Růžičková kapusta – posiluje imunitní systém, skvělá na hubnutí 4.78/5 (18)

Sponzorováno

Růžičková kapusta - posiluje imunitní systém, skvělá na hubnutíRůžičková kapusta patří mezi košťáloviny. Je to jednoletá rostlina, její růžičky jsou rozmístěny po celé délce stonku a na jedné rostlině jejich může vyrůst 20 až 50. V dnešním článku si nebudeme povídat o tom, jak růžičková kapusta vypadá, ale o tom, jak může pomoci našemu zdraví. Tak jdeme na to.

Sběr a skladování růžičkové kapusty

Růžičková kapusta zraje velmi pozdě a proto ji sbíráme od září až do pozdní zimy. Její výhodou je, že dokáže snášet i vyšší mrazy, které dokonce zjemňují její chuť. Pozor si je ale třeba dávat na skladování, protože rychle vadne a ztrácí barvu. Měla by se tedy raději sbírat průběžně podle potřeby. Pokud chceme kapustu uchovat delší dobu, dá se to zmrazením, přičemž se zachová i plná nutriční hodnota.

Vitamíny a minerály v růžičkové kapustě

Obsahuje velké množství zdraví prospěšných vitamínů a minerálních látek, zejména vitamín B1, B9 a vitamin C, dále vitamín A, E, draslík, hořčík, vápník či flavonoidy. Minerální látky jsou v ní zastoupeny zejména vápníkem, draslíkem, sodíkem, fosforem, hořčíkem, železem. Obsahuje i aminokyseliny jako methionin, lysin, fenylalanin, threonin, leucin, tryptofan a další, které jsou nepostradatelné pro lidský organismus.

Sponzorováno

Účinky a vliv růžičkové kapusty na zdraví

 • posiluje imunitní systém
 • podporuje krvetvorbu a růst buněk
 • zlepšuje náladu, odstraňuje podrážděnost
 • bojuje proti únavě a stresu
 • vyživuje pleť, zpevňuje nehty a posiluje vlasy
 • zvyšuje pevnost tkání
 • zlepšuje trávení
 • pomáhá při průjmech, zácpách a pročišťuje střeva
 • pomáhá léčit zanícené střeva nebo dvanáctník
 • odvodňuje
 • detoxikuje organismus
 • Zhubněte s růžičkovou kapustou!

  Pomoci vám může i při hubnutí a to díky jeho nízké kalorické hodnotě (pouze 36 kcal na 100g), až 85% vody a velkému množství vlákniny, která navodí pocit rychlého nasycení. Jejím benefitem je i vysoký obsah bílkovin, což způsobí při dlouhodobé konzumaci i zlepšení celkové kondice. Je to tedy ideální zelenina k podpoře hubnutí. Při dietním jídelníčku se na ni bez obav spolehněte.

  Kapusta v kuchyni

  Růžičkovou kapustu můžete připravit na mnoho způsobů: vařenou, dušenou, zapékaný, přidat do polévek, omáček, vývarů. Dá se také konzumovat i jako dušená nebo zapékaná příloha k masu. Kapusta je také výborná pokud se připravuje se sýrem, těstovinami či rýží, dokonce si z ní můžete připravit i netradičnější nákyp. A v neposlední řadě je chutná v zeleninových salátech. Pro zachování vitamínů růžičkovou kapustu nevaříme, nedusíme a nepečeme velmi dlouho, stačí pár minut, někdy dokonce jen spaření horkou osolenou vodou, když připravujeme menší množství této zeleniny.

  Mrazuvzdorná dobrota

  Růžičková kapusta je jednou z mála druhů zeleniny, která na záhonu vydrží i přes zimu, odolává mrazu až do -15 °C. Obsahuje mnoho prospěšných látek a pomáhá k silným zdravým nehtům, lesklým vlasům i mladistvé pevné pokožce, posiluje imunitu, bojuje proti rakovině a detoxikuje organismus.

  Postrach bakterií

  Látky obsažené v růžičkové kapustě chrání organismus před rakovinou tlustého střeva a také zabraňují přemnožení škodlivých bakterií v žaludku. Navíc růžičková kapusta pomáhá při detoxikaci organismu a díky němu se z těla odplavují nežádoucí látky. Tím, že má odvodňovací účinky, pomáhá i při hubnutí a navíc zvyšuje odolnost vůči stresu.

  VIDEO: Růžičková kapusta je malá, ale šikovná

  Sponzorováno

   Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

   Autorem článku je naše redakce

   Tým rehabilitace.info (více o nás)

    

   Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

   Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


   Štítky: ,

   Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva