – http://www.irisdiagnosis.cz/

   Dostal jsem určitá doporučení ohledně cvičení a stravy a světe div se ono to fakt fungovalo. Paní „alternativní medicína“ mi dokázala poradit tam, kde tradiční medicína selhala. Teď už mě játra netrápí a zdravíčko slouží dobře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva