Sponzorováno

Podzim je ideální čas k detoxikaci a zvýšení imunity. Organismus vám v zimě poděkuje. 4.56/5 (16)

Třeba plavání je na posílení imunity naprosto super

Třeba plavání je na posílení imunity naprosto super

Ubývá vám sil a energie? Po náročném létě přichází podzim, který si o zpomalení a znovunabytí rovnováhy a dobré kondice přímo říká. Podzimní příroda má neskutečnou sílu. Je prokázáno, že pokud se jí řídíte i na talíři, dokážete se svým tělem na podzim udělat divy, jaké se vám jindy přes rok nepodaří.

Dovolená a prázdninové radovánky, často spojené s nezdravým stravováním a přejídáním, skončily. Je nejvyšší čas, aby si tělo opět odpočinulo, doplnilo energetické zásoby a především se vyzbrojilo proti nepřízním chladného období, od virů až po depresivní nálady. Půst a očistná kúra jsou předpokladem pro zvýšení vitality a posílení imunitního systému. Pomáhají při odbourávání jedovatých a škodlivých látek v organismu, tělo se pročistí a jako bonus zmizí i nějaké to kilo. A pozor: Ani půst nemusí znamenat hladovění!

Mayrova kúra láká čím dál více lidí z celého světa

Mayrova metoda je specifická zdravotní kúra, která je přirozenou cestou k zachování zdraví celého organismu poškozeného všudypřítomným stresem, nepříznivým okolním prostředím a především nepřirozenými stravovacími návyky.

Její zakladatel, lékař Franz Xaver Mayr (1857–1965), při tvorbě své léčebné procedury vycházel z ústřední role funkčního trávicího traktu v regulaci metabolických pochodů v organismu. Celostní koncepce moderní Mayrovy metody spočívá v souhře správného stravování, pohybu a regenerace s cílem trvale zvyšovat životní energii a zlepšovat zdraví a pohodu, odlehčit trávicímu traktu, posílit imunitní systém a současně se začít o tělo starat a vychovat ho ke zdravému životnímu stylu. Pročištění organismu pomocí odpovídajících terapií a procedur se velmi osvědčuje u lidí s metabolickými problémy a zažívání.

Tento modifikovaný půst znamená vědomě se vyhýbat přejídání nebo konzumaci lahodných, ale zdraví škodlivých jídel. Moderní kuchyně, která byla podle principů F.X. Mayra vyvinuta a přizpůsobena novým lékařským poznatkům, nabízí lehká a výživná jídla na vysoké gastronomické úrovni.

Jak to všechno probíhá?

Na základě vstupního vyšetření vám lékař připraví odpovídající program, jehož součástí je nastavení jídelníčku. Podle Mayrovy kúry existuje osm úrovní a lékař vám přiřadí jednu z nich, takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Terapeutický proces doplňují masáže břicha, jejichž účelem je zlepšit funkci, respektive pohyblivost střeva. Na programu jsou také pravidelné konzultace s lékařem a absolvujete celou řadu masáží a dalších procedur. Odborníci vám navíc individuálně sestaví pohybový program pod dohledem zkušených trenérů a fyzioterapeutů, abyste rovnou mohli nastoupit cestu k dlouhodobé dobré kondici a zdraví.

Zdravotní centrum Park Igls v tyrolském Igls je průkopníkem moderní Mayrské medicíny. Včasná diagnóza, založená na konvenčních lékařských metodách, se tady zaměřuje na příčiny potíží, které často vyřeší sanace trávicího systému a přechod na zdravou výživu.

Sponzorováno

Cílem je dosáhnout a udržet komplexní fyzické, duševní a duchovní zdraví. Lékařskou péči individuálně poskytuje zkušený tým lékařů a specialistů z Innsbrucku a okolního regionu.

Špičkové wellness za odměnu

Pobyt v hotelu Park Igls ovšem není žádné místo pro askety. Čemu se tady totiž budete nejvíc věnovat, jsou více než příjemné léčebné procedury: naložíte se do voňavých koupelí, teplých zábalů, vyzkoušíte si nejrůznější masáže, akupunkturu, projdete se po Kneippově chodníku uvnitř hotelu, nebo v krásné prostorné zahradě s altánky a pohodlnými lehátky, ukrytými v rákosí kolem jezírka. Senzací je vnitřní vyhřívaný bazén a prostorné wellness centrum, kde najdete nejen klasické sauny, ale i parní lázeň a infračervenou kabinu. K dispozici je i kosmetické studio, kde vám poradí, jak posílit pokožku a aktivovat vlastní energetický program.

Takto vypadá Park Iglis v Rakousku

Takto vypadá Park Iglis v Rakousku

O tom, že pohyb dělá našemu tělu dobře, není žádných pochyb, proto je začleněný do programu každého hosta Parku Igls. V prostorném, světlem zaplaveném a skvěle vybaveném fitness centru na střeše hotelu si můžete dopřát hodiny s trenérem. Probíhají tu lekce jógy, pilates, body balance, fasciálního tréninku, zdravotní gymnastiky a další moderní silové tréninky. Každé ráno můžete vyrazit s instruktorem za krásami Alp s holemi na nordic walking. A sami, nebo pod odborným vedením, si můžete pod alpskými kulisami také zaběhat.

Jak probíhá základní program Detox podle Mayra:

 • vstupní lékařské vyšetření – (30 min.)
 • 1 lékařská kontrola včetně masáže břicha (20 min.)
 • závěrečné lékařské vyšetření (30 min.)
 • 5 masáží celého těla (à 50 min.)
 • každodenní knajpování
 • moderní Mayrova kuchyně podle individuálního dietního plánu
 • minerální vody, bylinkové čaje, bazický bujón
 • pohybový program, aktivní a pasivní antistresová cvičení (uvolnění), management životního stylu a skupinový mentální koučink
 • volně přístupné přednášky o zdravém životním stylu
 • volný vstup do lázeňského areálu (vyhřívaný bazén, sauny, fitness centrum s panoramatickým výhledem

Sponzorováno

A co vy? Jak na podzim posilujete imunitu vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si ještě o imunitě přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

1 komentář u článku “Podzim je ideální čas k detoxikaci a zvýšení imunity. Organismus vám v zimě poděkuje.”

 1. Natascha napsal:

  Park Igls je opravdu senzace, kúru jsem absolvovala, mohu potvrdit

  NK

Zanechat komentář ke článku

Zpráva