Sponzorováno

Piceatannol a jeho účinky na zdraví 4.75/5 (8)

  • Piceatannol je metabolit (vedlejší produkt metabolismu) silného fytochemického resveratrolu, který se nachází v hroznových slupkách, borůvkách, brusinkách a arašídech.
  • Piceatannol má mnoho potenciálních benefitů pro naše zdraví.
  • Piceatannol je přirozeně se vyskytující polyfenolický stilben nacházející se v různých druzích ovoce a zeleniny a studie odhalily, že vykazuje protirakovinné a protizánětlivé vlastnosti.
  • Piceatannol je přirozeně přítomen v různých potravinách. Například červené hrozny a bílé hrozny obsahují piceatannol v koncentracích 374, respektive 43 ng / g. Mučenka navíc obsahuje ve svém semeni vysoké množství piceatannolu, zjištěno při koncentraci suché hmotnosti 4,8 mg / g. Borůvky také obsahují piceatannol v suché koncentraci 138–422 ng / g

Existuje celá řada zdravotních přínosů piceatannolu

Existuje celá řada zdravotních přínosů piceatannolu

Piceatannol je metabolit resveratrolu, polyfenolu stojícího za zdravotní benefity červeného vína. Slupka červenáh hroznů je jedním z nejsilnějším zdrojů resveratrolu. Slupka z červených hroznů také obsahuje kyselinu ellagovou, kvercetin, myricetin a kaempferol.

Vědci si myslí, že jednou z mnoha zdravotních výhod červeného vína je právě sloučenina piceatannol, která pochází ze šlupek hroznů, ze kterých se víno vyrábí. Existuje řada preventivních zdravotních přínosů piceatannolu, které byste potenciálně mohli získat užíváním piceatannolu jako doplňku, zvláště pokud je přítomen ve spojení s dalšími synergickými ovocnými polyfenoly, jako je resveratrol a kyselina ellagová.

Piceatannol je fenolický stilbenoid a metabolit resveratrolu, který se nachází v červeném víně.

Piceatannol a zdraví srdce

Když je vaše srdce zdravé, celé vaše tělo bude fungovat lépe, protože krev proudí správně a dodává kyslík do všech vašich buněk a také odebírá toxiny z buněk.

Sponzorováno

Piceatannol je potenciální způsob, jak zlepšit vaše kardio zdraví, protože bylo zjištěno, že chrání srdce před nemocemi. Dělá to několika způsoby, z nichž jeden je ten, že funguje protizánětlivě. Pokud jsou vaše cévy zanícené, je obtížnější pro krev přes ně procházet, což může vést k ucpání tepen a řadě dalších závažných problémů. Tomuto lze předcházet právě přidáním piceatannolu do vašeho denního režimu.

Piceatannol se nachází v červených hroznech a jiném ovoci a bobulích.

Piceatannol a alergie

Alergie způsobují v těle zánětlivou reakci. Jakýkoli zánět nalezený v těle má negativní dopad na tělo jako celek a povede k různým příznakům v závislosti na oblasti, kde zánět je.

Vědci tvrdí, že piceatannol může pomoci snížit zánět v těle, který může být způsoben alergiemi, což může pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu. Mnoho lidí má alergie, které si ani neuvědomují, protože účinky na jejich tělo jsou minimální, ale užívání piceatannolu může dokonce pomoci v boji proti tomuto zánětu, kterého si nejste vědomi.

Piceatannol a stárnutí (Anti-Aging)

Ačkoli existují důkazy, které naznačují, že piceatannol může působit přímo na vaši DNA, aby pomohl zlepšit vaši celkovou životnost, není to jediný způsob, jak vám piceatannol může pomoci s tím, že budete vypadat a cítit se mladší. Piceatannol pracuje společně s antioxidanty a vitamíny, aby zvýšil jejich účinnost v těle.

To znamená, že více toxinů bude z vašeho těla odstraněno antioxidanty a účinky vitaminů, které každý den získáte – tyto účinky budou zesíleny, což povede k zdravějšímu tělu, které zůstane déle mladé.

Jak se Piceatannol užívá

Pohodlný způsob užívání piceatannolu je ve formě doplňku stravy. Ve skutečnosti je aktivita Piceatannolu vyšší než aktivita resveratrolu.

Sponzorováno

Piceatannol je prostě dalším důvodem hodit do koktejlů a bílkovinných koktejlů nějaké červené hrozny a borůvky.

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva