Sponzorováno

Proč jíst med? Protože pomáhá s mnoha zdravotními problémy. 4.9/5 (10)

Jaké zdravotní problémy může kvalitní med řešit?

Jaké zdravotní problémy může kvalitní med řešit?

Máte med zafixovaný jenom jako něco, čím si můžete přírodní cestou osladit čaj, nebo jako něco, co vám přijde k chuti, pokud chcete něco mlsat? Zkuste se na něco tak obyčejného jako med podívat i z jiného pohledu. Málokdo to ví, ale jedná se o velmi dobrého pomocníka pro vaše zdraví. Poradíme vám, kdy a proč ho konzumovat. Než se na dané informace podíváme konkrétní, nesmíme opomenout jedno doporučení. Aby byly prospěšné účinky medu skutečně zaručeny, je třeba myslet na jednu důležitou věc. Rozhoduje jeho kvalita. Vždy by se mělo jednat o včelí med, nikoliv například o ten pampeliškový, který není ničím jiným, než kombinací výluhu z těchto rostliny a cukrem.

Med je ideální jako ochrana přede nemoci

Nyní, v době podzimních sychravých dní může být med skvělým pomocníkem, jak zlepšit obranyschopnost. Můžete si ho namazat na chleba, nebo přidat do čaje. Při pravidelném užívání skutečně dosáhnete toho, že pomocí medu celkově zlepšíte svou obranyschopnost. Ideální také jako pomocník, kde se necítíte ve své kůži a chcete eliminovat to, abyste byli nemocní. Je to dáno tím, že kvalitní med je díky svému složení považován za přírodní antibiotikum, který skutečně dokáže velmi dobře ničit vše nežádoucí.

Kdo z vás chce jeho sílu ještě více podpořit, tak by si měl připravit medovou kaši, do které bude přidána:

Máte psychické problémy? Med je zažene

I zde jsou známé dva hlavní důvody. Odborníci jasně potvrzují, že když na tom člověk není po psychické stránce úplně v pořádku, tak velmi často hledá cesty spojené s tím, že začne mlsat něco dobrého a něco sladkého. To platí stále. A tak je dobrým pomocníkem právě kvalitní med, jelikož z hlediska složení je mnohem lepší, než různé kupované sušenky plné tuků a nekvalitních ingrediencí.

Stejně tak nelze opomenout ani jeho zklidňující účinky, které na lidské tělo má. Nejenom, že dokáže pomoci při výrazných psychických problémech, ale stejně tak umí působit i celkem dobrým preventivním účelem. A to i při takových problémech, jako je například apatie, nebo jako je n například i začínající deprese v mírnější fázi.

Jste unavení? I v tomto případě pomůže med

Mnoho práce nebo starostí v rámci domácnosti? Či snad klasická podzimní únava? Nebo je jiný důvod, proč se cítíte téměř bez energie? Ať už je jakýkoliv, nezapomínejte na jedu důležitou věc. Kromě kávy, nebo kromě energetických nápojů vám skutečně může pomocí také sladká potravina, kterou je med. I když pokud jde o dietu, nebo pokud jde o hladinu krevního cukru, není příliš doporučován, faktem je, že vám v dodání energie opravdu pomůže. Obsahuje totiž spíše jednodušší cukry, které vaše tělo nevyužívá a nečerpá z nich postupně, ale dochází k tomu, že tyto jednoduché cukry jsou využity okamžitě. K čemu to vede? Hlavně k tomu, že vaše tělo doslova nakopne.

Sponzorováno

Pomůže se vším, co souvisí s jídlem a jeho konzumací

I v tomto je med dobrým pomocníkem. A to vlastně už od chvíle, kdy dáte nějaký ten kousek jídla do úst, až po chvíli, kdy dané jídlo projde vaším trávicím traktem. Je to dáno hlavě řadou různých látek, které umí mimo jiné také zajistit lepší produkci slin, které právě s jídlem přímo souvisí. Když se podíváme přímo na hlavní pozitiva, tak sem patří:

Zapomínat nelze ještě na jedno zajímavé pozitivum, které souvisí se zápachem z úst. Ať už je na vině aromatické jídlo, nebo bakterie v ústní dutině, můžete si být jisti, že právě med je tím pomocníkem, který nepříjemný zápach z úst dokáže celkem dobře zahnat.

Zlepšete kvalitu své krve

Chcete být zdravá? Potom se zaměřte na kvalitu své krve. Nejenom, že je dobré, aby byla čistá a aby neobsahovala žádné nežádoucí látky. Také je třeba, aby měla dostatek červených krvinek. Pokud nás čtete pravidelně, jistě víte, že vliv na množství červených krvinek má především dostatek železa.

Železo nemusíte nutně čerpat jenom z červeného masa, jelikož pomoci může právě i med. I ten obsahuje tuto látku a tak jeho pravidelná konzumace jenom prospívá. Rizikem posledních let, v souvislosti s nezdravým životním stylem, je rozhodně také cholesterol. Jak ten z těla a hlavně z krve odstranit? Opět pomocí medu, který obsahuje hořčík – ten je v tomto ohledu dokonalým pomocníkem i pro vás.

Med pomůže také u otrav

Samozřejmě spíše jenom u těch mírných, které vzniknou tím, že jste nesnědli potravinu, která byla v úplně dokonalém stavu. Pokud cítíte nevolnost, zkuste nejenom samotný černý čaj, ale přidejte si do něho i pár lžiček medu. Otrava může souviset také s alkoholem. Pokud to s ním přeženete, je med dobrým pomocníkem při kocovině, pokud je vaším cílem začít co nejrychleji fungovat. A když toho budete schopni, dejte si čaj s medem ještě před spaním. Začne působit už v noci a zároveň do těla doplníte tekutiny. Celkově také dokáže pomoci regeneraci jater, což se při intoxikacích, které jsou spojené s nadměrným množstvím alkoholu také musí hodit více než dobře. Též podpoří i činnost ledvin.

Co si o medu ještě můžete přečíst?

VIDEO: Vědci objevili, proč je med tak zdravý

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva